• Pohádka

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Takešiho hrad je pro mě těžké hodnotit. Když jsem ho viděl poprvé, mohl jsem se umlátit smíchy (teda kromě toho trochu nudného závěru), ale podruhé mi jen sem tam vzbudil na tváři úsměv. Sám nevím proč. Ale pěkně to ukazuje japonskou mentalitu. V Evropě by tohle opravdu vzniknout nemohlo.

Cesta na Měsíc (1902)

Překrásné dílo. Vůbec se nedivím, že tehdy měl Mélies se svou Cestou na měsíc takový úspěch. Je to prostě kouzelně vtipné

Evoluce (2001)

Průměrné americké béčko. Co člověka pobaví asi nejvíc, je Orlando Jones a jeho hlášky. Ale jinak hnusná reklama na jistý vlasový produkt...

Galaxy Quest (1999)

Slušná zábava založená na dobrém nápadě. Navíc je tam svou-rolí-krásně-otrávený Alan Rickman :)

Lovec jelenů (1978)

Krásný film s hrdiny vpravdě remarkovskými. Šli do války, prožili si tu hrůzu a už pro ně není cesta zpět, ani veškerá snaha Roberta de Nira vrátit přítele zpět do normálního života nepomůže. Příběh obyčejných lidí poznamenaných Vietnamem. Cimino se opravdu vytáhl. Nejvíc oceňuji jeho "smysl pro chaos". Scény jako např. svatba Johna Savageho se odehrávají na pozadí velké párty jak má být. Hrdinové se spolu baví, jsou různě přerušováni, okolo je slyšet rozličný hluk, hlasy, veselí. Nevím, jestli jsem se vyjádřil dost přesně, ale když se na Deer Huntera podíváte, určitě pochopíte, o čem jsem mluvil. Všem samozřejmě vřele doporučuju tento krásný a smutný film, který si Oscara nepochybně zaslouží. Když jsem se na něj koukal, enormě se mi sice nelíbil střih z civilu na válku, ale ona válečná část z Vietnamu je jenom relativně krátkou epizodou a tak vcelku toto přeskočení nevadí, poněvadž snímek není o válce, ale o vyrovnávání se s válkou."Nicky, pamatuješ na stromy? Na různý druhy stromů? Vzpomínáš? Co? Na hory?" "Jo." "Vzpomínáš si? Jeden výstřel. Jeden výstřel. Jedna rána. Ano?" Jo."

Hotel Rwanda (2004)

"Myslím, že když lidé uvidí ten záznam, tak řeknou: 'Ach můj Bože, to je strašné', a budou pokračovat ve své večeři." "No tak, nekecejte voloviny, Paule. Jste tady nejchytřejší chlap. Mohl byste ten hotel vlastnit, až na jednu věc...Jste černý. Nejste ani negr. Jste Afričan." Tyto věty snad nejlépe vystihují, o co tenkrát kráčelo a o čem tento vynikající emotivní snímek je. 95%

Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda (2002) (TV film) odpad!

co se na tohle dá říct? Je to trapné a kazí nám to vkus a kulturní cítění našich dětí. film nemá jedinou věc, za kterou bych mohl dát alespoň 1*. Strašný, třikrát strašný scénář, herecké výkony žádné, vtip nulový. Kam se po revoluci poděla tradice pěkných českých pohádek?

MacGyver (1985) (seriál)

4* za to, jak zastavil kyselinu pomocí čokoládových tyčinek. :)) Uznávám, hodnotím tak vysoko hlavně z nostalgie, tohle byl pro mě, stejně jako pro mnoho dalších, kult, a seriál mého raného dětství.

Farma zvířat (1954)

Film, i když animovaný ve stylu 50. let, vystihuje atmosféru Orwellovy knihy naprosto věrně. Zpočátku krásné, idylické, optimistické, v průběhu stále temnější, na konci smutné a depresivní. Zvlášť odvoz Boxera mě dojal téměř až k slzám. IMHO jedna z nejsilnějších filmových scén ever. Stoprocentní hodnocení kazí jenom neorwellovský závěr, se kterým by autor sám asi nesouhlasil. Asi je to dáno dobou, ale do Farmy zvířat se prostě takový happy end nehodí. 90%

Spartakus (1960)

Spartacus není dokonalý. Pomineme-li historickou nepřesnost, stále stojíme před typickým historickým velkofilmem 60. let, který prostě musí obsahovat plno sladkých romantických výjevů. Ale já tyhle filmy mám prostě rád. Velkoryse jim odpouštím všechny chybičky a kochám se velkolepými scénami a výpravností pro ně typickou. Co musím však Spartacovi vytknout, je občas trochu nevýrazný výkon Kirka Douglase. A BTW, že mu Michael jakoby z oka vypadl? Pokud by se udělal remake a do hlavní role obsadili jeho, nikdo by si ničeho ani nevšiml :)