• Krátkometrážní

Milý Johne (2010)

Milý Johne, „děkuji“ ti za dvě hodiny předvídatelně unylé až dětské romantiky, příběhu prostého vojáka a altruistické blondýny, příběhu plného válečných a životních ztrát a záhady nikláku. „Děkuji“ ti za vtloukaný amerikanismus, patriotismus, poštovní lobby a romanci, která potěší snad jen pouze velice citlivé duše. „Děkuji“ ti za dvě hodiny neskutečné nudy, nehrajícího Tatuma a o něco více hrající Seyfried. „Děkuji“ a vícekrát ne.

Hellsing (2006) (seriál)

Hellsing je tajná britská organizace bojující se tvory noci a chránicí její veličenstvo Královnu a Velkou Británii. Šéfuje jí nekompromisní Integra Hellsing a jejím loajálním podaným je upír Alucard. Krom něho na straně organizace bojuji komorník Walter a novicka mezi upíry (Alucardem přeměněna) Seras Victoria. Hellsing zrovna čelí zvýšené aktivitě útoků upírů a snaží se zjistit, kdo za vším stojí. Odhalení je poměrně překvapivé, záhy následuje počátek konce a úplné destrukce. Hellsing je dnes již klasika žánru, vychází z mangy a částečně z původního seriálu. Řekla bych, že se jedná o jedno z nejvíc povedených upírských dark fantasy děl. Odkazuje na středověké boje mezi bohaznaly a nevěřícími, upírské legendy včetně kultu hrabě Drakuly a mystiku kolem fašistické SS. Příběh se postupně odvíjí a nabaluje, možná někde je až zbytečně přehnaný, ovšem když přijmete fakt, že fantazii se míry nekladou, necháte se unášet a užijete si ho. Postavy jsou téměř striktně rozděleny na zlé a hodné, ovšem ani tato škatule jím nebrání se vyvíjet většinou ve velice pozitivním smyslu. Akce, násilí, krev a jatka jsou všudypřítomné, přesto znázorněné nikoliv nechutně. A Alucard je opravdový frajer, kterého ani nevím kdo by mohl sesadit z pomyslného žebříčku největších frajerů anime světa. Navíc skvělá hudba, která krásně dokresluje akci a občasné emoce. Hellsing je špice žánru, zde není co dodávat.

Hellsing - Hellsing X (2012) (epizoda)

A je tu konečně poslední díl, konec všemu, doplnění nutných detailů, pointa a trocha filozofování o tenké hranici mezi člověkem a monstrem. Dobré celkové ukočírování, nesklouznutí do zbytečných nesmyslů a nadmíru důstojné završení.

Hellsing - Hellsing IX (2012) (epizoda)

Na to, že se jedná o předposlední velkou bitvu a odhalení podstaty Waltera, tak bohužel velice slabě provedený díl. Vypadá to, že nápady a akce jsou již ohrané.

Hellsing - Hellsing VIII (2011) (epizoda)

Alucard is back a ve stejnou dobu do Londýna (nebo co po něm zbylo) dorazila i křížová výprava včele s po publicitě práhnoucím Maxwellem. Vypadá to na závěrečnou mega bitvu a zničení všeho a všech. V tomto díle svou tvář odhalí nejenom Alucard, major, ale i další frajer na straně katolíků – Alexander Anderson. Ultimátní bitva mezi ním a Alucardem a nakonec rozpolcené pocity. Uff…

Hellsing - Hellsing VII (2009) (epizoda)

Tak Seras Victoria nám konečně dospěla jako postava i jako upírka. Skvělý díl dokazující, že i bez Alucarda to jde, jen trochu šlápnout na plyn psychologie postavy, přidat emoce, zaobalit do stále úžasné krev burácející a sršící akce. Výsledkem je pecka.

Hellsing - Hellsing VI (2009) (epizoda)

Alucard furt nikde, zato tentokrát konečně potěší Seras Victoria, která ve velice cool sekvenci chrání sídlo organizace Hellsing. Na druhém konci Evropy v rámci Vatikánu ovšem probíhá jiná story. Katolíci v čele s Enricem Maxwellem totiž vytáhli nevím kolikátou křížovou výpravu proti všemu nesvatému (kam řadí i protestantskou Anglii). Akce, za kterou by se nestyděl ani Michael Bay, a krev, krev, krev a upír na každém rohu.

Hellsing - Hellsing V (2008) (epizoda)

Vtipná úvodní epizodka s Alucardem a ve snu k němu promlouvající zbraně mě velice pobavila, ovšem fakt, že tento frajerský upír v tomto díle již dále nevystupuje, nepotěšil. Esesácká upírská armáda si to rozdá s Londýnem a hlavní hrdinkou tohoto dílu je Integra Hellsing, prchající do svého sídla. Doslova pekelná jatka.

Hellsing - Hellsing IV (2008) (epizoda)

V Hellsing IV jsme svědky nečekaného Alucardovo setkání a již konečně víme, že Millenium je fašistická organizace toužící po nekonečné destrukci. Ano, prostě náckové se vracejí s armádou upírů a chtějí odvetu po Druhé světové válce. Rozšiřuje se oddíl elitních nazi bojovníků a Alucard má tu čest bojovat s poručíkem Rip Van Winkle. Bez krveprolití a násilí se zase neobejdeme a Alucard jen potvrzuje status největšího frajera. Nepřátele jsou skrz na skrz zlí a oškliví, že jim přejeme pomalou a mučivou smrt.

Hellsing - Hellsing III (2007) (epizoda)

V Hellsing III ještě najdeme odkaz na seriál – setkání Integry Hellsing s vůdcem 13. sekce Vatikánské organizace Iscariot Enrico Maxwellem, ovšem záhy se tato OAV série již vydává svojí vlastní cestou. V minulém díle Jan Valentine ve chvíli své smrti prozradil heslo Millenium, tedy vodítko k tomu, kdo stojí za narůstajícími útoky upírů. K čemuž vedla i schůze vůdců mezi sebou nenáviděných organizací. Společně s najatými žoldáky Wild Geese se Alucard se Seras vydávají do Jižní Ameriky, aby se „setkali“ s důstojníkem organizace Millenuim a dozvěděli se více informací. Akce zase nezklame, vtipné scény jsou zase přehnaně zbytečné a Alucard filozofuje nad lidskou touhou po válkách a krveprolití.