Titanic (2012) (TV film)

Tento film se s Cameronovým "originálem" prostě nedá srovnávat. Samozřejmě, že Cameron to měl postavené na romantickém příběhu zamilovaného páru, tohle mi přišlo spíše jako...no řeknu dokument, ale dokument to není. Zbytečně dlouhá stopáž a nejvíc mě to dorazilo na konci, kdy se nikomu v ledovém Atlantiku ani nekouřilo od pusy. Ale jestli se tohle mělo natáčet pouze ke stému výročí, tak si to možná mohli i odpustit. 1997/2012 je rozdíl 15 let a mohli se zde projevit trošku moderní nástroje filmografie, ale na Camerona to prostě nemá. Konec konců taky jeho film stál víc než samotná loď Titanic :-)

Forrest Gump (1994)

Je to prostě jeden z nezapomenutelných filmových zážitků. Troufám si říct, že jde o životní roli Tomase Hankse. Výborně zpracovaný příběh zasazený do zajímavého kontextu různých životních zážitků Forresta. Tento film mě nikdy neomrzí a vždy se na něj s chutí podívám znovu, aneb "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš" Řekl bych, že i výborný český dabing tomuto filmu neubírá na kvalitě. Krásný dojemný film, který by měl každý filmový fanda alespoň jednou shlédnout.

Den poté (2004)

Pro mě výborný katastrofický film, který zaujme příběhem a skvělými vizuálními efekty. Tak dlouho lidí naší matičku Zemi sužovali, až se jim sama pomstila. Myslím si, že to je dobře pojaté, leč někdy až dost přehnané, ale to se v katastrofických filmech stává koloritem, jediný cíl je uchvátit diváka dech beroucími zničujícími scénami. Samozřejmě, že kromě katastrofických scén, kterých není ve filmu zase tak mnoho, celým filmem provází příběh, který má šťastný konec. :)

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Co na to říct...seriál o české rodince, která se přestěhovala z města na venkov. Každým dílem nás provázejí svým většinou úsměvnými zážitky, leč někdy mi to přijde až sarkastické. Ovšem když tento film běžel v televizi velmi rád jsem se na něj zadíval. Jak už zde mnozí píšou a u je to tak i u většiny seriálů čím déle se vysílá, tím je to horší, aneb první, maximálně druhá serie jsou nejlepší.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Nezapomenutelné komické scénky. Atkinson již nikdy s ničím nebude tak spojení jako právě s panem Beanem :) Z každodenních situací dokáže udělat komickou scénku, která se nedá popsat, to se prostě musí vidět.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Skvěle zinscenovaná knižní předloha od Karla Poláčka. Výborně zobrazené maloměstské prostředí. Příhody bandy kluků jsou nezapomenutelné, Petr Bajza (Adam Novák) jako vypravěč, který se snaží až přehršle mluvit spisovnou češtinou. Celý seriál doprovází různí komické situace u kterých se s chutí zasmějete. Je to prostě něco jiného než se zasmát u Toma a Jerryho :-) Navíc je to moje maturitní otázka, co víc si přát. :-D

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Válečné drama, které ukazuje vylodění v Normandii bez větších nadsázek a idealizace. Krásně realisticky zfilmovaný příběh o tom, jak kruté rozhodnutí znamenalo pro mnoho spojeneckých vojáků krutou smrt. Jak mnozí o tomto filmu zmiňují, při oné otřesné scéně masakru na Omaha beach běhá mráz po zádech. A jsou pouze dvě možnosti - buď zůstanete přibití v křesle nebo uteče od televize. Při některých scénách jsem chtěl dokonce zavírat oči, protože tak realistické záběry války zůstanou člověku v hlavě na dlouho. Skvělá vizuální stránka filmu, výborná hudba a jeden z nejlepších výkonů Toma Hankse.

127 hodin (2010)

Velmi neobvyklý autentický film podle skutečné události se jen tak nevidí. Když by jste někomu řekl, že se celý film vlastně celý odehrává pouze ve skále, tak si řekne, že to bude nuda, v některých pasážích tomu tak bylo, ale po většinou převládalo napětí a v divákovi rozpoutá myšlenky na to, co by v takovém případě udělal sám a jak by se cítil. Jediné co mi tam trošku chybělo byl příběh o lidech okolo hlavní postavy. Aby si trošku člověk udělal obrázek o životě našeho zaseknutého hrdiny. Na konci kdy dojde na tu hlavní scénu jsem opravdu zavíral oči a měl zatnutý zuby, protože představa je to hrozná. Byl to ale výborný film zase trošku z jiného soudku, ale myslím si, že z daného scénáře se dalo vytěžit více.

Ztraceni (2004) (seriál)

Ztraceni se pro mě stali mým nejoblíbenějším seriálem. Ještě jsem neviděl tak napínavý seriál, kde by jste celý díl, celých 42 minut hltali, pak má přijít nějaké důležité rozuzlení a najednou se objeví "LOST" a je konec! To jsem v prvních dvou, třech sériích opravu mohl vyskočit z křesla. Neúnosné bylo čekání týden na další díl :) Další a další sérií bylo toto napětí čím dál tím menší a menší (byly samozřejmě výjimky). Ale nikdy tento seriál neztratil na zajímavosti a překvapení. Vždycky se objeví čas od času něco s čím by člověk nepočítal. Velice se mi líbí jak je všechno propletené do sebe a v podstatě všechno souvisí se vším. Scénář se zdá být na první pohled ohraný, ale tohle není obyčejný seriál! Tohle je LOST! Kdo má rád záhady, překvapení a do jisté míry i napětí, tak tento seriál je pro něj jasná volba.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Okresní přebor se stal legendou v seriálové adaptaci. Lidem se pod kůži dostaly různé hlášky, které charakterizují každou českou komedii. I proto jsem se na tento film vydal do kina s velkým očekáváním. Většina mých očekávání se do posledního doušku naplnila, humor převládal opravdu celým filmem. Jednu chvilku mě dokonce bolely tváře :D Ale což o to, ve fotbalovém prostředí se nepohybuji, ale myslím si, že každý kdo má co dočinění s fotbalem, tak by měl tento film vidět. Jediné co mi na filmu vadilo, bylo to, že v některých chvílích diváci v sále nevěděli jestli se opravdu tomu vtipu měli zasmát nebo ne. Na můj vkus tam bylo opravdu moc černého humoru, ale jinak další skvělá česká komedie zase trošku z jiného soudku, která byla podržena skvělým Ondřejem Vetchým a Luďkem Sobotou.