Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Když jsem se o tomto filmu poprvé dozvěděl, došlo mi, že ho musím v co nejbližší době shlédnout :-) A stalo se! Všeobecně mám rád filmy, kde jsou hlavními hrdiny děti a tento film mě v tom jenom utvrzuje. Z traileru mi tak nějak bylo jasné oč půjde, ale stále jsem čekal jak to vlastně celé dopadne. Byl to velmi příjemný filmový zážitek, který si ještě určitě zopakuji. Roztomilý CJ Adams to zahrál velmi pěkně, ikdyž při té závěrečné scéně tvůrci mohli diváka více dojmout, ale celkově film nehrál tolik na city jako například ve filmu Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko. Velmi povedený film, skvělý nápad a pěkně zahrané :-) Díky "Fr" za link ;-)

Tady hlídám já (2012)

Troufnu si říci, že marná snaha o zfilmování celkem slušného scénáře se zajímavou pointou. Všechno zachraňuje dobré české herecké obsazení. Nebýt toho, že do scény občas hodí pejsek nějakou tu hlášku, tak bych se asi ani nezasmál, ani chováni holčičky se mi nezdá nikterak vtipné, naopak bych to snad dětem raději ani nepouštěl. Kdyby se tento film dočkal lepšího zpracování, tak by se dalo hodnotit lépe, ale takhle opravdu pouze za nápad + hlášky pejska, který mimochodem mohl mít výraznější hlas, protože občas se to nedá rozeznat od ostatních. Jinak pokračující hrůza české kinematografie...Kdyby nebylo roztomilého mluvícího jezevčíka, tak je to jenom na jednu *

Captain America: První Avenger (2011)

Film mě svým námětem (před zhlédnutím) celkem zaujal. Ze začátku to vypadá jako vcelku zajímavá komiksová adaptace a děj se zajímavě rozvíjel, ale když jsem viděl jak Kapitán Amerika běžel do boje se štítem s americkými motivy, tak jsem se musel smát. Mě to přišlo hodně zvláštní, hlavně také zasazení do období II.sv.války. Mám pocit, že kdyby se film pokusili zasadit do budoucnosti vyznělo by to asi lépe. Protože jsem si chvílemi připadal jako ve Hvězdný bráně, přeci jenom II.sv.válka a laserové či podobné zbraně moc nejde dohromady. To jediné mi na tom asi nejvíc vadilo. Hrdina jinak naplnil mé očekávání to, že se sám vhrne do boje a zneškodní velkou řádku nepřátel asi čekal každý. Ale nebudu pouze kritizovat jde přece jenom o komiksovou adaptaci a tam přece vždy na konci svede boj ten "hodný" a "zlý" superhrdina, co že se také stalo, prostě dobro zvítězilo nad zlem :) ale IMHO je mé hodnocení úměrné kvalitě scénáře i jeho zpracování.

Nedotknutelní (2011)

Film jako takový byl velmi povedený, opět se jedná o adaptaci podle skutečného příběhu, proto příběhu nemůžeme nic vytknout, ale bylo to dobře zpracované. Když si přečtete o čem má film být, tak si jen těžko pomyslíte, že byste se u něj mohli také zasmát, ale opravdu tomu bylo tak. Občas bylo byla potřeba trošku svižnější stopáž, ale nebylo to tak kritické, přece jenom 112minut je snesitelný. Jak už to tady někdo napsal..je to krásný film s dobrými hereckými výkony a srdceryvným příběhem, ale položme si otázku...může patřit do TOP10? Já myslím, že ne a proto dávám takovéto hodnocení.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Pořad, který ukazuje věci tak jak jsou a to je to, co se mi na něm líbí. Všechno zde vidíte bez obalu, bez nadsázky. Zdeněk Pohlreich odvádí svou práci výborně, jeho některé hlášky se již dostali lidem po kůži. Mám dojem, že tohle byla od TV Prima trefa do černého. "Tak já zase jedu rozdávat radost a smích..." :D

Partička (2011) (pořad)

Výborná TV show, která nemá u nás konkurenci, jenom tady uvidíte opravdové umění herců, protože umět improvizovat to chce trošičku umu. Samozřejmě není to naše práce, je to převzaté jako mnoho dalších pořadů nejen u nás v ČR. Někdo Mr.GS nemá rád, ale zde jsou oba opravdu v jiné roli než měli doposud. Některé díly jsou slabší, ale někdy se dokážu smát od začátku do konce a věřím, že některé scény se stanou legendou.

Buly (1992) (pořad)

Co k tomu dodat....jediný pořad u nás, který se zabývá ELH. Myslím si, že všichni redaktoři a hlavně komentátoři odvádí skvělou práci, jakou konkureční TV nemá. Komerční televize nikdy nebude mít tak dobré komentátory jako má ČT (pokud je tedy nepřetáhnou). Robert Záruba hokej miluje a je to na něm vždycky poznat...je to takovej workoholik.

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Z mého pohledu výborný publicistický pořad. Pan Moravec si s nikým servítky nebere a dokáže být nestranný, což se mi na něm líbí. Umí dostat politiky do úzkých, tak chytře, že to žádný jiný moderátor u nás tak dobře neumí. Celá redakce odvádí výbornou práci, protože dokáží podat stručně a jasně ucelené informace o jakékoliv zprávě.

J. Edgar (2011)

Čekal jsem od toho filmu trošku něco jiného. Samozřejmě příběh byl podle skuteční událostí, nemůžeme proti němu nic říct. Roli Edgara si myslím výborně zahrál Leonardo DiCaprio. Jeho postava ovšem nemusela být pro všechny příjemná. Jevil se mi z počátku jako samolibý a chvílemi i odporný. Samozřejmě Hoover prostě takový byl a proto to musíme brát jako fakt. Film je jinak natočen velmi složitě, je potřeba pečlivě sledovat každý dialog a trošku číst i mezi řádky, aby člověk pochopil podstatu věci a to je umocněno několika nudnými pasážemi, kde je vůbec těžké se nějak soustředit. Celý film je proložen flashbacky a chvílemi vůbec nevíte kde se vlastně nacházíte. Pro mě celkově tento film působil zmateně a roztahaně, jinak ocením uměleckou stránku věci.

2012 (2009)

Řekl bych, že je to parádní katastrofický film, který zahrnuje celkem pěkně udělané audiovizuální efekty bourání domů, propadání silnice či pád mostů - to vše samozřejmě k tomu patří. V kině je to suprový zážitek (doma si to tolik neužijete). Ale nejvíce jsem se u filmu pobavil, jak měli hlavní hrdinové všechno jak se říká ťipťop :-) To se mi na takových filmech (ne)líbí ze všeho nejvíc, bylo to tam opravdu nesčetněkrát jak běží či jedou současně s trhlinou za kterou se propadá vozovka. Toho tam opravdu mohlo být méně, ale za ty fantastické triky dávám 4*, protože to muselo dát práci.