• Krátkometrážní

Chlast (2020)

Máš krizi? A zvládneš ji přechlastat? Dobrej pokus. Mně docela sedlo, jak byl film vystavěnej, i jako divák v rámci něho prožiješ několik vystřízlivění. A přišlo mi zajímavý, jak finální scéna podbízí korelaci mezi tim patologickym chlastáním a "mladí lidé se baví". Já bych na to úplně vinu nesvaloval (A co byste čekali? Když alkohol provází naše děti už na střední (haha) škole). Ale třeba to maj Dánové jinak, co já vim. Já jen vim, jak chlastaj dánští mladíci v Praze, ale to asi nebude úplně nejvalidnější vzorková skupina. (80%)

Ad Astra (2019)

Extrémně sterilní. Takže pořád nevím, jestli je to geniálně bezútěšný, nebo jen prázdný. Dost mi to připomínalo knihu, co jsem nedávno na cca tohle téma četl, "Na odvrácené straně". Z akce lze vzpomenout jen úvodní scénu. (65%)

Talentovaný pan Ripley (1999)

Manhattanský uklízeč hajzlů Matt Damon se teda vypracoval na slušnýho hajzla. Nejodpornější postavou byl ovšem PSH, hroznej šikanátor. (70%)

Trestanec (2017)

Chtěl jsem vidět jen nějakou bezduchou akčňárnu, tak jsem vybral tohle a zjistil jsem, že jsem možná nechtěl vidět jen bezduchou akčňárnu. Mělo to sice svoje momenty a neni to úplnej sranec, ale ta zkratka od úspěšného buznysmena k týpkovi, co z vězení řídí půlku ameriky, mi přišla moc krátká. Každopádně jsem rád, že u nás to takhle v base nevypadá. A zajímalo by mě, jak to doopravdy asi vypadá v USA. (65%)

K zemi hleď! (2021)

Asi nepřekvapí, co mi na tom přijde seroucí: je to šíleně zelená agitka, kde navíc Trumpa hraje Meryl Streep a celý to téma je strašně zpolitizovaný. Tolik k proklamaci "my chceme společnost spojovat, ne rozdělovat". Jinak bych se skoro nebál říct, že ta metafora je chytrá a bude určitě aspoň trochu účinná. Ty armagedon momenty to vkusně odlehčujou a za Jonaha Hilla samozřejmě jako vždy body nahoru (i včetně potitulkový scény, která je tak trapná, až je prostě geniální).  Závěr drsnej. (75%)

Vlastníci (2019)

Ta alegorie na stát a naší společnost je tak děsivá, že jsem se v průběhu filmu úplně přestal bavit. Bravo. (85%)

Lid versus Larry Flynt (1996)

Snažim se tohle slovo moc nepoužívat, ale tenhle film prostě je zásadní. Jo, myslim tu část o svobodě slova a blablabla. Nic o sexu ani tradičně odporný Courtney Love. (80%)

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Výkon je samozřejmě na 5 kytiček s hvězdičkou, ale ten dokoš je prostě trochu jinak pojatej, než bych si přál. Chybělo mi tam mnohem víc detailů kolem lezení a logistiky celý tý akce. Naopak bych třeba trochu ubral tý mámy. Ono to asi celkově bylo víc cílený na nelezce. (85%)

Perníková věž (2002)

Nejtěžší na tomhle filmu je poznat, jestli to jako někdo myslel vážně. Ta pověstná "sklepácká trapnost" je tam docela často. Ale ten film tě tak hezky přenese do devadesátek (i když je z roku 2002), že je to prostě zábavný. Škoda tý pointy, kterou jsem bohužel uhád asi po 5 minutách. Timhle pojetim tradičního poselství "drogy jsou špatné, áno?" je to fakt značně groteskní. (60%)