Mezi náhrobními kameny (2014)

Super atmosféra a nálada, v tom filmu snad pořád prší. Neeson v dobré formě, scénář neškobrtá a odsýpá jedna radost. Je to sice lehčí zápletka, ale dostatečně dramatická. A byť konec je trochu bez dechu, jedná se o kvalitní podívanou.

Láska na kari (2014)

Multikulturní sbratření v kuchyni. Film je snad na objednávku ministerstva pro imigraci nebo co, protože tak prvoplánově sluníčkový scénář se jen tak nevidí. Chlapec, dívka, odlišná kultura, milá bujará rodina, počáteční nepochopení, nalézání cesty k sobě... No. Jediná pozitivní věc je jídlo. Jinak je to tak mdlé, nekonfliktní, bez výrazných situací, ať humorných, či dramatických, že jsem měl potíže se dívat do konce. Po odchodu mladého Inda coby geniálního kuchaře do Paříže, jsem se zasmál a řekl : Bude slavnej, udělá kariéru, ale pozlátko velkého světa ho nebude naplňovat, a vrátí se domů vařit kuře tandoori. Když se toto do puntíku přesně stalo, už jsem se nesmál. Všichni k sobě tak šťastně našli cestu, že to bylo k nevydržení. Takže kamera, a jídlo, naštěstí mé oblíbené indické. Nic víc a zklamání.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

No ty bláho jako hasič zabiják? Ne. Herci nejsou špatní, a jednotlivé části jsou v pořádku, ovšem pohromadě je to naprosto bezkrevné a šedivé. Akce zvláštní, a scénář se snaží dramatizovat občana co vezme pomstu do vlastních rukou, a on je to požárník,pravej americkej hrdina, jéé. Některé dialogy jsou tak rádoby osmdesátkové, že jsou směšné. Atmosféra není. Podprůměrné.

Atentát na střední (2008)

Zajímavé prolínání žanrů, pohledem kluka ze střední coby novináře. Mix středoškolské komedie a parodie na investigativní noir. Herecky zajímavě obsazené,ale scénář mi nesedl. Průhledné, budování zápletky chabé, ani dramatické, ani sarkastické...trochu jsem se v tom ztratil.

Jezinky a bezinky (1944)

Formát divadelních her mi prostě nějak ve filmu nesedí. Grant sice seká vtipné grimasy, a konverzace zběsile sviští, ale scénář mi přišel už příliš šílený. Jednotlivé scénky nemají občas daleko k dokonalosti, ovšem vcelku to bylo trochu moc. Ale rozhodně to nebylo zlé, kdepak.

Falešní poldové (2014)

Esence debility a zhovadilosti. Nesympatická ústřední dvojice a její neuvěřitelně debilní chování, plné nesmyslů. Tomu se už vážně nedá věřit, fakt ne. Přitom námět samotný ujde, a téma nabízí plno gagů. Několik dobrých se i najde, ale jinak je scénář neuvěřitelně slátaná pitomost. Dvě hvězdy za těch pár světlých okamžiků a za Ninu Dobrev a za Kaye, víc nelze.

Strážci Galaxie (2014)

Tohle je film roku? Já jsem zklamán. Mix Pátého elementu se Star Wars, který je melodramatický, ovšem ne dramatický... A to to Pátému elementu nesahá po kotníky. Kouká se na to pěkně, efekty se nešetřilo herci ujdou, mývalí drsňák je roztomilý, strom také, ovšem na mě to nefungovalo. Je to příliš plytké, dětinské, akce je sice plno, ale nemá hlubší význam, lasery sviští, ou jéé.

Fakjů pane učiteli (2013)

Je to sice přitažené za vlasy, ale zároveň velmi zábavné. Několikrát se opravdu zasmějete, a spousta vtipů je originálních. Sice se opět koná polepšení a morální prozření, ale není to tak hrozné.

Rodinný víkend (2013)

Celkem ubíhající rodinná šílenost , ovšem s ne úplně hloupým nápadem a přesahem, který zas až tak šílený není. Rodina plná cvoků, sem tam i vtip, a nejvíc mě zaujala vynikající Joey King.