• Pohádka

Lurdy (2009)

Velice zvláštní film, který není pro každého. Nicméně ale ukazuje velmi důležitou věc, jakmile se víra či náboženství obecně začne institucionalizovat, je to špatně. Víra (ať už v Boha či cokoliv jiného) měla prožívat vnitřně jako hluboce intimní záležitost. Jak nám tento snímek ukázal, ve většině případů tomu tak není a lidé si závidí. Hlavní hrdince její "zázrak" nepřáli, zázrak, který by je měl paradoxně v jejich víře utvrdit a dodat jim obrovskou naději.

Králova řeč (2010)

Tak toto se opravdu povedlo. Příběh krále, který se bojí mluvit na veřejnosti kvůli koktání by se mohl stát vzorem a motivací pro ostatní. Krásně zde vidíme, že člověk, když opravdu chce, může překonat sám sebe, což je mnohdy možná těžší než cokoliv jiného.

Sloní muž (1980)

Velice dojemný příběh o člověku, který má sice zohyzděnou tvář, ale vnitřní krásy má víc, než většina ostatních lidí. K tomuto snímku se hodí citát z mé oblíbené knihy: "Možná že právě lidé, kteří jsou nejmíň milovaní, pokud nezávidí a nezahořknou, v sobě najdou nejvíc lásky pro druhé." (Amos Oz, Příběh o lásce a tmě)

Spalovač mrtvol (1968)

Nezpochybňují kvality tohoto snímku, nicméně si myslím, že knižní předloze toto drama nesahá ani po kotníky. Během sledování filmu jsem se vůbec nedokázala, na rozdíl od knihy, více ponořit do děje, vše šlo jen tak mimo mě a na konci jsem zůstala víceméně netknutá. Mrzí mě to, na filmové zpracování tohoto tématu jsem se těšila, protože v literární podobě považuji toto dílo za velmi kvalitní a velmi propracované.

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Nenápadný seriál, který byl pro mě opravdu velmi milým překvapením. Střet dvou zcela odlišných kultur přináší spoustu komických momentů. Některé z postav jsou opravdu nezapomenutelné, například roztomile roztržitý Gupta či americkou kulturou a ženami posedlý Manmeet. I to, že seriál skončil již po první sazóně, nakonec hodnotím jak klad, alespoň tvůrci neměli šanci ho zkazit :)

Bastardi (2010) odpad!

Nemám slov. Takto špatný film jsem už dlouho neviděla. V podstatě se jedná jen o snůšku xenofobních výroků a úděsných hereckých výkonů. Především u Tomáše Magnuska v hlavní roli jsem přemýšlela, zda to myslel vážně, či mělo jít o špatný vtip.

Definice lásky (2012) (TV film)

Tento snímek mě mile překvapil. Myslím, že jde, na české poměry, o docela zdařilou romantickou komedii. Z průměrných vod tento film vytáhla dějová linie s Bárou Polákovou, která byla vtipná, originální a velmi sympatická.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Film, který má všechny předpoklady pro to sklouznout do ohraných klišé a patetických vyznání. Překvapivě se toto nekoná a mi tak můžeme shlédnout poměrně dobře zpracované drama. Herecké výkony se mi také líbily, především mrcha v podání Sarah Michelle Gellar byla opravdu "na zabití".

Nevinnost (2011)

Poměrně dobře propracovaný pohled do života rodiny zasažené vážným obviněním. Postupně sledujeme, jak takováto událost může nenapravitelně zasáhnout do rodinných vztahů. Opravdu kvalitní snímek podpořený dobrými hereckými výkony.

Blbec k večeři (1998)

Kouzelný snímek, který vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. I díky výborným hereckým výkonům vás čeká neuvěřitelný sled událostí, které všechny donutí zamyslet se, kdo je vlastně ten blbec. :)