• Pohádka

Nezvaný host (2007)

Tento film je velmi tichý a poklidný, přesto vám může dodat spoustu energie a síly. Ukáže nám, že lze najít i cestu ze zdánlivě bezvýchodné životní etapy. Stačí jen někdo, kdo nám tuto cestu ukáže.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Díky milým písničkám, příjemným hercům a narážkám na současnou politickou scénu, které byly často opravdu vtipné a vůbec nepůsobily trapně, se mi tato pohádka opravdu líbila. Snad bude podobně dobrých pohádek vznikat víc :)

Kousek nebe (2005)

Film, který nám krásně ukazuje, že láska se neohlíží na situaci, ve které vzniká. Nepotřebuje hezké pozadí jako rozkvetlou louku nebo zasněženou krajinu, nepotřebuje ani velká patetická slova. Stačí pouze dva lidé, kteří se v jeden krátký okamžik střetnou očima.

Čokoláda (2000)

Tento snímek je velice příjemný. Příběh se mi líbil, hlavní hrdince jsem v jejím "boji proti větrným mlýnům" opravdu fandila. A doporučuji dát si na dosah ruky balíček s čokoládou, zaručeně na ni dostanete chuť :)

Půlnoc v Paříži (2011)

Tento snímek na vás dýchne pařížskou atmosféru, ať už tu současnou, nebo z 20. let. A hlavně nám připomene, že všechny doby měly své kouzlo, tedy i ta, ve které právě žijeme.

Na dotek (2004)

Určitě kvalitní film, ale mně moc nesedl. Opravdu se mi líbil asi jen začátek, jinak si hlavní hrdinové neustále ubližovali, téměř všechny dialogy byly nepříjemné a často končily hádkou. Celkově jsem v příběhu postrádala naději.

Lidice (2011)

Ano, tento film má určitě několik chyb a nedostatků. Ale zároveň je to film, kterému to s klidným srdcem odpustím. Příběh této tragédie je zde dle mého zobrazen dobře, u několika scén mi šel opravdu mráz po zádech. Okamžik, kdy Karel Roden přichází na zasněženou pláň, kde dříve býval jeho domov, považuji za nejsilnější moment filmu. Myslím, že podobných snímků, které připomínají jednu z nejhorších etap naší historie, by mělo vznikat víc. Stále víc se na ni totiž zapomíná.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Opravdu příjemný snímek. Děj není kdovíjak překvapivý, závěr je předvídatelný, ale přesto bych se na tento film klidně podívala znovu. Hlavní postavy jsem si oblíbila, zvláště oba hlavní mužští hrdinové se postarali o pohodovou atmosféru a pár vtipných scén. Prostě fajn film :)

Dexter (2006) (seriál)

Tento seriál mě dostal dokonalou propracovaností příběhu. Asi nikdy jsem u seriálu nehltala děj s takovým napětím a zvědavostí jako tomu bylo u Dextera. A Dexterovy vnitřní monology dodávají příběhu tajemnou atmosféru.

Přátelé (1994) (seriál)

Pro mě jednoznačně nejlepší seriál, který mi nezevšední ani po několikátém shlédnutí. S hlavními hrdiny jsem prožívala jejich osudy celých deset výborných sérií a některé ze scén znám opravdu nazpaměť. Opravdu klobouk dolů...