• Thriller

Staříci (2019)

Chvilkami se mi to trochu vleklo, přestože je film celkem krátký, ale čtvrtou hvězdičku musím dát za skvělého Schmitzera.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Hvězdně obsazený slzopudný film o lásce, času a smrti a hlavně o těch, co tu zůstali. Což je pro mě celkem osobní téma, ale těch životních mouder tam bylo přece jen trochu moc.

Román pro ženy (2004) odpad!

Vulgární a hloupé. Vtipné to může připadat jen stejným slepicím, jako jsou hlavní hrdinky.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Klasická allenovská jednohubka, příjemně strávené odpoledne v kině, ale zapomenete na to, než dojdete domů.

Panství Downton (2019)

S velkou lítostí dávám jen 3*. Downtown Abbey má hodně postav, což v seriálu nevadí, ale když se téměř každé postavě má během dvou hodin něco přihodit, je to ve výsledku hrozně povrchní. Kdybych neviděla seriál, jsem úplně ztracená. Dějové linky "muž z armády" a hlavně "zlodějka" úplně zbytečné. Škoda. Ještě že tam je plejáda skvělých britských herců.

Případ Thomase Crowna (1968)

Naivní až dětinské. Šachová scéna nekonečná. Svůdnické kukuče Faye Dunawayové po chvíli dost otravné. O konci nemluvě. Dvě hvězdičky jen z úcty k Stevu McQueenovi.

Chvála Bohu (2018)

Zajímavý film k aktuálnímu tématu. Ze začátku jsem měla obavy, aby se nejednalo o film ve stylu "mluvící hlavy", když příběh vlastně vyprávěl jeden člověk. S postupným rozkrýváním celé aféry se ale film přelévá k dalším postavám a nabízí srovnání, jak se s tíživou zkušeností zneužívání ze strany kněží jednotliví hrdinové vyrovnávají. Na představitele katolické církve to tedy nevrhá moc dobré světlo. Film je inspirován skutečným případem francouzského kardinála Barbarina, který byl před pár dny (březen 2019) odsouzen k podmíněnému trestu za neoznámení sexuálního zneužívání. Kněz obviněný ze zneužívání teprve na svůj proces čeká. Otázka je, jak moc bude film působivý, až to to téma (snad už) nebude aktuální, ale to ukáže teprve čas.

La cara oculta (2011)

Dobře natočeno, dobrá atmosféra, ale logiku to celé moc nemělo. Ale bylo to krátké a španělsky, což je plus.

Zelená kniha (2018)

Trochu klišovité, trochu předvídatelné, ale přesto moc příjemné. Oba herci v hlavních rolích výteční. Americký Jih 60. let je pro Američany zřejmě přetrvávající trauma a v reálu to asi nebyla zas taková legrace.

Jméno (2012)

Na 5* to úplně nebylo, ale byla to po dlouhé době francouzská komedie, u které jsem se upřímně zasmála. A na kterou se ráda ještě někdy podívám znova. Patrick Bruel byl naprosto úžasný.. J´ai seulement voulu faire une blague...