• Thriller

Čistá práce (2008)

Ze začátku to vypadalo na černou komedii, ale nakonec to bylo docela drsné. Ale dobré. David Suchet jako vždy skvělý.

Hrdinové ohně (2017)

Nádherný film, navzdory všemu ohni ale pěkně mrazivý, jak už to u těch příběhů podle skutečné události bývá. Nevím, proč se někteří u první hodiny a půl nudili, mně to přišlo děsně zajímavý, a dívala jsem se statečně i do konce, i když jsem si v půli filmu vzpomněla, podle jaké události je to natočeno...

Světlo mezi oceány (2016)

Krásný film. Vizuálně i obsahově. Nádherné scenérie jsou jen třešničkou na dortu.

Poprask na laguně (1996) (divadelní záznam)

Překvapilo mě, jak je ta hra vyčpělá a vlastně hloupá. Takže ano, je to uřvané, ale nic lepšího se s tím asi nedalo dělat. Trojan, Preiss a Kostka skvostní.

Ženy v pokušení (2010)

Lepší než jsem čekala, dokonce jsem se i párkrát zasmála, a kdyby Vejdělek tolik netlačil na pilu, bylo by to ještě lepší. Prostě tam všeho bylo trochu moc. A Lenku Vlasákovou jako herečku mám moc ráda, ale její rozpustilé hihňání mi tu dost lezlo na nervy.

Kopačky (2008)

Trochu přisprostlá romantická komedie s dost nesympatickým hlavním hrdinou... sice se to v druhé půli filmu trochu zlepšilo, ale stejně mi není jasné, kde by takový jouda přišel k tak dvěma krásným babám... ale osazenstvo hotelu bylo zábavné a zvláště pak postava Aldouse Snow.

Správní chlapi (2016)

Co to bylo? Film noir, černá komedie nebo groteska? Nebo všechno dohromady? Nic proti ulítlým filmům, ale musí mít aspoň nějakou logiku. Nemluvě o tom, že mi dost dlouho trvalo, koho vlastně hledají a kdo je kdo...

Šarlatán (2020)

Film se mi moc líbil, ale plný počet hvězdiček nemůžu dát, protože mě trochu popuzuje manipulace postavou hlavního hrdiny. Když jsem si po shlédnutí filmu začala studovat Mikoláškův životní příběh, zjistila jsem, že mnohé věci ve scénáři jsou prostě vyfabulované. To mi přijde k Mikoláškovi dost nefér. Tak buď točím životopisný film a pak se držím reality, nebo se jen inspiruji něčím osudem, pak by se ale hlavní postava měla jmenovat jinak.

Voda pro slony (2011)

Takový Zápisník jedné lásky z cirkusu. Kýč pro třináctileté holky.

(K)lamač srdcí (2010)

Celkem vtipné a naštěstí to samo sebe nebere moc vážně. Celou dobu jsem si říkala, co to je za další Francouzku, která má mezírku mezi zuby jako Vanessa Paradis, až jsem u závěrečných titulků zjistila, že to je Vanessa Paradis :-)