• Thriller

Blade Runner (1982)

Dala jsem tomu po letech druhou šanci, ale ne, fakt to nejde. Miluju sci-fi, ale tohle mě vůbec nebaví.

Poslední mise (2017)

Nebylo to špatné, ale trochu příliš dlouhé. Vlastně se tam pořád dokola opakovaly situace dané povahovými odlišnostmi tří hlavních hrdinů. A také mě trochu zmátlo celkové vyznění, celou dobu se to tváří pacifisticky, proti zahraničním misím, no a nakonec je tak trochu všechno jinak.

Cirkus Bukowsky - Série 1 (2013) (série)

Ale jo, na české poměry to celkem ušlo, jen bez toho sexu a nahých zadků bych se obešla.

Rodinné sídlo (1992)

Ten film má tak strašně zvláštní atmosféru, že vlastně nevím, co si o něm mám myslet...

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Sice se francouzštinou živím, ale francouzským komediím jsem nikdy nepřišla na chuť. Tohle je jedna z výjimek, kde jsem se i zasmála a až na jednu scénu neměla pocit trapna, ale pořád je to taková jednohubka na propršené odpoledne.

Vražda v Orient expresu (2017)

Nebylo to špatné, ale je zbytečné na to chodit do kina. Detektivky Agathy Christie jsou prostě komorní a velké plátno nepotřebují. Nevím, jestli ještě někdy někdo překoná TV adaptace s Davidem Suchetem, asi ne.

Specialisté (1985)

Starší film, který jsem neviděla jako dítě, takže na něj asi nemám dostatečné nostalgické vzpomínky. A teď už jen působí dětinsky a legračně naivně. Celá zápletka je úplně postavená na hlavu.

Strach (1963)

Asi nejslabší ze série s majorem Kalašem, hlavně kvůli nepříliš zdařilému scénáři. Celý motiv vraždy se mi jevil dost nepravděpodobný.

Převrat (2015)

Nezdálo se mi příliš pravděpodobné, že by v nepřehledném asijském velkoměstě měli hlavní hrdinové takovou smůlu, že by neustále naráželi na stejné vzbouřence, popř. na svého přítele z letadla. Ale když toto pominu, mělo to skvělou atmosféru, plné napětí a dobře vyvolávající pocit štvané zvěře.

8 žen (2002)

Skvělé herečky. Skvělé kostýmy. Ale je to prostě divadelní hra, takže ve filmu to i přes muzikálová čísla působí trochu staticky. 3 a 1/2 *. Natáčení musela být úžasná zábava.