• Thriller

Perníkový táta (2008) (seriál)

Po všech ódách na tento seriál velké zklamání. 14. nejlepší seriál?! První série ještě šla, ale 2. se tak příšerně vlekla, že jsme to v půlce típli. Jediné, co se událo v posledním zhlednutem díle bylo provalení (ne) financování léčby a akce bankomat. Taky mě začal dost iritovat hlavní hrdina. Jedinou zajímavou postavou tak nakonec byl Hank, ale za tu nudu okolo to nestojí.

Učitelka (2016)

Tedy neměla jsem žádná velká očekávání, ale toto bylo fakt moc dobrý. Paní učitelka se hrdě řadí mezi největší svině českého filmu. Výborní dětští herci. Ovšem smutné je, že film je hlavně o tom, jak si všichni o sobě myslíme kdovíco, ale ve skutečnosti snadno vyměníme hrdost a sebeúctu za pofiderní výhody. Hodnotím za 4,5*.

Hezké vstávání (2010)

Romantické filmy mám ráda, ale nikoli pokud je hlavní hrdinkou hysterická infantilní poskakující slečna. Takovéhle typy vážně existují? A Fordovi mrzouti moc nejdou. Na zabití času ok, ale jinak nic moc.

Hledám Amy (1997)

Zařazuji se mezi ty, kteří nepochopili zdejší hodnocení. Asi záleží, jak se komu líbí hlavní hrdinka, já tyhle šišlající infantilní typy z duše nesnáším. Po hodině jsem to vzdala, přemýšlela, jestli druhý den dokoukat a podle zdejších komentářů tomu konec nasadí korunu, takže radši ne. Jednu hvězdičku dávám za test s křižovatkou, ten mě pobavil.

Roma (2018)

Vizuálně krásné, historicky zajímavé, herečka v hlavní roli úžasná, ale za srdce mě to stejně nějak nechytlo. Kdyby se tu daly dávat půlhvězdičky, tak dám tři a půl.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Teď zrovna zde svítí celkové hodnocení 74, což mi tedy přijde značně nadhodnocené, mně se to celou dobu zdálo spíš legrační než krimi/drama. Celé to zachraňuje hvězdné herecké obsazení, takže navzdory šíleným postsynchronům jsem byla odhodlaná dát tři hvězdičky, ovšem závěr obšlehnutý z Indiana Jonese v kombinaci s úplně závěrečnou scénou, to celé dorazil.

Tísňové volání (2018)

Zdejší hodnocení ve mně vyvolalo velké očekávání, které ale nebylo úplně naplněno. Samotný koncept, kdy vidíme jen telefonujícího se mi líbil, ale žádné velké napětí se nedostavilo. Navíc způsob, jakým ve filmu policie celou situaci řešila, mi přišel tak nějak podivně laxní. Podobná Tísňová linka s Hale Berry se mi líbila víc.

Zjizvená tvář (1983)

Al Pacino je skvělý navzdory dabingu, ale nějak mi v poslední době vadí filmy, kde není jediný aspoň trochu sympatický hrdina. 3,5 hvězdičky.

Stará puška (1975)

Krásné a smutné. Flashbacky zdůrazňují kontrast mezi štěstím a totálním zoufalstvím. Válka je svině (o lidech nemluvě). Noiret skvělý. Když na konci začala zase hrát ta veselá rozverná hudba, byla jsem úplně rozebraná. Zařazuji mezi své filmy, které jsou úžasné, ale už je nechci nikdy v životě vidět.

Fotograf (2014)

Zajímavý film. Nelze než souhlasit s ostatními komentáři, že české filmy ve srovnání působí velmi amatérsky.