Raubíř Ralf a internet (2018)

Raubíř Ralf překvapil jako Miloš Zeman, když se sám dobelhal v noci na toaletu. Film definitivně není šití na míru tím nejmenším, čímž trpí zejména box office. Prostor pro product placement byl využit v míře nejvyšší, ale to, co film skutečně udělalo je hlas John C. Reilly. 86% Celosvětový příjem k 25. 2. 2019: $514,491,967, což je 2,94 násobek rozpočtu

Aquaman (2018)

Aquaman je zjevením, které má naprosto odlišný šmrnc, než tvorba od studia MARVEL. Když pominu to, že už od začátku je zcela jasné, kam to Aquaman dotáhne a koho při tom přefikne, žasnu nad tím, jak spektakulární vizuál se CGI designerům povedlo vytvořit. Film je díky vizuálu takovým podmořským Avatarem, který nechcete, aby skončil. Nikdy bych byl býval neřekl, že DC Comics dokáží vyprodukovat něco, co bude mít skutečně smysl. Inu, radost pohledět (hlavně na Aquamanovu rusovlasou družku)! 88% Celosvětový příjem k 5. 2. 2019: $1,107,822,378, což je 5,54 násobek rozpočtu

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Perfektní epizody z Divokého západu. Každá svým způsobem jedinečně komediálně depresivní. Všechny epizody mají skvělou kameru a střih, o hudební stránce filmu ani nemluvě. Definitivně zážitek, který místní uživatelé nepochopitelně nedocenili. 85%

Záhada Silver Lake (2018)

Záhada Silver Lake je unikem, který neocení každý. Film plný pop kulturních odkazů, hřbitovních párty či dívek s balónky na rukou postupně graduje takovým způsobem, až přijde ve finále v podobě krále bezdomovců. Tenhle film nelze popisovat, o se prostě musí vidět. 87% Celosvětový příjem k 21. 1. 2019: $1,700,000

Pásky z Nagana (2018)

Je poněkud absurdní být hrd na to, že výhra jakéhokoliv českého týmu na světovém šampionátu pozvedne hrdost a odkaz Palackého u části obyvatel České republiky. Nu ale vzhledem k tomu, že jako národ jsme významní asi jako guma na propisku, není překvapením, že i na tu sebemenší maličkost jsme hrdni. Z Turnaje století si pamatuji pouze finálový zápas, který se konal v brzkých ranních hodinách. I když na to nejsem hrd, tak dokument ve mně vzbudil takové emoce, že dceru asi dám na hokej. 100%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Problém je ten, že si absolutně nepamatuji, jaký hlavní záporák byl v předcházejícím díle. A jelikož tento bídák se v tomto díle vyskytuje znovu, tak si divák připadá jako někdo, kdo má Alzheimera. Perfektní akce je korunována finální honičkou ve vrtulnících, kdy se TOM rozhodne, že jedinou možností pro záchranu lidstvu je sejmout vrtulník vrtulníkem ve výšce 4 000 metrů. Prostě zážitek. 85% Celosvětový příjem k 6. 1. 2019: $791,017,452, což je 4,44 násobek rozpočtu

Diplomová práce (1996)

Co se týče žánru thriller, tak Španělé umí jako žádní jiní. Bravurní zápletka, u které do poslední chvíle váháte, jaký ze třech hlavních hrdinů je vlastně tím vrahounem, který zabíjí a ukájí se u toho. Věčná škoda, že španělská kinematografie je v českých luzích a hájích opomíjena stejně jako sebereflexe od představitelů ODS. 88%

Místo splněných přání (2017)

Pokud pravidelně navštěvujete kavárnu či bistro, zbystřete, pokud zde náhodou pravidelně nepotkáváte morouse s účetní knihou v ruce. Pokud ano, tak za ním zajděte se zlatou rybkou a něco si přejte. Morous vaše přání naškrábe do účetní knihy a současně Vám zadá úkol - třeba zabít manželku čerstvou makrelou. Pokud neseženete čerstvou makrelu, tak jste v kelu a můžete jen doufat, že Vás ten morous vyslechne a zadá jiný úkol - třebas vysadit kávovník v sibiřské tajze. Hodně štěstí! 87%

Debbie a její parťačky (2018)

To jsem tedy nečekal, že dívčí grupa dokáže to, co zmákl KLŮNY s PITEM. A světe div se, dopadlo to mnohem lépe, než bych byl býval čekal, a to zejména dívky skvělému scénáři a poprsí AN HETEVEJ. Proto doufám, že film díky výše uvedenému poprsí něco vydělá a bude další pokračování, které opět uspokojí většinu mužské populace. 85% Celosvětový příjem k 1. 1. 2019: $297,718,711, což je 4,25 násobek rozpočtu

Solo: Star Wars Story (2018)

Další Star Wars Story dokázalo, že s přehledem předčí hlavní sérii, jejíž dva poslední díly byly po scénáristické stránce slabé jako Dudley Dursley při pohledu na plněný donut s jahodovým posypem. Nápad obsadit do jedné z hlavních rolí Woodyho byl geniálním tahem a současně nostalgickou vzpomínkou na Tru Detective. Více Star Wars Story prosím. 87% Celosvětový příjem k 30. 12. 2018: $392,924,807