• Pohádka

Pidiobři 3D (2014)

Tak tohle je naprostá pecka! Nechápu, jak se mohlo dostat do takového příběhu tolik napětí. Skoro bych řekla, že to snad ani není vhodně pro děti, neboť se jedná skoro o thriller:) Kdo budete mít chuť - od prosince se promítá v science centru Vida! v Brně!:)

Láska na kari (2014)

Já vám nevím. Mě to nijak neoslovilo. Asi to bylo na mě moc klišé v místě, kde jsem čekala trochu něco sofistikovanějšího. Nebo jsem na to zrovna neměla náladu - i to je možné. Ovšem fakt, že mě to do té nálady samo nedostalo o něčem svědčí...

Miranda (2009) (seriál)

Po třetí a čtvrté sezóně jsem musela hodnocení srazit o hvězdičku, neboť už nepřinesla nic moc nového. Vtipy, které byly v první a druhé sezóně skvělé, už mi nějak na ruku nešly a navíc ty romance... možná se jich to už tak nemělo chytat. První dvě sezóny oproti tomu - DOKONALÉ!:)

Elysium (2013)

Snímek, který smršťuje veškeré rozdíly mezi bohatými a chudými na "pouhý" přístup ke zdravotní péči. Po jiných stránkách je poměrně plochý a ačkoliv má dobrý potenciál se zabývat problematikou i na jiných rovinách a jít více do hloubky, nedělá to. Mluví o problému, který vlastně ani nastat nemusel, neb celé řešení nastolené ve filmu by bylo možné, jenom kdyby se někomu chtělo (což je vlastně fajn, aspoň to pak není přemrštěné). Jodie Foster je herecky skvělá a tento mrchoidní přístup mi k ní sedí, hlavně pak její úžasné mimické výrazy typu "why the hell should I even care about them". Obecně jsou ale postavy velmi málo (až vůbec) propracované, není za nimi vidět pořádný vývoj či motivy, kromě těch nejzákladnějších, které nejsou rozvedeny. Vlastně jde o snímek, kde asi největší roli hraje náhoda.

Varieté (2010)

Hvězdu dole za příšerný příběh... ale ta hudba a obecně provedení jednotlivých "čísel" je opravdu vynikající:)

Jupiter vychází (2015)

Jakto, že Sean Bean neumřel? Mám pocit, že to ve scénáři bylo, ale odmítl jim to zahrát. (Beztak jim řekl, ať si to vystřihnou odjinud.) Jinak celý film je dělaný na efekt a je vidět, že byl drahý - trochu zbytečně. Má to občas i své kladné stránky, ale scén, které byly zbytečně dlouhé a nudné, bych se asi nedopočítala.

Vlk z Wall Street (2013)

Herecký výkon Lea je dokonalý. Na oskara to tedy mělo. Největší slabinou snímku je ovšem tempo, které je krásně nasazeno, ale postupem času se ztrácí až tak nějak zmizí a film postupně začne nudit... A to by se stávat co? Nemělo.

Soukromý život kočky (1944)

Absolutně souhlasím s Morien. A možná bych přidala i Kristen Stewart za celý život.

Velká šestka (2014)

Absolutně nechápu tento povyk nad vykradačkou ... ehm... všeho.