• Pohádka

Anička s lískovými oříšky (1993) (TV film)

Tuhle pohádku jsem měla ráda už jako malá. Originálním je nejen kladný vztah mezi nevlastními sestrami, ale i maska ovčí hlavy, která se musí vrýt do paměti snad každému:)

Lucy (2014)

Ačkoliv je výchozí pseudopravda hodně přitažená za vlasy, tak z ní dokázali vytěžit docela hodně. Klidně bych odebrala trochu toho akčního balastu okolo a mohlo z toho být i víc. Když jsem viděla trailer, dostala se ke mně akorát tak ta příšerná výchozí situace díky které jsem si řekla je: "To bude ale pytlovina." Ale byla jsem poměrně překvapená. Nakonec to celkem šlo:)

Zbouchni mě! (2008)

Uááá! To byla ale capina. Hlavně, že slečna ovuluje 4 dny - no to mě podrž:D

Rande s celebritou (2004) odpad!

Větší capinu jsem asi ještě neviděla. U všech postav si člověk jen dokola říká: "Bože, do čehos to duši dal!" Ještě, že nejsou skutečné. Snad.

Divergence (2014)

Film, který má mnoho rozporů. Jako například - proč je tak důležité honit divergentní, když mohou být vesele s lůzou bez frakce? Ti taky nikoho nezajímají. A na co je doprčic ta frakce právníků, když jim ten systém přece tak krásně funguje? Pár fajn scén, pár hrozných scén. Navíc totálně selhal casting, poněvadž jsou skoro všichni chlapci od sebe k nerozeznání - bez ohledu na to, zda je o good guys nebo bad guys. Tipuji, že asi největší úkol filmu je zvýšit procento filmů s hlavní hrdinkou, ne hlavním hrdinou.

Nevědomí (2013)

* A to jsem hodná! Fakt nechápu, co na tomto filmu má tak vysoké hodnocení. Jediné, co se jim povedlo jsou tak akorát zvuky a vizuální efekty. Herecké výkony za nic nestojí a celé to zabíjí hooodně ale hoooooodně špatný scénář. Většina prostředí vypadá jako reklama na nakouslé jabko a film má spoustu nesrovnalostí. Vykrádačka.

Upírův pomocník (2009)

V porovnání z knížkou, kterou jsem v mládí měla ráda, je toto o ničem. Škoda.

Ledově ostří (2007)

Jeden z těch filmů, u kterých si říkám: ,,To je tak blbý, až je to dobrý!"

Divoká cesta (2010) (TV film)

Rodinný film o hledání životního štěstí a naplnění, u kterého během prvních pěti minut víte, jak skončí. Film je natočen v pěkné přírodě a zachycuje velmi jednoduchý příběh (téměř bez zápletek) o rodince, která najde své štěstí na venkově. A to patrně asi proto, že zvládla jednou sehnat koňské stádo, čímž došla pocitu, že právě na venkov neodvratně patří. Prakticky žádná postava není nijak rozpracována, příběhy všech jednotlivců jsou velmi povrchní. A přitom se s nimi mohlo tak hezky pracovat! Slabé **.

Noe (2014)

Tak tady to někdo prostě pos*al. Totální odchýlení od biblického příběhu, aniž by to bylo třeba. Doporučuji komentář Jantrneny - vystihl vše, co jsem k tomu měla:)