• Pohádka

Šťastný Nový rok (2011)

Už od začátku to vypadá, že se tu někdo snaží o Lásku nebeskou po americku, ale to se jim zaboha celý film nedaří (ačkoliv se celý film zdá, že se pořád snaží). Jediný příběh, který by si zasloužil více rozvést, je ten s Michelle Pfeiffer - má něco do sebe. Scénář celkem o ničem, z celého filmu mi v hlavě neutkvělo jediná věta. A proboha, na co je ta pitomá koule na Times Square?

Maturita duchů (2012)

Film od kterého nic neočekávátea překvapí přirozeně vtipným scénářem:)

Šmankote, babičko, čaruj! (1998)

Jako malá jsem ji měla fakt ráda:) Měli jsme ji nahranou z televize na kazetě a viděla jsem ji mockrát. S odstupem už ji vidím trochu jinak, ale na odpad to tedy rozhodně není. Jestli se mi to líbilo jako dítěti, tak je to úspěch, protože pro děti se přece pohádky točí, ne?

50/50 (2011)

S komedií, jak je tvrzeno, to sice nemá nic moc společného, ale i tak zaujalo.

Sobík Niko (2008)

Pohádka určena patrně pro děti rozvedených rodičů, kterým se snaží vštěpit, že není všem dnům konec:)

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

První série: 95 % - nové, neotřelé! Druhá série: 90 % - ačkoliv je zde zaběhlý stále stejný vzorec (carter řekne co se má udělat a nasazuje svůj život zatímco ostatní vymýšlí jak se to udělá - což vede k záplavě nano- kvantum-gismo slovíček:) ), série má ovšem výborné vyvrcholení horizontálního tématu ohledně Kevina. Třetí série: 90% - Nová šťáva v podobě nového horizontálního tématu spojeného s novou - výbornou postavou Thornové. Čtvrtá série: 95 % - skvělý nápad s cetováním v čase! Pátá série: 90% - Řešení problémů se odsouvá na druhou kolej a v popředí je prakticky jen horizontální příběh spojený s posádkou lodi Astreus. Parádní podívaná - propracovaná do hloubky!:)

Na Hromnice o den více (1993)

Příklad komedie, která ze zápletky časové smyčky ždímá, co to jen jde!

Vyměřený čas (2011)

Jeez! Amandě Seyfried to zrzavé mikádo opravdu sluší! Jinak se jedná o naprosto skvělý nápad. Otázkou je, zda by takto vytvořený systém opravdu podobně fungoval, což nechávám psychologické a sociologické debatě:) Mne film zaujal... Rozhodně mi dal pár námětů k přemýšlení...

Legendární parta (2012)

Když jsem viděla první trailer, tak se mi hlavou honilo jen: "WTF? A to jako proč? Proč někdo něco takového točí. Ti už neví, co by na to plátno hodili..." No, po shlédnutí musím otočit. Bylo to fajn, několikrát mě to i pořádně rozesmálo. Skvělý dabing (en)! Až na malou neznalost US kultury - kdo je Sandy? - je to fajn podívaná. Ano, zápletka "věřím" je stejná jako u Nekonečného příběhu, Polárního expresu a mnoha dalších, ale je spolehlivá!:)

Mlhy Avalonu (2001) (TV film)

Písně Loreeny McKennett se do této atmosférovky hodí. Každopádně se jedná o poměrně dlouhý film. Některé pasáže dlouhé byly, ale vydržet se to dalo... Zajímavé pojetí.