• Pohádka

Život je krásný (1997)

Tolik optimismu, který tento film předává navzdory tématu, nelze ohodnotit jinak než plným počtem bodů.

Doktor Živago (2002) (TV film)

Velmi silné...., nejen emocionálně. Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a při čtení jsem viděla stejné scény jako ve filmu - víc se mi líbil film. Starší verze jsem neviděla, takže nemám s čím srovnávat. Co můžu porovnat je český kontra slovenský dabing. Ten slovenský se líbil víc, českém mi nesedl hlas k Hansi Mathesonovi.

Čáryfuk (1970) (seriál)

Jako dítě jsem ten seriál měla moc ráda a těšila se na každý díl, ale je pravda že od té doby zestárnul.

Čert ví proč (2003)

Zvláštní pohádka, kterou jsem díky mým dětem zhlédla několikrát a která si mě získala především hereckým koncertem Csongora Kassaie v roli Lucifera. Takže odpouštím některé dějové nedotaženosti. Taky se nám moc líbí písničky a hudba.

Nevinnost (2011)

Takže: herecké výkony - nejlíp to hrál Hynek Čermák a taky byla přesssvědčivá Anna Linhartová, jinak mě osobně film ničím neohromil. Připadá mi moc strojený a tak jak to to plynulo šroubovaný až nereálný, hlavně postava Lídy (tím nechci říct, že by byla špatně zahraná od Ani G.) - spíš bych hledala chybu ve scénáři. Mám ráda filmy o ujetých lidech (např. Pianistka, nebo Zápisky o skandálu) ale musí to působit trochu věrohodně, pokud to tedy není pohádka. Nebavilo mě to.

Netvor (1985)

Tento film byl přístupný od 12 let. Byli jsme na dovolené, pršelo a tak nás rodiče posadili do kina. Hrálo se od 5 lidí, bylo nás 6. Mě bylo 10 a ségře 9, pamatuji si, že jsem byla zhnusená, pořád jsem si zakrývala oči.

Kočičí princ (1978)

Pohádka, kterou jsem poprvé viděla ve 4 letech a pamatuji si, že se mi moc líbila. Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek v dětství. Když jsem ji pak viděla po hoodně dlouhé době, dýchlo na mě kouzlo nostalgie, hlavně díky nádherné hudbě a zvláštní poetické náladě. Pravda, příšery působí spíše legračně, ale jinak se mi film stále líbí. Dívám se na něj i s mými dětmi, které si ho taky oblíbily.

Musím tě svést (2002)

Docela dobrá komedie. Jan Kraus sice moc nehraje, ale má CHARISMA :-) Ivana Chýlková jako vždy vynikající

Jeden den (2011)

Pro mě zklamání. Čekala jsem, podle vysokého hodnocení zde na ČSFD, něco víc. Banální a nudné.

Největší z Pierotů (1990) (seriál)

Kladně hodnotím příběh, který je zajímavý a dojemný a dále výborné herecké výkony, především Vladimír Javorský byl pro tuto roli stvořen. Náladu celého díla dotváří krásná hudba.