• Thriller

Nenávist (2004)

Po letech jsem shlédl Nenávist znovu a opravdu jsem se bavil. Japonské duchařiny mám prostě rád. No a atmosféra tohoto hororu mě docela překvapila, a to jsem si některé lekačky pamatoval. Při prvním shlédnutí by to byl asi docela masakr. Dlouho jsem váhal jak hodnotit a nakonec ty 4 hv. dám, i když takové slabší. 3 hv. mi přidou málo, protože tenhle film (dokonce remake) se mi na poli hororů zdá spíše nadprůměrný.

Hlas smrti (2005)

Škoda toho nic moc závěru, protože tenhle thriller měl minimálně v první polovině atmosféru, za kterou by se nemusel stydět ani žádný dobrý horor. Pak to nějak upadlo a příběhově se to divně zvrtlo.

Ptáci (1963)

Příjemně mě to překvapilo. Trochu jsem se obával, že některé scény budou dnes působit spíše směšně, ale vůbec ne. Atmosféra je opravdu dobrá, až mě v některých momentech překvapovalo, jak moc drsný film to musel ve své době být.

Přenašeči (2009)

Příběhově o ničem, ale atmosféru to mělo dobrou.

Propast (1989)

Tenhle film se fakt ktěžko hodnotí. Spousta efektů, skvělá atmosféra, výborné tempo apod. Ale na druhou stranu to bylo něco úplně jiného než jsem čekal. Očekával jsem něco na způsob "Koule", ale zdejší emzáci jsou bohužel hned po E. T. těmi nejmírumilovnějšími, co jsem zatím ve filmu viděl. Závěr považuji za nepovedený. Celou dobu jsem si říkal jak to skvěle začalo, jak je to napínavé a těšil se co bude dál, ale posledních 15 minut jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, proč to muselo skončit tak blbě. Závěrem - dobrý film, ale žánrově jsem byl připraven na něco docela jiného a z toho důvodu nejsem z filmu nijak zvlášť nadšený. 3,5 hv.

Vřískot 3 (2000)

Asi podobná mizérie jako dvojka. Možná to nebylo tak nelogické, ale zase to bylo bez atmosféry a motiv vraždění je hloupý. Kam se tohle hrabe na jedničku....

Vřískot 2 (1997)

Oproti nadprůměrnému prvnímu dílu to je velký pád dolů. Tolik nelogičností a nepochopitelností jsem už v jednom filmu dlouho neviděl. Zdejší hodnocení 64% je tedy hodně schovívavé...Podobné věci bez nálepky "Vřískot" tu mají o dobrých 20% míň...

Hory mají oči (2006)

Opravdu hodně dlouho jsem se odhodlával k tomu, abych si tenhle snímek pustil. Nevím proč, ale měl jsem u něj už předem zafixovaný názor, že se budu hodně bát. No nakonec to nebylo tak hrozné. Má to sice fajn atmosféru a je to dobře natočené, ale pořád to je jen vyvražďovačka, která v ničem nijak výrazněji nevyčnívá. Je to lepší než Noc s nabroušenou břitvou (ta byla atmosféricky také nadprůměrná, ale nakonec byla naprosto nelogická a postavená na hlavu), ale horší než Zrcadla.

Strašidelný dům (2003)

Hloupý příběh a trapný humor, který ale překvapivě dobře vyvažuje velké množství (na svou dobu jistě skvělých) efektů a atmosféra.