• Thriller

Temná legenda (1998)

Jo jasný, je to blbost, ale zase na druhou stranu - dlouho jsem se žádné teenage vyvražďovačky takhle nebavil. :)

Zatmění Země (2009) (TV film)

V televizi jsem už viděl větší hrůzy...

La cara oculta (2011)

La cara oculta - aneb další pecka ze Španělska. Nenechte se ale zmýlit a nečekejte horor, tohle totiž žádný horor není. Těžko říct kam to vůbec zařadit - ze začátku se to tváří jako romantická komedie, pak se z toho stává spíše thriller či drama. Jedno se tomu ale upřít nedá - a to velká dávka originality. Od filmu jsem toho čekal hodně, a to jsem taky dostal. Supr! Lepší 4*

Střepy v hlavě (2008)

No ze začátku to vypadalo docela dobře, ale nakonec se z toho vyklubala docela slušná kravina. V podstatě je to taková alternativa k Ajově "Zrcadlům", s tím rozdílem, že tady chybí větší počet hororových momentů, je to více psychotičtější a především tu chybí smysluplný příběh a jasné motivace postav. Film skončí a vy nevíte co to všechno mělo znamenat. Ale na druhou stranu to mělo místy docela mrazivou atmosféru, a to především díky několika chytře natočeným scénám a momentům - viz "koupel". Ale právě díky podivnému (ne)příběhu jsem spíše pro mírný palec dolů.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Velmi milé překvapení! Jedna z mála inteligentních romantických komedií. Skvělé na pozvednutí nálady. 4,5*

Tohle je ráj (2012)

Rozhodně nic světoborného, ale úplně bych to neodsuzoval. Příběh je samozřejmě kravina, ale docela to odsejpá. Párkrát jsem se příjemně zasmál a pokud si chce někdo jen tak zarelaxovat - proč ne. Čekal jsem větší blbost.

Závrať (1958)

No má očekávání byla velmi vysoká, takže jsem zůstal mírně zklamán. Rozhodně to není špatný film, naopak, velmi dobrý. Ale čekal jsem výjimečnou zápletku a že na konci mě rozuzlení toho všeho dostane a já budu dokonale zmystifikován :). Nestalo se ani jedno ani druhé. Každopádně nelze filmu upřít zajímavou atmosféru a několik skvělých momentů. Ale třeba takové Psycho mě dostalo víc, a to jsem dopředu věděl jeho zápletku.

Závan smrti (2007)

Slabší 3 hvězdy. Příběhová linie je docela slabá a závěr zamotaný a mdlý. Ale zase na druhou stranu není tento horor tak snadno zaměnitelný s ostatními, právě díky prostředí, ve kterém se odehrává. I ta mrazivá atmosféra na mě celou dobu (ne)příjemně působila.

Ukradené Vánoce (1993)

I přes to, že je stopáž relativně krátká (než udává standard), tak jsem se cca posledních 20 minut docela nudil. Stylově velmi podobná Mrtvá nevěsta mi přišla minimálně o třídu lepší. PS: ty písničky byly celkem dost otravné a akorát brzdily plynulost děje.

Sněhurka (2012)

Nechápu tak nízké hodnocení, já jsem si film maximálně užil a výborně jsem se u něj pobavil. Julia Roberts je v roli Zlé královny prostě skvělá :-D