• Thriller

Sinister (2012)

Naprostá spokojenost - čekal jsem kvalitní horor, dostal jsem kvalitní horor.

Ocelová past (2007)

"Signál je zablokovaný." "Co to znamená?!" "Asi někdo zablokoval signál!" Náhodou jsem na to narazil v noci v tv a dokoukal to :) Film je sice stupidní, ale musim přiznat že od úplné blbosti to přeci jen zachraňuje ten relativně povedený (zajímavější) závěr. Jinak všechno ostatní jasný podprůměr.

Zjevení (2012)

Tak nakonec se z toho v poslední půlhodině vyklubala docela zajímavá duchařina. Rozjezd trochu pomalejší, ale myslím že v konkurenci by to zapadnout nemuselo. Současných 45% mi přijde podhodnocených.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

První polovina filmu byla jako komedie skvělá. Jedna lepší hláška za druhou. :) Ke konci to trochu začínalo ztrácet dech, ale jako celek to nebylo špatné. Pokud se chcete jen odreagovat a vyčistit hlavu, tak doporučuju. Ale radši nad tím moc nepřemýšlejte :)

Já, legenda (2007)

Přesně ten typ filmu, na který se stojí podívat jen proto, že se na to prostě "hezky kouká". Atmosféra je ze začátku velmi dobrá, ale v druhé polovině přeci jen má pozornost klesala. Film jako celek ve mě žádné emoce nezanechal. Dost jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami, ale především za ten vizuál a atmosféru první poloviny filmu se přikláním k tomu vyššímu hodnocení.

Bastardi (2010)

Jedna hvězdička za těch pár povedených hlášek, jinak je film ale velká ubohost.

Grave Encounters 2 (2012)

Opět se osvědčuje pravidlo méně vydařeného druhého dílu. Dvojka má opravdu dlouhý rozjezd, celkem nesympatické herce, děj se posouvá dost blbým směrem (což nakonec trochu poškozuje i slušný první díl)a atmosféra (která byla v jedničce asi to nejlepší) je ve dvojce dost zředěná (leknul jsem se všehovšudy jen jednou). Zbytečné pokračování a já jen doufám, že trojka se už nenatočí.

Helena (2012) (seriál)

Nevyhledávám to pravidelně, ale když na to v TV narazím, tak to obyčejně dokoukám a párkrát se i zasměju. Nic světoborného, ale pokud bych to měl srovnat s jinýma současnýma seriálama (všechny ty ulice, ordinace, obchoďáky atd.), tak mi tohle přijde jako něco aspoň trochu jiného a svěžího. Postavu té policistky jsem si dokonce i oblíbil. Asi proto se mi nechce dávat podprůměrné hodnocení, i když 3 hvězdy jsou možná až moc :).

Obchoďák (2012) (seriál)

Stále ty samé seriálové xichty, ve stále stejných kravinách.

Memento (2000)

Memento jsem si šetřil na chvíli, kdy budu mít opravdu chuť na něco prvotřídně mysteriozního. Můžu jenom říct, že jsem zůstal dost za očekáváním. Nápad sice dobrý, ale zakončení dost nevýrazné, zpracování mi také zrovna moc nesedlo (hlavně ze začátku). Atmosféra taktéž poměrně nevýrazná, spád to dostalo až spíše ke konci. Nic extra.