Nebezpečné myšlenky (1995)

Pekny, ale ze by to byla superklada, to teda neni. Kazdopadne porad mam radsi Boba Dylana nez Dylana Thomase. A vsechny tematicky podobny filmy bude na veky valcovat Spolecnost mrtvych basniku.

Tron (1982)

Naivni jak omlaovanky, co do deje, ale porad dost cute:o)

Proč? (1987)

Brusel, Brusel

Prolomit vlny (1996)

Víc smutku se do velekoncertu Watsonove a Skarsgarda uzproste nemohlo vejit

Láska za časů cholery (2007)

Kdyz si odmyslite, ze by to melo mit neco spolecnyho se jmenem Marquez, dost udesny, az smesny masky, na hlavu postavenej scenar, ze zacatku neuveritelne spatny herce (bijte Leguizama), humor, kterej sice potesi, ale jinak tu nema uplne moc co delat, dost podivnou rezii a naopak si primyslite na platne Shakiru a ocenite krasu Mezzogiorno, tak to docela jde. ALe jinak slovo telenovela je tu az nebezpecne na miste. P.S. - A ta anglictina se spanelskym prizvukem, to je taky radost :o(

Rebelové (2001)

Barvičky, no super :o(

Kazaam (1996)

Tak za Shaqua, ale jinak tragedie

Slunovrat (2008)

i když se Slunovrat zprvu tváří jako obyčejná studentská vymlacovačka, další vývoj vás pravděpodobně překvapí. A to v nejlepším slova smyslu. Daniel Myrick, jeden z rejžů Záhady Blair Witch, si totiž zjevně potrpí na asijské pojetí hrůzy. Megan je jednou z dvojčat, přičemž její sestra před nedávnem zemřela nepřirozenou smrtí. A zbylá sourozenkyně je od té doby mírně nanicovatá. Pomoci by mohl již zmíněný výlet, ale kupodivu se tak nestane, protože hned od příjezdu se kolem Megan začnou dít podivuhodné zmatenosti. Neustále ji stíhají nejen výčitky, ale také nehmotný stín, halucinace a noční můry, nedaleko bydlí poděs vesničan, auto si dělá, co se mu zachce, stejně tak nezničitelná samovykopávací tajemná klíčenka, a čím víc se příběh odvíjí, tím méně je vám jasné, jak to celé skončí. A co je nejlepší, i přes menší ušlápnutí všechno logicky navazuje a drží pohromadě, což v kombinaci s relativně sympatickými postavami, jednou báječnou lekačkou a vlastně dost milým rozuzlením není poslední dobou v hororech zas tak snadno k mání. Na konci se sice nebudete vrtět nadšením z objevení Ameriky, příjemný dojem ale rozhodně nějakou tu hodinu přetrvá. Přinejmenším z radosti, že klasický americký horor a japonskou duchařinu stále ještě lze zkombinovat se ctí.

Bedna (1993) (seriál)

Hagrid rulezz :o)))))))))

Mr. Brooks (2007)

Tak vysoky hodnoceni davam predevsim kvuli neotrelosti napadu, vazne se mi moc libil, a to hlavne v rovine psychologickyho rozboru. Stejne tak ale je nutny jednim dechem dodat, te tenhle film ma i spoustu much. Dlouho jsem se nemohl vyrovnat s Costnerem, na zacatku mi prisel prilis herecky plochej a hlavne v obou tvarich prilis stejnej, a Mooreovou jsem se nevyporadal vubec. A stejne tak je pravda, ze tu chybi stava, nejaky vetsi ozvlastneni, resp. dej jako takovej je trochu o nicem. Zato Hurt, to je basen. Tezko o tom mluvit, ted par minut po dokoukani, jeste si to necham uzrat v hlave.