Nebezpečné myšlenky

• SK název

Nebezpečné myšlienky

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1995, 99 min

Poměrně netradiční teenagerovské drama obsahuje sice spoustu klišé, ale i přes to všechno skvěle funguje. Je to jeden z těch filmů, na který se i přes jeho chyby čas od času rádi znovu podíváte.(14.11.2006)

Tak trošku předělávka klasického filmu z 60. let Panu učiteli s láskou, ovšem předělávka velmi dobrá, byť je příběh ze zcela pochopitelných důvodů přizpůsoben létům devadesátým. Zásadní rozdíl proti původní verzi je ten, že tehdy byl učitelem černoch v problémové třídě bělošských dětí, teď je učitelkou běloška v problémové třídě černošských dětí. Děj si je místy podobný, ale přesto ten novější už je jaksi syrovější, protože, co si budeme nalhávat, 90. léta už byla o něčem jiném.(30.7.2002)

"Zabavny" pohled do zakulisi americkeho skolstvi - mistami film pusobi nechtene sebeparodicky.(5.8.2002)

Z pozice žáka můžu potvrdit že vztahy učitel kontra žák jsou nesmírně důležité. Třeba moje češtinářka. který jsem důvěrně říkal "bradavice" mě zahrnovala doslova mateřskou láskou. Jednou si bradavice řekla o mou žákovskou a já celý šťastný, že mě bradavice napíše nějaký to vřelý osobní věnování ve kterým mě zahrne chválou, jak jsem užasný, chytrý a snaživý chlapec jsem okamžitě běžel se svou žákajdou za bradavicí. Bradavice vášnivě nalistovala první volnou stránku a jala se psát. Když dopsala celá brunátná mě podala žákovskou zpátky s dovětkem "a dokonce hodiny o vás už nechci ani slyšet". Pochopil jsem ! Bradavice si hrála před ostatníma žákama na drsnou, aby nepoznali, že na mě trpí. Běžel jsem do svýho chlívku a dychtivě četl srdeční věnování od bradavice : "Vážení rodiče, dovoluji si Vás informovat o přístupu Vašeho syna ke školním povinostem. Školním známkám se vysmívá a když byl nedávno v hodině matematiky zkoušen z rovnic, tak místo aby vypočítal rovnici o několika neznámých, řekl zkoušející učitelce toto "Dneska vám to v té bílé blůzičce opravdu sluší paní učitelko." Vrchol všeho přišel před týdnem, kdy věděl že bude zkoušen naší novou mladou profesorkou z chemie a on si úmyslně vzal černý tričko se žlutě svítícím nápisem "kiss me, pussy". Nemusím zdůrazňovat, že tímto oblečením přivedl mou kolegyni do velkých rozpaků. Za celou dobu jeho docházky do naší školy neprojevil naprosto žádnou školní aktivitu, vyjma trapného požadavku na společné hodiny tělocviku s děvčaty. Dokonce kvůli této žádosti uspořádal jakousi petici, kam se mu samozřejmě s radostí podepsali všechny zdejší pochybné existence, bohužel i mnoho děvčat, což mu dodalo tolik sebevědomí, že s touto peticí pak drze předstoupil před samotnýho ředitele školy !! Dále od kolegy dějepisáře víme, že každou neděli tráví své volné chvíle na zápasech Bohemians Praha, kde visí plotě jak opice a vulgárně pokřikuje na lidi, kteří nefandí stejnému týmu jako on a vykřičený hlasivky pak následně každé ráno v pondělí využívá k předstírání chřipky u školní doktorky, aby ho na celý týden osvobodila od školní docházky. Toto Vám píši, protože mě velmi záleží na Pavlově dobré budoucnosti a z tohoto důvodu prosím o zjednání nápravy." Bradavice mě svou starostí a péčí o mou osobu úplně dojala.(3.7.2009)

Rozpočet $23miliónovTržby USA $84,919,401Tržby Celosvetovo $179,519,401║ dejovo podane troška povrchne, aj keď Michelle Pfeiffer dosť obstojí v danej úlohe ale film nedá nič ne vrch /55%/(11.2.2009)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $179,519,401(28.1.2007)

„Vždy si môžeš zvoliť.“ – „Nie tam, kde žijem.“ Uf, no... Kedysi sa na NEBEZPEČNÉ MYŠLIENKY dalo pozerať. Ale to som bol mladý a hlúpy. Teraz vidím, akú prízemnú a klišé tóninu akční (TOP GUN) producenti Don Simpson a Jerry Bruckheimer naladili. Nič na tom nemení ani solídna Michelle Pfeifferová (hoci jej stále mám problém veriť drsnú vojenskú minulosť), slušné obsadenie podporných roličiek (George Dzundza) ani zaujímavý Cooliov titulný song, ktorý má "tú správnu atmosféru nebezpečnej ulice“ a ktorý odznie v pôsobivo koncipovaných úvodných titulkoch. Dialógy i príbeh sú však fádne a naivné a snaha o drsnosť miestami až úsmevná (dvojnásobne v porovnaní s PARAGRAFOM 187 so Samuelom L. Jacksonom). P.S. V snímke hral i Andy Garcia, ale vystrihli ho.(12.12.2004)

Styčné body s filmem Panu učiteli s láskou jsou zjevné. Ovšem troufám si tvrdit, že PUSL by obstál i bez S. Poitiera, zatímco Nebezpečné myšlenky jsou hlavně filmem Michelle Pfeifferové a teprve potom o nějakých studentech.(6.8.2002)

7 / 10 Čo postráda dej na uveriteľnosti (aj keď sa pýši nálepkou "podľa skutočných udalostí"), to plne vynahradzuje na sile a naliehavosti výslednej myšlienky - vzdelanosť nado všetko, alebo ako by povedal jeden postarší mŕtvy pán: "Učiť sa, učiť sa, učiť sa!" Pfeiffeorvá je opäť skvelá, uveríte jej každé gesto, každý pohľad, a spolu so zvyškom triedy robí polovicu filmu. Ostatok tvorí slušný scenár a réžia, ktorá očividne chápe, čo je to ghetto.(22.12.2005)

Trošku dramatičněji podaná sestra v akci 2, tak na mě aspoň tenhle film na první pohled působí, rozhodně sem čekal víc, než jen už stokrát ohranej příběh o napraveným zmetkovi nebo rovnou o napravený celý třídě, aspoň ta občasná dramatičnost tomu přidává, jinak by to bylo spíš podprůměr, takhle aspoň průměr a to platí i pro Michelle Pfeiffer, která sice nehraje špatně, ale už sem jí viděl v lepších rolích(29.11.2006)

Feel good odvar Džungle před tabulí. Typově dobře vybraná děcka a opravdu hodně tomu dává Michelle Pfeiffer v hlavní roli.(2.8.2013)

Před pár dny jsem nějakou náhodou narazil na písničku, kterou znám už od útlého dětství - ano, mluvím o geniálním songu od Coolia Gangsta's Paradise. A v tu chvíli mi došlo, že jsem vlastně nikdy neviděl tento snímek. Tak jsem si ho obstaral a… nezklamal mě. Ano, v některých momentech je film možná trochu naivní (mariňačka si chce středoškoláky získat tak, že je vezme na kolotoče?) ale jinak to je skrz na skrz výborné drama. Michelle Pfeiffer dokazuje, že je univerzální herečka, která zvládne jakoukoliv roli a hlavně jí to sekne i s krátkými vlasy, příběh odsýpá a já se nestačil ani nudit, natož se podívat na hodinky. Věřím, že z tohohle filmu se stane takový můj malý osobák - film, na který si vždy rád podívám. 90 %.(5.12.2011)

Hezky se na to kouká,sympatický film není náročný a diváka zaujme pohledem na americkou mládež, není to jak filmy dnes na stejnou tématiku. Viděl jsem to naposledy před třemi lety a teď jsem se na to díval úplně jinak, než předtím. Rozhodně dobrá záležitost, Michelle Pfeiffer umí.(11.1.2007)

Skrz naskrz průměrný film o zkrocení divých středoškoláků. Sice těžko uvěřitelné, ale pokud nebudete očekávat něco víc, celkem solidně se zabavíte.(11.2.2006)

Kdo si pamatuje na fotoromány z Brava, pamatuje si i velice dobře na Nebezpečné myšlenky ;) Je to výborný film i tak, ale tahle reklama tehdy byla k nezaplacení. Někdy se snad dopracuju k originálu, zatím se bavím dabingem s takovými hláškami jako "Do vole prdele."(3.2.2009)

Pro filmy se školní tematikou mám jistou slabost. Jsou to klišé, vše je ohrané, ale mě ten scénář stále baví - z bandy nezvladatelných bastardů se díky nezlomné Michelle Pfeiffer stanou vzorní, nečekaně citliví studenti, jejichž IQ se z 20 z ničeho nic vyšvihne do třímístných výšin. Ehm... Podobné filmy: Džungle před tabulí nebo Panu učiteli s láskou(26.10.2009)

Parkmontská střední škola vždy fungovala na jednoduchém principu. Bezkonfliktní vztah mezi učiteli a žáky byl založen na vzájemném ignorování. Různobarevní studenti tak vždy měli dost času na porušování zákonů a vedení školy garantovaný příjem za počet studentů. Jednoho dne se však na tabuli před budoucími klienty nápravných zařízení objevil divný nápis "Chcete zemřít?". Nejednalo se o vtip ani o výhružku konkurenčního gangu. To se jenom nová učitelka Lou Anne pokusila přizpůsobit osnovy drsné realitě školy.(7.10.2009)

S mlíkem na bradě, čerstvě v pracovním procesu, zlákána nadšenou reakcí kolegyně, nedočkavě jsem vyhlížela premiéru "Dangerous Minds" v TV. Den D přišel... a potom jsem marně přemýšlela, čím se tento film lišil od předchozích snímků tohoto typu. Podstatného rozdílu jsem se nedopátrala. Do školy plné sígrů přijde nová učitelka a postupně ty existence rostoucí pro šibenici získá na svou stranu, vlije do nich naději, vědomí vlastní jedinečnosti a světlé budoucnosti. Klišé, klišé, klišé, blá, blá, blá. A pokud jsem si tohle uvědomovala už jako stěží ochmýřené ptáče, ještě plné ideálů a okouzlované kdejakou krávovinou, stěží bych na "Nebezpečné myšlenky" měla lepší názor teď, když je ze mě stará cynická řepa. Jestli bude příležitost, šanci na repete tomu dám, do té doby: 65%. EDIT: Tak se naskytla příležitost k opakovanému sledování a já zjistila, že mě ten film sere. Že mě sere chování studentů - samí arogantní smradi ve stylu "jsme chudí, jsme oběti systému, jsme odepsaní a tak se můžeme chovat jako hovada". A ještě víc mě sralo, jak se jim učitelka podbízela. Holt USA, hlavně na dětičky nezvyšovat hlas, respekt netřeba, ať si dělají, co chtějí... a bohužel už je to i u nás:-(. Strhávám procenta na 55%, zlatý nepřekonatelný "Opus pana Hollanda".(29.3.2010)

Tenhle film jsem před pár lety viděl a když jsem si ho znovu pustil, už mě tolik nenadchl. Dal bych i větší hodnocení, ale u tohoto filmu mi chybí jeho opravdovost. Michelle Pfeiffer bych tu roli se zamhouřením oka ještě věřil (znám ze svého okolí hrst učitelů, kteří se opravdu snaží být dobrými učiteli), ale těm dětem už ne. Pár napravených snad, ale rozhodně ne celá třída! Ale musím pochválit hudbu (abych jen nekritizoval), v čele s písní Gangster's Paradise.(10.2.2008)

Gangstas Paradise!!(20.8.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7