Král psanec (2018)

krásný pohled vzbuzující dávno ztracené emoce ze Statečného srdce. V hloubi duše jsem doufal v nějaké cameo nebo easter egg s Gibsonem a nebo alespoň Williamem Wallacem. Ale jistě to neubírá na kvalitách filmu, který je více než úctyhodným sequelem na zmiňovaný kulťák. Mělo to všechno, ale na 5* to nedosáhne

Venom (2018)

co se mi nelíbilo. Přeceňovaný herec, jako už tak přeceňovaný antihrdina. Nemohlo dopadnout jinak. Main streamové publikum to pravděpodobně dostalo protože přece Tom Hardy je strašně cool tvrďák, především se svými 170 centimetry do výšky. Vlastně i kdyby hrál Daredevila tak to bude mít úspěch. Pro mě kolosální zklamání. Už jenom PG13 je šílený fail. Zápletka nemohla být větší klíše. Vlastně zápletka z Incredible Hulka s jiným obsazením, a už tenkrát to nemělo na červená čísla. Co se mi líbilo? Woody Harrelson..

Odpočítávání (2010)

Trinity skvělým překvapením celého výslechu a Samulej L Jackson samozřejmě nezklamal a veškerou pozornost stáhl na sebe. Stejně tak uvěřitelný Michael Sheen kterého si naposledy pamatuji jako robota z Passangers zvládnul roli terroristy uvěřitelně. Napínavé do poslední vteřiny. Některé záběry bylo až nelidské dokoukat ale za mě 85%. Pořádně napínavý kousek :) jediné - je za mě utahaný začátek.

Solo: Star Wars Story (2018)

popravdě, nečekal jsem mnoho. Stejně tak jako velká většina z nás. Ale lepší prequel a zároveň origins Hana Sola, si upřímně představit nedokážu. Příjemně mě překvapil představitel Hana, který mu sice vzhledem z oka úplně nevypadl, ale gestikulaci a mimiku měl evidentně nakoukanou velmi pečlivě. Stejně tak se do něj vžil, a díky tomu postavu udělal uvěřitelnou. Harrelson podtrhoval kvalitu obsazení a příjemně (i když velmi očekávaně) rozvířil jednosměrně se ubírající dějovou linku. Emilia Clarke co by Khaleesee s více make-upem moc neoslnila, ale roli zvládla, (pokud se závěrečnou bojovku naučila a nepoužila kaskadérku, tak malé bezvýznamné plus. Chewie doplňoval Hana stejně kvalitně jako 30 let zpět a celkově film který má přes 2 hodiny odsýpal a nenudil jsem se. Závěr? Stejně tak jako díl předchozí, či Rogue One pro mě příjemné překvapení a další vážený doplněk do Star-wars mozaiky z radosti, kterou mi od útlého dětství Star-wars universe přináší. Těším se na další a snad i více Darth Maula. Za mě zasloužených 75%

Sicario 2: Soldado (2018)

Benicio a Brolin se osvědčili v jedničce, a navázali ve stejné vražedné kombinaci. Sneslo by to více krve, více smrti a více sprosťáren. Působí to na mě že se tentokrát režie držela hodně zpátky. Příběhu to naštěstí nijak neublížilo a konec byl krásný cliffhanger které já miluju :) 75%

Upgrade (2018)

Bezva! Konecne Tom Hardy ve filmu řekne i více než jednu souvislou větu aniž by u toho vypadal jako by měl mozkovou obrnu:) (nic proti jeho filmům) napětí a akce s krásně stoupající tendencí nenudí těch 100 minut stopáže uteče jak voda. Film mi od samého začátku až do konce velice připomínal Repo Mena. Futuristické filmy s podkožními implantáty a vylepšováním je zatím neokoukaná a nevyčerpaná studna a těším se na další podobné kousky :) za mě Béčko které přeskočilo i aktuální Áčkový mainstream. 85%

Děsivé dědictví (2018)

horror který postrádá lekavé scény, nicméně i tak je velmi děsivý a chvílemi těžko koukatelný. Pasáže jsou často předvídatelné. Výběr herců velmi podtrhuje atmosféru. Strach jsem po čas filmu nezaznamenal, ale zvláštní pocit od žaludku ano..3*

Escobar (2017)

Pro někoho, kdo viděl Narcos, pouze marná snaha o získání pozornosti. Pro někoho kdo neviděl Narcos, jistě zajímavý pohled do života Escobara, zejména do jeho milostného života.

Avengers: Infinity War (2018)

Nedá se říct že by to byl kulervoucí zážitek. Ale Josh Brolin jako Thanos byl maximálně strhující. Konečně jsme se dočkali momentu, kdy dostali Avengers přes pi*u ve velkým stylu. A bohudík tentokrát jako záchrana už Downeyho konstantně, díl od dílu mizející vousy nestačili. Thor předvedl opět svoji obrovskou sílu v měřítku oproti ostatním Avengerům a finální bitvu tím krásně okořenil. Malinko mě mrzel Hulk kterého stále někteří mají za nejsilnějšího Avengera, který se pos*al z trochy bití, a pro jistotu už ho neukázali. Že by nutnost natáhnout Ruffalovu stopáž na scéně? Každopádně výborná podívaná a 5* si zaslouží.

Westworld (2016) (seriál)

Zajímavé recenze mých přátel, a vůbec obrovský hype kolem seriálu mne dokopal ke shlédnutí tohoto díla. Zatím mám za sebou první sérii, a tak hodnocení či komentář v budoucnu změním. Ale prozatím asi takto. Bezvadný námět (inspirovaný 40 let starým filmem) je sám o sobě super. Herecké výkony jsou super a postavy tak rychle probudí zájem a zvědavost. Nicméně dle mého šíleně utahané cosi, co mohlo být klidně o 10-15minut/epizoda kratší. Chápu že je nutné vybudovat jakousi logiku, kterou první série opravdu nepřetéká. Ale chvílemi jsem se dodíval opravdu z donucení. Což u seriálu s takovýmto hodnocením není v pořádku. Napětí kterým téměř z pravidla ukončili jednotlivé díly, bylo vychytané především z pohledu zisku. Protože je člověk nenásilně nucen se podívat na další díl. Což je v pořádku. Ale rozuzlení zase přijde vždy až kdesi v polovině dalšího dílu, což dělá čekání unavující a nudné. Především scény, které odskakují nesmyslně do "reality" tedy řídícího centra kde se divák může vždy těšit pouze na Hopkinse který tu a tam pošle nějaký dvojsmysl. Nebo kdy zaměstnanci narušují samotný program svojí přítomností. Od samého začátku to na mne působí jako zabugovaná beta verze Matrixu. Asi jsem tomu dostatečně nepřišel na chuť ale za mě zatím 3* uvidíme dál.