Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

První díl, ghost protocol a teď i rogue nation u mě stojí ze všech Impossible misí na první příčce vedle sebe. Cruise je stále ve formě a co předvádí za kousky mě neustále udivuje. Skvělá kombinace akce, myslošuků a napětí. Základní trojice i spolu s Hawkeyem (J. Renner) spolu tvoří tak zábavný avšak profesionální tým bláznů kterým nešéfuje nikdo jiný než sám Ethan. Za mě 80%

Konečně doma (2015)

Zase po dlouhé době skvělá pohádka, moc mě bavila i když si na novodobé pohádky moc nepotrpím. Hlavní postavičky skvěle přizpůsobené dabérům. J. Parsons tomu dal úplně jiný nádech (chtě nechtě jsem místo "Oh" viděl pořád Sheldona) hehe. Hlasy prostě skvěle sedící postavičkám až teda na kamaráda "Oh" dabovaného Mattem Jonesem který má hlas, vychlastaného feťáka z bronxu. Neustále jsem si ho v pozadí představoval jako tu smažku kterou hrál v Breaking Bad. Ale malá vada na kráse. Za mě 80% :)

Méďa 2 (2015)

první 1/2 filmu zbytečně natažená nudnými pasážemi, a i když se humorem neliší od prvního dílu není prostě tolik vtipný. Né nadarmo se řiká že opakovaný vtip, není vtipem..Wahlberg je takovej blb a tyhle role mu sedí takže jsem se stále bavil nicméně to nenaplnilo moje očekávání..škoda :)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Hardy a Theron, výbuchy jak od Baye, namakaní magoři a parádní buchty. Aneb reklama na remake někdejšího Gibsonova trháku zmáknutá na 1. Ale film sám o sobě už na 1 podle mě nebyl. Na takovou 2jku s odřenýma ušima. Hardy který na mě v každém filmu působí jako mírně retardovaný, nesympatický drsňák si nemohl přát lepší scénář. Jeho role by se dala sepsat na dvě A4 protože za 120minut filmu toho opravdu moc nenamluví..Theron je nádherná i bez ruky a bez vlasů, svojí roli zahrála bravůrně. Ano, nemá u mnoho dialogů více než Max(Hardy) ale její výrazy a mimika mluví sama za sebe. Sečteno podtrženo, akčňák pro dospělé pojatej v PG 13 stylu tedy bez krve a hambatých scén. Já starého Maxe neviděl, takže pro mě to bylo jako skok do neznáma, dalo mi zabrat pochopit oč vlastně kráčí a poskládat si z hromady té akce nějaký závěr ale ve finále jsem vlastně dobře bavil. Film Vám díky množství akce nedá šanci odtrhnout oči. Na mě sice až přespříliš výbuchů všeho druhu, ale oceňuji auta která nebyla počítačově zhotovena ale opravdu ztlučena přímo pro filmové využití. Za mě 8/10 tedy 4*

Jurský svět (2015)

nafouknutá komerční bublina, big boom. A houby z toho. Star Lord v roli Indiana Jonese běhajícího mezi hezky zpracovanými dinosaury. Příběh 3tího dílu z roku 97 naservírovaný na hezčím, čistějším, a nablízkanějším talíři..Nejsilnější moment asi když zahrál soundtrack z prvního dílu. Jinak je film od prvních 15 minut až zábavně čitelný. Na druhou stranu nejabsurdnější scéna a nápad, že hlavní "záporák" se rozhodne ovládat raptory, s připevněnými kamerkami na hlavách jako moderní vojenské komando. WTF?! Seriously? Nemohli to prostě znovu dát do rukou Spielbergovi a udělat z toho zase fantastický zážitek namísto PG 13 sci-fi slátaniny? Když jsem viděl před 15 lety Jurský park tak jsem z toho byl unešenej ale chvílemi jsem měl i nahnáno, ano sice mi bylo 7 ale šel z těch zvířat cítit respekt a strach! Požírali lidi, ze kterých skutečně tekla krev! A ne že lidi jen lítali připevnění na lanech před green-screenem. Pro mě zklamání :) bohužel. Ocenil jsem vzpomínky na Jurský Park např. kdy pracovník parku měl scénku s tričkem "jurassic park" nebo když objevili ve starém autě noční vidění které měli děcka v prvním díle :) hezké vzpomínky na o tolik lepší podívanou.

Transcendence (2014)

Vyjímečně film s Deppem který není postavený na jeho genialitě, nýbrž na scénáři a režii. Hodně se mi to líbilo, o něco pestřejší, napínavější a celkově uvěřitelnější než podobný kousek "Lucy" (S. Johansson). Od začátku Vám svědomí a zdravý rozum radí že je celá ta myšlenka špatně, zatím co na samém konci se dozvíte že přenesená mysl Willa, do elektronické podoby byla opravdu na "lidské" straně a snažila se jen pomáhat. Mě to jako pozornému divákovi bylo jasné už v průběhu konfliktů kdy mnohem vyspělejší inteligence (Will) nezabil či neublížil jedinému člověku. Dávám 4* s klidným svědomím.

Dovolená za trest (2014)

Sandler toto prostě umí. Komedie, drama, trošku i slaďák..a do toho mu nahrává Drew se kterou to uměli už před 10 lety v 50x a stále poprvé. Pecka :)

Rychle a zběsile 7 (2015)

Jednu * za pár minut s Dwaynem druhou * za 3 minutové rozloučení (vesměs jen sestřih z předchozích dílů) s Paulem Walkerem na konci. Jak už jsme byli doposud zvyklí, u F&F nebylo vždy vše podle fyzikálních zákonů ale když se někdo vyboural (namátkově třeba ten amík z tokyo driftu) tak skončil od krve, v nemocnici. Avšak tento díl se tomuto absolutně vymyká. Jediný důvod že Dwayne skončil po pádu z 5 potra, nakládačce od Stathama, a výbuchu granátu v nemocnici byl ten, že natáčel San Andreas. Dále počínaje pády z útesů, výbuchů, nakládaček, skoků z mrakodrapu na mrakodrap, vyhýbání se kulkám, konče Wolverinovou regenerací kterou má Toretto nejspíše vrozenou je to opravdu snůška minimálně do očích bijících blbin. Film nicméně také ztrácí ve své podstatě hned cca ve 20 minutě kdy Toretto zjistí že se jej snaží zabít nepřemožitelný a úplně nejvíc dope tvrďák Shaw. Rozhodne se jít hledat dívku, která má přístup k jakémusi SW který jim pomůže tohoto poloboha vypátrat aby ho mohl věřte nebo ne, zabít. What ?! Ne také to nechápu . . Rychle a zběsile pro mě skončilo 3. dílem. Pokud si chcete tento film užít, kupte si pořádně velkej popcorn, na 2 hodiny vypněte mozek, a nechte se unášet atmosférou příjemně zapatlaných prstů od sýrového popcornu, a tak nějak periférně vnimajíc výbuchy ve filmu, se kterými to tady přehnali ještě více než Bay ve transformerech.

Prokletý klaun (2014)

Možná kdyby měl film větší rozpočet neskončilo by to takhle Béčkově, až Céčkově..zajímavej motiv i zpracování ale chvílemi přetažené za vlasy a spíše nechutné než strašidelné.

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Napíšu nějaký seriózní komentář, který si třeba tvůrci i přečtou. Vždy jsem miloval Gamepage s Alim. Prostě skvěle podané herní novinky a info o různých gaming akcích :) . Re-play už není taková pecka ale pořád je to nabitý informacema, sice většinu z nich gameři už dávno vědí a tohle je až z druhé ruky ale většinou se o víkendu během oběda koukám, pobavím a třeba zhodnotím wannabe profesionální názor na nějakou hru. Ale tohle je velebnosti sra*ka. Nejen že do pořadu o hrách jste narvali Koháka kterej asi nemá lepší nabídky než se cpát do pořadu o generaci mladší. Ale dále také youtubery kteří už buď nehrají nebo nikdy nehráli (Stejk,Vidrail...) jako vážně?! A ten youtuber s baretem co se nad vším paradoxně "neuvěřitelně nasírá" (vypadlo mi jméno) v pořadu působil nudně, nepřipraveně a nesympaticky. Tak to dejte dohromady, dělejte pořad o gamingu do kterého si sem/tam, pozvete známého lets playera nebo youtubera, a né že se budu dívat na to jak hraje 10 lidí na 2 gamepadech. Na to se můžu podívat na jejich kanálech. Kdybych neměl k Alimu tak hezký vztah díky GP a Stejk mi nebyl tak sympatický, tak se na to vůbec nedívám. Nezlobte se na mě, opravdu kravina na Ntou. Ještě si pozvěte tyjo Valdu třeba s jeho fitness recepty ..