John Wick 2 (2017)

Ať se snažím jak se snažím, nemohu v tom najít tu dokonalost kterou většina lidí kvete nad tímto snímkem. Ano Keanu se našel, nebo spíše - znovuobjevil v roli Nea bez nadpřirozených schopností. Střetnutí s L. Fishburnem na střechách v Brooklynu už mi bylo natolik k smíchu že jsem čekal kdy se John Wick rozběhne a snažně skočí ze střechy na střechu aby Morpheovi dokázal že po 15 letech to už dá. Teď vážně. Film byl poutavý, rychlý děj dokonce nenudil. Většinou bez střihu zmáknuté bojové scény jistě dali kaskadérům a Keanovi zabrat takže klobouk dolů. Dokonce i příběh měl svůj smysl. Ale pro mě to byla jen okořeněná jednička. Hudba jako z akčních filmů mého dětství tomu spíše ubrala. Záliba ve střelných zbraních kterou hlavní hrdina žije i v reálném světe se zde promítla sice hezky, ale komparz nabíhající na smrt mi moc nechutnal..u spousty scén byla střelba zároveň, ne-li dříve se zrovna se zjeveným cílem. Zkrátka to působilo více jako divadlo, než přestřelka. Na druhou stranu kladné body za munici - po dlouhé době zase snímek kde se i přebíjí, či se člověk setká s vystřílenou zbraní. Keanovi tyhle minimalistické role kde není potřeba moc mluvit podle mě vyhovují. Krásný pohled na New York. Za mě 65-70% ale 4* si musím promyslet.

Assassin’s Creed (2016)

Inspirováno herní ságou. Podtrženo perfektcionismem M. Fassbendera. A stejně ani z poloviny tak skvělé jako hra samotná. Čím to? Možná proto, že jsme všichni měli obrovská očekávání. Mě osobně zklamalo že 80% akčních scén jsem viděl již půl roku před premiérou filmu na všech různych trailerech vypuštěných do světa. Také možná kdyby se scénář držel více herní ságy, a šel ve stopách prvního dílu, dopadlo by vše o hvězdičku lépe. Protože Aguilar prostě nebyl ani zdaleka tak sympatický a výrazný jako je postava Altaira. Tohle mi na tom vadilo osobně asi nejvíce. To vybočení z příběhové linie a několik nově vytvořených postav. Určitě tady mluvíme minimálně o trilogii to je zřetelné. Doufám že se to bude vyvíjet v závislosti na prvním díle a scénář se poučí z chyb. Bylo by více než tragické, kdyby se filmu dařilo stejně (ne-li hůře) jako herní sérii. Která jde s každým dílem směrem dolů ke dnu jak obsahově tak zpracováním. 60% - 3*

Uteč (2017)

Pro mě maximální překvapení. Film jsem zapínal s očekáváním Béčkového Djanga ale vyvinulo se z toho propracované drama. Pro mě to asi ani hororové příliš nebylo, ale způsob jakým to vyvolávalo v člověku pocity strachu a úzkosti se asi k hororu blíží více než k thrilleru. Napětí panující po celou dobu filmu a nepředvídatelný děj mě rozložil na částečky jako třetí výstřel ze zatnaktele. Velmi povedený kousek. Za mě 80%

Rychle a zběsile 8 (2017)

se jmény, jako jsou v tomhle filmu se nedá zkrátka počítat s něčím horším než je 50% Za mne to tedy splnilo (nízká) očekávání. Dwayne opět rozendal desítky komparzistů kteří mu skákali do náruče, Vin Diesel párkrát peeknul do kamery svým Riddickovským pohledem a Statham v nepřehledně sestříhaných 1 vteřinových záblescích poskákal pár policistů. Charlize Theron sexy jak blázen a klasické křoví na které jsme zvyklí posledních 10 let už ztrácí na vtipnosti. Za mě to určitě nebylo nic světoborného ale s přítelkyní která filmografii vůbec neholduje se na to zajít dá (osobní zkušenost) takže neváhejte a jděte na to. Ba naopak, na doma si nechejte něco u čeho je potřeba trochu i myslet nebo číst titulky.

Captain America: Občanská válka (2016)

SPOILER ALERT Abych se vyjádřil ve stručnosti asi bych použil rčení "všeho moc škodí" Jednoduše se odehrávalo tolik akce a spletitostí že jsem měl chvílemi problém udržet pozornost. Spider-man a Ant-man byli zároveň příjemným zpestřením napětí, a humornou vložkou. Za mě 4* protože mi hlavní villain nebyl vůbec sympatický ani nijak atraktivní (pro roli komixového záporáka) Nicméně každým novým dílem z produkce Marvel se mi zdá každý jednotlivě z Avengerů vždy o něco silnější. Nevím kam až to budou stupňovat. Ale za chvíli si Wanda zahraje na Jean a rozprskne Hulka ve vzduchu..

Kokain (2001)

Myslím že tady se Depp našel v mafiánských rolích.

Kung Fu Panda 3 (2016)

POa jsem si od prvního dílu oblíbil, skvělý dabing jen podtrhuje výbornou režii postaviček. Bohužel třetí díl, kde jsem očekával že samotný PO už bude do jisté míry neporazitelný a naváže tak na dosažené dovednosti. Byl zde opět za nemehlo. A vše zase zmáknul ke konci tak nějak "od haluze" formou samo-se to. Nicméně komediální prvky to mělo, bohužel chvílemi na úkor "drsně" vypadajících soubojů. Já osobně bych třeba ubral na humoru a přidal na kvalitě a věřohodnosti bojových scén (viz Naruto). Ale ke Kung fu pandě prostě humor patří. A ať už Vám jsou například malé pandy kopající do knedlíčků či objímací techniky jakkoliv proti srsti. Ve finále to hlavního záporáka, kterého mimo jiné nejvyšší mistr Oogway neporazil, vyřídí jakoby nic. Každým dílem o 5% slabší. Tady už tvůrci ale uzavřeli příběh PO se (doufejme že UŽ konečně) stal nejsilnější a nejmocnější mistr Kung fu, a potvrdil tak titul dračího bojovníka. Takže tady se s pandím bojovníkem můžeme rozloučit. Těším se na další podobné animáky. Tento díl 70%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Musím trochu z nutnosti přepsat svůj původní komentář. Všichni kdo hodnotí třemi hvězdičkami a hůře nemají naprosto ponětí o komiksových postavách a DC či Marvel by měli na čas vypustit ze svého slovníku. A načerpat nějaká data. Ano, není zde ani vidu ani slechu po staré klasice. Batman prošel několika zásadními změnami. Je tady celkem zbrkle vysvětlený jeho origins jakýmisi flashbacky. A film začíná v podstatě konečnou pasáží posledního Supermana. ALE je potřeba zmínit že je to vůbec první adaptace Batmana kde si tento superhrdina konečně dostál svému jménu. Kde se jen neprohání v plastovém autě před green-screenem a tu a tam nezbije pár smrtelníků. Tady Batman konečně ukázal svoji "mstitelskou" tvář kterou podle komiksu jeho charakter má mít. Ukázal také, že je jak komiks řiká, právoplatně nejsilnější hrdina z Justice League. Proč? Read the fuckin comic book moron. A vůbec rozložení filmu? Podle mě krásně odstartovaná etapa přicházejících DC filmů. Relativně kvalitně zpracované efekty, tu a tam to sice skřípalo už, protože to vypadalo jako hra na PS4. Ale mám z toho skvělý pocit. And call me crazy, ale tenhle Lex Luthor byl také so far nejlepší ze všech. Takže všichni co víte o komiksech asi tolik co já o atomové fyzice, přestaňte prosím neadekvátně hodnotit film 1* apod. Je to naprosto nesmyslné když kouknu na historii Vašeho hodnocení a máte ohodnocenou Twilight ságu třemi * Zbytečně to kazí průměry skvělým filmům.. Po shlédnutí Wonder Woman jsem byl nucen se vrátit, a změnit hodnocení za 5*.

Hlasy (2014)

morbidně stupidní nápad zahraný panem Reynoldsem velmi poutavě. Nedokážu si představit v roli nikoho jiného, snad možná Michaela C. Halla neboť v hlavě ho mám ukotveného jako sériového vraha Dextra :) Film je natolik morbidní až to člověka celkem i pobaví. Sice moc nenadchne, ale ani neurazí (teda aspoň většinu) za mě 60 zasloužených % pro pana Poola

Deadpool (2016)

189x jsem se zasmál, z toho 14x vyprsknul pití, 1x kamarádova ruka na mém koleni, 4x ztratil pojem o tom s jakým kamarádem jsem v kině, 1x slzy v očích, 2x jsem chtěl odejít před skrytou scénou oh sorry SPOILER ALERT. A po 4 jsem přehodnotil nejlepší Marvelácký film. Zkrátka mě pan Pool ohromil.