Tvář vody (2017)

Ujetý . . já vím že prostě del Toro takhle točí ale v porovnání s Faunovým labyrintem jsem nechápal. Že dojebal Hobbita už jsem mu odpustil..ale neměl by svoje zvrácené myšlenky šířit dál. Místy stupidní a nelogické, místy naopak famózní a strhující. Shannon je dobrej záporák, má na to prostě ksicht. Takže ten tomu dával trochu drive..jinak za mě nuda.

V zajetí démonů (2013)

po hodnocení hororrových snímků musím uznat, že tento je ze všech asi nejpovedenější. Resp. nejvíc jsem se u něj bál..možná je to jediný u kterého jsem se bál. No dozajista je to jediný, který mi dal takový ten divný pocit i po dokoukání.

Ďábel (2010)

Příjemné překvapení! Opět jeden z filmů odehrávajících se z 90% v jednom malém stísněném prostoru, kde je čistě v rukou herců to, zda přenesou emoce a atmosféru na diváka. Zde se kupodivu k obsazení, které je nikterak známé podařilo. Člověk se při sledování vyloženě nebojí, ani neleká, ale děsivě to určitě působí. Čekal jsem možná nějakou tu lekačku, nebo alespoň méně předvídatelné sledy událostí. Ale což, horrorem je těžké diváka dnes uspokojit. Za mě 55%

Rampage Ničitelé (2018)

Dwayne Johnson - prosím přestaň brát kontrakty na Céčkové filmy. Aneb jak nestačí hollywoodská megastár k tomu natočit skvělý film. V tomhle případě není totiž ani dobrý. Nášup kašovité stolice v podobě ucházejících CGI. Ne děkuji, více již ne.

Tiché místo (2018)

Potenciál skvělý, obsazení úžasné a přesto ne perfektní. Proč? Asi předvídatelnost všech scén které nadcházeli. Od prvních 5 minut jsem věděl kdo umře, a to i v přesném pořadí. Z hlediska logiky to také občas pokulhávalo, ale to by jsem odpustil. Ale nevzpomínám kdy naposledy, mě takovým způsobem s*ala hlavní "hrdinka". V tomto případě dcera. Zde se projevila typická americká výchova. Rozmazlená malá p*ča si prostě dupne a bude po jejím. Matka klidně může rodit do vany s propíchnutou nohou, otec lovit večeři v lese kde je evidentně 50% úspěšnost návratu domů. Stejně si ta ku*da udělá vše podle sebe. Ať klidně všichni chcípnou. A taky že jo. Film se mi velmi líbil, ale po dokoukání jsem nas*anej.

Veronika (2017)

Klasická duchařina. Špatným vyvoláváním duchů je jedna z účastnic posednuta zlým démonem. Tentokrát bez vymítání, takže logicky se špatným koncem. Zajímavě pojatý konec. Záporná postava, "démon" chcete-li, není dle mého zpracován dostatečně děsivě. Chodící černá postava s dlouhými prsty je věc 80-90. tedy rozhodně ne dnešní. Za mě byla v zásadě hodná sestra "smrt" děsivější, než samotný démon. V žánru hororů jeden z lepších, ovšem mezi duchařinami a náboženskou tématikou spíš z těch slabších..Možná že nemělo studio dostatečný rozpočet. 50%

Tohle je náš svět (2016)

Film nesoucí klid, lásku a odpočinek do srdcí lidí unavených uspěchaným životem. Náramně jsem se bavil, odpočal si, a vychutnal si krásný road trip movie s jedinečným Aragornem. Chlapík vypadá vážně skvěle!

Stopy spravedlnosti (2017)

to nejlepší co můžete vymačkat z šedesátníků kapacity jako je Pierce nebo Jackie. Film sice je po hodině zaseknutý ve smičce kde lovená zvěř se stává lovcem a mafiánský boss neustále zvyšuje level ochranky kterou záškodník ničí jednu po druhé jako pěti chodové meny. Film působí jako klasické klišé z 90ek. Ale vidět tyhle dědky navzájem si škodit bylo skvělé. A Jackieho především fyzický výkon opět dokazuje, že zkušenosti jsou více než věk. Za mě 70% a věřím že se na to podívám znovu.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Dnes, co je tomuto skvostu 16 let, a asi stejně tak od doby kdy jsem viděl poprvé Společenstvo prstenu na VHS kazetě doma v obýváku co by 9 letý klučina..si dovoluji napsat můj názor na tuto trilogii. Pro mě to má daleko větší význam než povedené fantasy. Dokonce i větší než zfilmovaný Tolkien který je ve světě knih také jakýmsi nekorunovaným králem. Pro mě tato trilogie znamená dětství, sny, i splněná přání. Myslím si že Peter Jackson tímto vytvořil něco, co nebude již nikdy překonáno. Většina herců zde ztvárnila své životní role, a to v mnoha případech neměli téměř žádnou hereckou historii. Dnes tedy po 10 hodinách ztrávených u prodloužených verzí této trilogie, se slzou v oku dokáži s úctou říci že se jedná o nejlepší trilogii vůbec. Teprve ve chvíli kdy má člověk tyto filmy nakoukané 3x,4x,5x...odehrané PC hry, nakoukaného Hobbita, teprve po tom dokáže chápat souvislosti. A to jakým způsobem měl pan Jackson dotažené věci do detailu a do hloubky, nestačím zírat. Protože až teď je mi jasné, že ve chvíli kdy natočil první díl Pána Prstenu, musel vědět, že natočí do budoucna i Hobbita. A to jak maličkosti do sebe zapadají, a oživují vzpomínky z dětství je prostě nepopsatelné. Myslím, že se na trilogii podívám takto "v kuse" zase až za několik let, ale už teď se na to těším.