Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Earl Hickey je někdo koho jsem začal sledovat v roce 2007, a stal se mým rituálem u každé večeře. A pak znovu, a znovu. Neskutečně mi přirostl k srdci a celá myšlenka jeho listu a karmy je naprosto bravůrní. Ačkoliv se 3-4 série už veze v takovém horším tempu, stále to má v sobě neuvěřitelnou dávku humoru a místy Vás chytne i za srdce. Seriál končí docela cliffhangerem a že 4 série má být poslední se mi i několik let po ukončení prostě nechce věřit. V hloubi duše se modlím v pokračování, protože ťulpas Randy, "správňák Earl, mrcha Joy sexy Catalina, kámoš Crabman a další mi prostě hrozně chybí. Earlovi dávám 4* protože na můj milovaný TBBT nebo GOT to prostě nemá, ale jste li seriálový nadšenec nesmí Vám tohle uniknout. 85% . And don't forget, do bad things and bad things happen, do good things, and you know..good things happen. :)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Ve zkratce - parádní show po stránce efektů, hudba je už možná trochu moc nicméně podtrhuje většinou dramatičnost a akční scény. Film se táhne jinak stále stejným, poněkud ohraným tempem. Velice se podobajícímu první trilogii která mi je ze srdce mnohem bližší. Zklamalo mě pár věcí, ale to už i v prvním díle. Přičemž bych ocenil kdyby příště obsadili do role rovnou Zaca Efrona když se mu hlavní hrdina musí tak nápadně až úchylně podobat. Maguire byl sice lehce depresivní spiderman, ale Andrew mi tam prostě nesedí asi jako na nového Hercula Dwayne Johnson.. Co se tedy tohoto dílu týče tak například představení Rhina jako chlapíka v mechanickým walkerovi, dále také předvídatelná smrt Gwen a nebo pro mě stále nepochopitelné že Electro nezemřel v té vodní nádrží utonutím :D ale to už jsou takové malé vady na kráse na jinak celkem obstojně zfilmovaném komiksu. Těsně před koncem si nechali scénaristé otevřená dvířka min. pro další 2 díly a to v boji proti Dr. Octopusovi a tomu chlapíkovi s křídly. Což může být pro některé dobrou, pro některé špatnou zprávou. Long story short 4/5 aka 80% ode mě :) fyi Tobey Maguire ftw ...

Joe (2013)

Neskutečně skvělé herecké výkony a to nejen ze strany N.Cage! Redneck přízvuk a slang naladěn na jižní USA úplně to člověku nažene husí kůži. Mě to sebralo dech, a nejsmutnější je že takhle spousta lidí do dnes žije. Dobře zasazené drama, herecky skvěle podložené. Joe je absolutní sympaták a klaďas jen je trošku cíťa :P moc se mi to zalíbilo a ačkoliv bych za normálních okolností dal jen 3* neboť film je sice silný ale táhne se hrozně pomalu. Nyní dávám 4* a to za vydařený konec.

Kronika (2012)

Na kameru natočené sci-fi dobrodružství které si užije kdokoli s byť sebemenší oblibou v super schopnostech. Parta kamarádů ovládne telekinezi, kde se jeden z nich, největší podivín a vyvrhel vymyká extrémním talentem schopnost dostat pod kontrolu. Hlavní hrdina mi do role perfektně seděl, protože jsem mu tu vyšinutost prostě věřil. Sen mnoha z nás se ovšem změnil ve snahu zastavit již zmiňovaného talentovaného chlapce před vyhlazením lidské rasy neboť se domníval že je nadčlověk a je potřeba si onu havěť "lidskou rasu" podmanit. Efekty byli použity v perfektním měřítku, žádné přeplácané exploze, blesky a jiskry. Prostě špičkově zmáknuté tlakové vlny, hýbání a deformování předmětů. Dávám 3* , první za nápad, jinými slovy za uvěřitelnost [nebereme-li v potaz neuvěřitelnost :) ] druhou za efekty, třetí za napětí, chtěl jsem dát čtvrtou za finální probodnutí 6 metrovým 150kg oštěpem ale to mi prostě nestačilo.

Herkules (1995) (seriál)

Kevin Sorbo pro mě naprosto jedinečnej Herkules a vždy to tak zůstane. Sympaták jak má bejt, když to jelo na nově chodil jsem do první třídy ale navždy se mi vepsal do paměti jako jediný a jedinečný Hercules!

Blissovy trampoty (2011)

Od doby co skončil Dexter, jsem hledal filmy kde bych Michaela našel alespoň v jedné z hlavních rolí a nemůžu mu upřít že Dextera hrál brilantně..byl to pro něj kabát šitý na míru, dále v Gamerovi hrál perfektního slizouna záporáka, a proč to vlaštně všechno jmenuju? Protože tohle je opravdu 90 minut o ničem. Michael a Lucy Liu tvoří sami o sobě již dobrý základ, nechápu jak se to mohlo tak moc nepodařit..40% s odřenýma ušima..slabota.

Hlad (2008)

Asi jsem to nepochopil. ?!

Zpátky do ringu (2013)

Stalloneho forma mě lehce zděsila, nevím jestli je to skvělý výkon maskérů a nebo se na něm opravdu gravitace a věk tak těžce podepsali, ale není tomu tak dávno co měl v Expendablech parádní formu a tady je to vážně takovej ten "kdysi svalnatej" starej dědek. Ke konci je na De Nirovi vidět že má snad lepší fyzičku jak náš italský hřebec..co se filmu týče skvělá komedie moc jsem si ji užil :) dokázal bych si to představit i vtipnější ale malá vada na kráse. Ode mě 80% pro tyhle starý páky! :)

47 róninů (2013)

Film má všechno co mám rád. Samurajské bitvy, skvělé efekty, Keanu Reevse, hluboký a dramatický příběh..ale ať jsem sebevíce chtěl dát 4* prostě to nejde. Nevím, asi jsem si pořád čekal na chvíli kdy Keanu nasadí černé brýle a začne všechny prokopávat zdmi a zastavovat šípy mávnutím ruky. Opět zde byl Keanu zpočátku opovrhovaným outsiderem, a nakonec to samozřejmě všechno hrdinsky pošéfil. I když ve filmu není mnoho dialogů, spíše jen sem tam nějaká dramatická řeč, našli by se díry v příběhu a to například jak je možné že Kai (hlavní hrdina, vycvičen temnými silami již jako malé dítě, ovládajíc jakýsi dark-dash, tedy rychlejší než jakýkoliv jiný samurai) dostal nakopáno hned v samém začátku filmu od jakési obrněné stráže zatím co v průběhu filmu kosí nepřátele jako zběsilý, nemluvě o tom že na konci zabije draka. To mi prostě nešlo do hlavy již během filmu..na co dalšího člověk příjde během zpětného uvažování je vedlejší. Nicméně film nijak nepředčil má očekávání, ale ani je nezmařil a za to jsem velice rád. 65% myslím Neo..ehm, Kai, vybojoval právem.

Charlie Bartlett (2007)

Hlavní postava se mi velice zamlouvala a to svojí důvěryhodností. Konečně nějaký hollywoodský film kde "outsider" není nejkrásnější a nejtalentovanější z celé školy a nenáviděn z důvodu vymysli si sám. Charlie opravdu jen zbohatlík, nepříliš hezký a nepříliš talentovaný ale je velice inovační a to se mi moc líbilo. R. Downey Jr. už zde byl jen jako třešnička an dortu. Film mě velice bavil od začátku až do konce a každý kdo je již plný oplzlých a sprostých komedií se tu určitě jak když najde :) Pro mě je to 85%. BTW v roli šikanátora Murpheho by jsem si dokázal představit např. Chaninga Tatuma nebo Ryana Goslinga.