21 gramů (2003)

Dosť netradične natočený film s úplne prostučkým dejom. Film je jedinečný len spôsobom akým sa dejové línie jednotlivých postáv prelínajú a ako sú časovo rozhádzané. Jednoznačne to ťahal Sean Penn, na ktorého bola táto rola zrejme ušitá. Keď si to však zoberiem tak film vo mne nezanechal nijakú emocionálnu stopu ako v iných divákoch, ale stále sa jedná o nadpriemerný kúsok. 7 z 10

Muž z oceli (2013)

Nebudem hodnotiť dej ani hlavnú postavu, lebo Supermana som bral ako menejcenného už od detstva. Hodnotím hudbu a efekty, ktoré tu sú na neskutočnej úrovni. Posledná hodina súbojov bola pastva pre oči človeka, ktorý sa vyíva v deštrukcii a výbuchoch. Shannon je parádny záporák, o čom ma presvedšil už pri Icemanovi. Tiež ma veľmi postešilo obsadenie Costnera a Crowa. Hudba Hansa Zimmera je kapitola sama o sebe, aj keď v mnohom sa mi podobala na hudbu z DaVinciho kódu. 7 z 10

Duch žraloka (2013) (TV film) odpad!

No originalita sa tvorcom musí nechať, teraz len očakávam kedy bude nejaký film typu žralok skrížený s lietajúcou rybou zabíjajúci kozmonautov. Je to stupidina na entú, ale už dlho som sa tak schuti nezasmial na niečom čo sa nepodarilo. Do konca filmu som rozmýšlal či to je naozaj Sean Connery a nakoniec mi odľahlo, že to nebol on lebo by som to ťažko rozdýchaval. A keď už môže byť žraločí prízrak mohol by byť aj žraločí exorcista. 0 z 10

V zajetí démonů (2013)

Novodobý král hororu James Wan zasadzuje ďalší úder na moju po strachu túžiacu dušičku. The Conjuring je jedným z najlepších exorcisticko-paranormálno-strašidlno domových hororov. Wanovými horormi ostrieľaný Patrick Wilson a fešná MILF Vera Farmiga, ktorú som si obľúbil už pri Bates Motel sú zárukou dobrého hereckého výkonu. Práca so svetlom a zvukom je tu dokonalá podobne ako pri obidvoch Insidious. Film nie je preplnený lakačkami založenými na vypeckovaní hlasitosti na maximum, ale divák sa zľakne ak si všimne niečo čo tam byť nemalo. Pre mňa je The Conjuring 100 bodovým zážitkom. 10 z 10

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Doteraz jediný japonský animovaný seriál, ktorý som pozeral bol Pokémon a preto som bol veľmi zvedavý ako bude vyzerať hororový seriál. Prvých 7 epizód bolo vynikajúcich plné akčných scén, ale ostatných 5 nestálo už zaveľa. Animácia je veľmi pekne urobená a totálne som namotaný na tú úvodnú znelku. 6 z 10

Dobrý Will Hunting (1997)

Vynikajúci film, u ktorého je ťažko uveriť, že vyšiel z hláv 25 a 27 ročných chalanov. Film má hĺbku atmosféru a všetko, čo k tomu patrí. Vynikajúce scény sedení s psychiatrami. Herecké výkony sú tu tiež absolútne bezchybné. Filmu nemám vôbec čo vytknúť. 10 z 10

Jízda na střele (2004)

S ohľadom na to, ťe poviedka má len pár strán film nebol len prázdna plkanica, ale celkom svižné pozeranie. Moc sa mi páčilo to prevedenie potenciálnych možností, ako sa príbeh vyvinie. Alanove druhé ja je tiež celkom dobrá myšlienka. 6 z 10

Hra (1997)

Zaujímavý spôsob ako sa zabaviť. Hra samotná je dobre fungujúci film, ale je tam príliš veľa ALE. Škoda toho záveru, mohlo to byť oveľa lepšie. Howard Shore napísal k filmu vynikajúcu hudbu. Herecký výkon Douglasa bol výborný. Najviac asi zamrzí, že Sean Penn bol takmer nevyužitý. Koniec koncov je to dobrý film tak na 7 z 10.

Projekt X (2012) odpad!

Po Movie43 najväčší filmový odpad čo som kedy videl. Idiotsky prepísknutá párty, ktoré budú napodobňovať (už napodobňujú) duševne slabší jedinci v snahe podobať sa looserovi Tomymu. Keby to skončilo smrťou toho prašivého inda, 70% účastníkov akcie a toho pidimužíka dal by som jednu hviezdu. Takto dávam 0,5 z 10 za hudbu, o ktorej mimochodom tento film nebol.

Carrie (2013)

Mnohí tu hovoríte o bezvýznamnom remaku, hľadáte chyby vo filme, porovnávate s filmom z roku 1976 a zhadzujete vynikajúci film do modrých čísel. Carrie 2013 bola točená preto, aby sa aj dnešný divák pozrel na film z pohľadu tvorcu, ktorí majú k dispozícii istý technický pokrok. Pre mňa osobne bola Julianne Moore jednou z najhororovejších postáv tohto roka. Role sfanatizovanej matky sa ujala neočakávane dobre. Chloe Grace Moretz podala taký výkon, že by si podobne ako Sissy Spacek zaslúžila nejaké ocenenie aj keď nie práve oskarové. Film mal všetko atmosféru, napätie, efekty, prácu so zvukom aj hudbu. Na dobrý horor netreba potoky krvi. Stačí zmagorená matka, alebo rozmazlené decká, ktorím prechádza šikana. Scény, ktoré mali byť hororové, krvavé a drsné boli hororové krvavé a drsné. Moje hodnotenie je možno ovplyvnené tým, že som sa na film tešil už rok vopred a preto dávam 10 z 10, ale ak aj odrátam bod za nadšenie stále to bude 9 z 10.