Parfém: Příběh vraha (2006)

S hodnocením tohoto filmu jsem chvíli váhal. Nakonec jsem dal plný počet, i když bych měl nějaké výhrady. Nicméně nezbývá než doporučit všem, kteří rádi uvidí kvalitní film. P.S. Ta swingers párty na konci není špatná:o)

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Bohužel tenhle humor mě zas tak neoslovil. Neříkám,že to byla vyloženě hovadina,i když asi byla,ale zrovna tenhle film není pro mě. Celkem se divím,že se dokonce dostal do top 200.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Příjemná komedie která nijak neurazí. Zajímavý námět dotáhnutý do zdárného konce.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Mě se tenhle humor hrozně líbí. Tahle partička lidí mě dostala už svým Slepičím úletem, a tenhle film jen potvrzuje,že jim animované fimly jdou.

Revizoři (2003)

Za poslední dobu opravdu film, který mě dokázal plně vtáhnout do děje. Zase jednou film, který mě dokonale pohltil. Osobitá atmosféra maďarského metra (díky naší socialistické minulosti, jsem si občas připadal jako v Praze) na vás dýcha z každého záběru stejně jako hnus života v metru. Zvyky, životní tempo, životní styl revizorů jsou často úsměvné i politováníhodné. A to vše dokresluje opravdu vynikající hudba. Co dál? Nic víc než jen doporučit.

Comeback (2008) (seriál)

Pokud člověk vezme v úvahu, co za poslední roky vyprodukovala TV nova, musí uznat,že tenhle český sitcom není úplný propadák.

Blues Brothers 2000 (1998)

Mě tenhle fil dsotal.Je to už dýl co jsem ho viděl, ale pořád ho mám v paměti. Parádní muzikálové roadmovie. Hudba je absolutně bez chybičky, příběh parádní Blues Brothers nepřekonatelní.

Hellboy (2004)

Nemohl jsem se rozhodnout jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Ale dal jsem 4, jelikož jsem si uvědomil,že komiks jsem nikdy nečetl, a tudíž mi třeba unikají nějaké podstatné souvislosti. Film celkem příjejměn rychle utekl. Ale na můj vkus až moc rychle. Postavy se nedokázali nijak moc ukázat, zas na druhou stranu jsem to od komiksu nečekal. Děj nijak nepřekvapil. Držel se,jak tomu rád říkám, grafu děje.

Rychlí a zběsilí (2009)

Bohužel žádný s pokračování Rychle a zběsile nedosahovalo kvalit jedničky. Ať už z filmařského pohledu nebo z pohledu člověka, který se rád podívá na pěkná auta. Tento kousek nebyl vyjímkou. Když se oprostím od srovnávání dílu, z jedničkou, i tak film sám o sobě není zrovna kvalitním. Zápletka, nic překvapujícího. Každému bylo už od začátku jasné, jak to nejspíš vypadá z hlavním záporákem. Co pro mě ale bylo nejhůře zkousnuté, byly digitální triky.Na můj vkus jich v takovémto filmu bylo zbytečně moc. Doufám,že si tvůrci už dají pokoj, nechají tenhle příběh spát a přijdou s něčím novým.

Gran Torino (2008)

Hodně dlouho jsem se odhodlával kouknout se na Gran Torino. Říkal jsem si, že musím na tenhle film dozrát, když je prej tak dobrej. Upřímě ze začátku jsem pořád čekal, až to přijde. A při tom už od začátku byl film perfektní. To je nejhorší, když se na film těšíte a pak nenaplňuje vaše představy. Proto jsem se bál, že budu opět zklamaný. Ale opak byl pravdou. A musím příznat, že Clint v poslední době opravdu skóruje. Jak napsala kleopatra: fiml je předvídatelný, přímočarý, ale tady to je jen ku prospěchu věci.