• Krátkometrážní

Setkání s hvězdou - Vilma Cibulková (2011) (epizoda)

Nemám moc rád Klímu, ale tohle se povedlo. Snad jedině některé detaily by zasluhovaly trochu lépe vypointovat... Vilma Cibulková na jedničku, dokáže zahrát bravurně úplně všechno, o jejích komediálních schopnostech vůbec nemluvě. Jen možná někdy malinko přehrávala v ne úplně vhodných okamžicích, ale to jen, že už fakt nemám do čeho bych si rýpnul :-).. A super Juraj Kukura.

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Dva góly Viktorky proti AC Milán - no ukažte mi lepší pořad !!

Čtvrtníček, Šteindler a Vávra (1998) (seriál)

Soda sice už trochu vyprchala, ale jako osvědčené projímadlo pořád ještě dokáže spolehlivě zkazit zbytek večera ;-o ... Naja, also: Prosit und Alles Gute!

Vzkaz (2008) (pořad)

Moc dobrý pořad. Díl s grafikem Oldřichem Kulhánkem: jak ten to má v hlavě srovnaný...

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Mnozí v tom budou vidět jen kopii Šifry Mistra Leonarda, ale já jsem navýsost spokojen. Šifry pro mně totiž nejsou vůbec důležité, stejně se v nich po čase ztrácím... Co mne nadchlo, je fantasticky podaná architektura Jana Blažeje Santiniho Aichla, jejíž krása je nevýslovná. Vynikající kamera (to světlo!), vše podpořeno přímo nebeskou hudbou... Zelená Hora, Plasy, Kladruby, Sedlec, Křtiny, kdyby to byl dokumentární film, dal bych pět bez mrknutí oka. A nemůže mi to zkazit ani ten příběh, aspoň to nebyla ta dokumentární strnulost... Poklona, pane režisére Strachu.

Milady (2004) (TV film)

Oproti jiným verzím téhož má Milady de Winter trochu neotřelejší šatník. Ale jinak - tuctový film o asasínce s nezbytným stilettem a ampulkou jedu ukrytých v bílých podvazcích (což je hezké), zde je ovšem navíc majitelkou vulgárního obličeje. Tedy řeknu vám, nechtěl bych podlehnout svodům téhle "dámy". To je snad lepší si rovnou prohnat hlavu kulí :-)

Návrat čápů (2007)

"Divoký východ pro začátečníky", slovy jednoho z mafiánů. Zdá se mi, že to sedí... Nu, téma je zajímavé a nové, ale často mi to dost zavánělo nevěrohodností (např. "Deutsch" v cikánské vesnici či letuška Lufthansy operující bez přípravy na horké hranici mezi Ukrajinou a Schengenem). Ale nejsem žádný znalec východního Slovenska, tak se třeba pletu :-) Nicméně ti dva hlavní Němci mi ve scénáři přišli už dost přebyteční, méně by bylo více. Líbily se mi herecké výkony Brzobohatého, Latináka a Csina.

Muzika (2007)

Jsem rád, že zase v naší televizi dávají nové slovenské filmy. Poslední dobou jsem jich pár viděl a - nevím jestli to byla náhoda nebo ne - všechny byly moc dobré. Jinak Budař skvělý jako vždy, a čím dál raději mám Ľuboša Kostelného. "Najdôležitejším umením je ... muzika." "Nie, film. Súdruh Lenin to povedal." ... Jinak moje první setkání s tvorbou oceňovaného Petra Pišťanka (předloha) - a dopadlo velmi dobře.

Ticho (2005) (TV film)

Film podle mého gusta. Na první pohled nenápadný, hodně nenápadný. I ten příběh je jakoby nenápaditý, vždyť takových je, kam se podíváte. Jenže vše je dobře podané, herecké výkony výborné, opět a zase mne napadá nenápadné, ale o to přesvědčivější. Zvlášť Ľubo Paulovič. I ten konec se mi líbil, vzhledem k mé tendenci vidět v lidech to lepší... V jednoduchosti je síla.

Queen: These Are Days Of Our Live (2011) (TV film)

Vždycky jsem měl rád I Want To Break Free, ale nikdy jsem neviděl videoklip - až teď. Docela mazec :-)) Viděl jsem tedy jen druhý díl dokumentu, ale moc se mi líbil, dozvěděl jsem se o mých oblíbených Queenech (moje babička říkávala: "Zas posloucháš ty Kmíny?") i dost nového a zajímavého.