• Krátkometrážní

Okresní přebor (2010) (seriál)

No tohle je brutální. Věřím, že takhle nějak opravdu vypadá pověstná "pralesní liga". Novácké seriály se pomalu stávají pojmem, nestačím se divit... Senzační dialogy, výborný výběr herců, hudby... Návrat Luďka Soboty, tahle civilní poloha mu sluší. Fanatický hrající trenér Ondřej Vetchý koncertuje. Nádherný týpek přežvykujícího drsňáka v podání Ivana Trojana. Sympaťák David Novotný Rooneymu jako by z oka vypadl. Nechutně krysovitý pokladník Pavel Kikinčuk. Supjovej doktoj Leoš Noha. Něco mi říká, že Okresní přebor nezestárne a stane se klasikou.

Moje krásná učitelka (2011)

Jojo, vyndat si košili z kalhot je velká životní změna :-) Jen kdyby potom tak proklatě netáhlo na ledviny...

KOndoMEDIE (2001)

"Víš, co se mi nejvíc líbí na ragby? - Když můžu ve sprše kamarádovi namydlit záda." Depardieuův dezorientovaný přiblblý rasistický mačo chlapák je fakt týpek... Jak nalézt ztracenou orientaci aneb homosexuálem být či nebýt, toť otázka... Daniel Auteuil nese Pignonův strašlivý úděl statečně a s grácií sobě vlastní. A k tomu malá bezva rolička pro moji oblíbenou Armelle Deutsch a příjemný večer je na světě :-)

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Kůstka je krásný slůvko... A ona je krásná zrovna tak a těma svejma očima by mohla ty chcíplotiny klidně zároveň rentgenovat... Jo, a nikdy by mě nenapadlo, jak můžou být sexy gumový rukavice.

Maverick (1994)

Nechat se okrást, pokud je tou zlodějkou Jodie Foster, může být moc pěkný zážitek :-) Ale ani pánská část té trojky mi nevadila, naopak, všichni byli skvělí... I když, přenést děj do Švédska a mít tam tu jejich trojku - dvě zlodějky a jednoho kořena - by mohlo být ještě kouzelnější... No, ale teď vážně míněné hodnocení: 85% plus bonus za půvabný úsměv Annabelle Bransfordové = 5*

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Jsem moc rád, že se zase vrací slovenština na české obrazovky. Chyběla mi... A jinak nápad natočit seriál na motivy vypůjčené od slavných klasiků je sám o sobě miliónový. A ani vlastní realizace myslím za nápadem příliš nezaostává, i když na 5* to není.

Kamera na cestách (2009) (seriál)

Úžasný dokument... Viděl jsem sice zatím pouze první díl - Izrael - ale ten má pro mne zdaleka největší cenu, neb jsem tam kdysi pracovně jezdíval. Francouzům čest a sláva, natočili všechno (včetně krásných staveb Bauhausu v Tel Avivu, jejichž fotky mi zmizely s ukradeným notebookem...), je to krásně vyvážené, po všech stránkách povedené. A ty záběry z ptačí perspektivy - v HáDéčku fakt pošušňáníčko... / ... I ostatní díly drží nasazenou laťku... / ... Portugalsko, taky nádhera. Je mi blízký způsob snímání kamerou.

Inga Lindström - Divocí koně (2011) (epizoda)

No já ty německý romantický nedělní odpolední dramátka prostě miluju... V tom Švédsku - kupodivu že? - je to fakt boží, všechny ty krásný venkovský červený dřevěný domky stojej přímo na břehu, všichni tam jezděj těma veteránama volvama z 50. let - kupodivu že?, blondýnka se šedomodrejma očima je prostě německej sen - anebo švédskej?, ten brunet je vždy sympatičtější než ten blonďák - kupodivu že?, padouch je trochu padoušskej ale ne zas tak moc, prostě jen tak akorát, je to drama dramatický jen tak trošičku a hádejte jak to všechno nakonec dopadne? A to přesto, že ona občas pláče, ale jen tak maličko... Já z toho vždycky úplně slintám a chtěl bych bejt hned z fleku ve Švédsku, anebo aspoň někde jinde na břehu... Ach...

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Cítil jsem to tehdy jako velikou nespravedlivost. Kvůli mladšímu bráchovi jsem musel vždy brzo do postele, aby mu v pokoji chudákovi nebylo smutno... A když píšu brzo, tak tím myslím šíleně brzo, ani raděj nebudu psát v kolik... Jo... Ale Tajuplný ostrov jsme výjimečně měli, samozřejmě oba, jak jinak, povolený a to jsem si to tedy užíval. Knížku už jsem měl přečtenou, takže jsem zkušeně věděl co a jak. A popíjeli jsme přitom tu děsně sladkou a děsně červenou malinovou limonádu. Nebylo to vůbec špatný :-)

Vynález zkázy (1958)

Krása... Jeden z vrcholů české kinematografie vůbec. Nejpoetičtější zpracování verneovek, jaké si vůbec lze představit. Jako by sám Mistr Jules stál po boku Mistra Karla když film točil... Jeho Vynález zkázy předběhl svou dobu o parník - nebo spíš o Nautilus. Myslím, že teprve nyní Tim Burton se začíná na jeho úroveň dorovnávat, ale má k tomu nesrovnatelně jiné prostředky...