• Krátkometrážní

Hatch (2009)

Myslím, že kulení očí a přehnaně explicitní obličejové/oční reakce obecně ubírají hereckým výkonům. Oproti "He Dies At The End" značně herecky slabší, proto i nižší hodnocení. Jinak atmosféra tíživá, výbornej střih i kamera. Připomíná mi Davida Lynche, zajímalo by mě, jak s tím souvisí v titulkách poděkování uvedená "The Lynch family"?

Pekelná výzva (2013) (pořad)

Když mně ta Pazderková a pokleslá televizní zábava zkrátka nepřijde vtipná.

Hon (2012)

Obdoba režisérova Submarina. Obdobně depresivní a možná ještě o něco trýznivější. Tento film mluvil k Viktorovi.

Submarino (2010)

Neuvěřitelně trýznivé. Těžká dánská deprese.

Idioti (1998)

Už je to asi týden, co jsem film viděl a ještě jsem se nepřestal cítit jako Idiot. Je to vtipný, během filmu jsem zapomněl, že se na film koukám a probudil jsem se až odvrácen, hlavou vzhůru. Jens Albinus opět exceluje.

Mifune (1999)

Další "idiotští" dogmatičtí Dánové. Zábavný snímek, s dobře napsaným scénářem a dobře zvolenými herci. Kvalit předchozí Rodinné oslavy či Idiotů však spíše nedosahuje (samozřejmě, jedná se o jiný úhel pohledu). Přišel mi nedotažený motiv Mifuneho, což mi vzhledem k názvu nedává smysl, jinak příjemnej zážitek a Iben je zkrátka skvělá :-)

The Short Films of David Lynch (2002)

Zvláštně vedený dokument, ale zvláštně-nezajímavě. Ale pro informace které přináší samozřejmě nedocenitelný.

Absolvent (1967)

„Jako bych hrál takovou nějakou hru podle pravidel, který mi jsou utajený. Vymýšlí je někdo, kdo tomu nerozumí. Ne. Nikdo je nevymýšlí. Jako by se vytvářely samy." No jo. Strach z budoucnosti. Touha po odlišení se. To je pěkný a zasahující široké masy dospívajících. Co mě však poněkud zarazilo, byla jakási vyumělkovanost a neuvěřitelnost některých scén, která přímo bije do očí a snižuje tak můj celkový dojem z filmu a jeho věrohodnost. Chápu, že se jedná o komedii, oddechový film, ale vážně by na oslavě promoce bylo 50 známých Benových rodičů? Vážně by Benjamina, poté co přijde do hotelu, pozdravilo během jedné minuty 10 lidí a všichni ho oslovili jménem? Vážně by sjel ze silnice jenom proto, že se Elaine zmínila o hotelu, kde se schází s její mámou? A tak dále, těch situací je tam celá ředa, méně je někdy více a přestože většině publika to divné nepřišlo, pro mě se jednalo o poměrně zásadní nedostatek. Naopak mě velmi zaujal střih, hudba i kamera, které oproti ohraným hollywoodským postupům působily častokrát neotřele a inovátorsky, například prudké zoomy, rychlé střihové sekvence (paní Robinsonová zavře poprvé Bena v pokoji), o hudbě asi netřeba se zmiňovat, Simon a Garfunkel nemají konkurenci. Konečně jsem zjistil, kdo je ta jejich Mrs. Robinson. Možná jen působilo zvláštně, že např. píseň Sound of Silence hrála ve filmu 3x, ale nijak zvlášť mě to nerušilo. Příliš se mi však nelíbily dialogy, přišly mi strojené.

Anatomie pekla (2004) odpad!

Výkřik ublížené ženské duše. Nevadila mi ani tak zobrazovaná obscénnost (jsem zvyklý z Antikrista, KLIPu a podobných), jako to neuvěřitelné pokrytectví, ta umělá nadřazenost, která se nesla celým filmem. Apropó, nebyl to film, byla to přinejlepším zfilmovaná kniha, takhle se film nedělá, takhle lidi nemluví a netváří se, nemůžu si pomoct. Nehledě na všechnu tu neuvěřitelnost, přehnaně zobrazované emoce, opravdu jí nevzbudí, když s ní cloumá a souloží, ale probudí ji až jeho pláč? proč je tam tak explicitně zobrazeno sperma, poševní sekret, krev, když je zřejmé, že jsou to pouze rekvizity? Dlouho mě žádný film takto neurazil, nenaštval, píšu ještě v afektu. Hnusí se mi způsob, jakým jsou zde zobrazováni muži, režisérčin pocit méněcennosti byl z plátna přímo cítit, chuděra malá. Jak může takhle slepě generalizovat v pouhé snaze shodit mužské pokolení a s očividným feminismem nadřazovat ženskou rasu?! Uf. Tak tohle ne. Pokus o umělecký film zrovna nefunguje, pornoherec Rocco se snaží tvářit všelijak, ale nejde mu ani jedno, zachovává si pouze tupý, bezduchý výraz. Konec vyeskaluje v největší ptákovinu, co jsem kdy slyšel; ženské nás ovládají, vládnou nám, nemůžeme se před nimi nikam schovat (ale děsně je potřebujeme!), jediné, co nám nevezmou je opilost?!?! BOŽE! To myslíte vážně? Pokrytectví nejvyššího stupně, takhle to ve mně dlouho nevřelo!

Na sklonku srpna (2009)

"To je blbost! Nikdo nepije rád dobrý víno. Jde o to, abychom se měli tak dobře, že nám bude jedno, jaký víno pijeme." Moc pěknej, ač těžko uvěřitelnej (pro mě) snímek. Já mám pro tu němčinu zkrátka slabost. "Was ist das für einen Mangel an Poesie!?"