• Krátkometrážní

Království (1994) (seriál)

,,Mám důvod se domnívat, že jsi strašidlo." ,,Lidé nejsou jako obvykle."

Alan (2004)

Jsem taky Alan. ,,Alan is a superhero!"

U konce s dechem (1960)

,,Největší přání v životě?" ,,Stát se nesmrtelným a potom zemřít."

Werckmeisterovy harmonie (2000)

Naprostá filmová symfonie a preciznost, ale stejně tak pravděpodobně nejsložitější film, jaký jsem dosud viděl. Hodnocení je prozatím symbolické, film ve mně stále nějak kvete.

Hořící keř (2013) (TV film)

Naprosto jsem tomu propadl, nemohl jsem se od toho celé takřka 4 hodiny odtrhnout, pro mě rozhodně nejlepší věc, co u nás za poslední dobu vznikla. Vážně jímavé po všech stránkách. Věčná škoda, že nevyšla ta nominace na Oscara, byl by to žhavej favorit, dle mého soudu.

Kurt Cobain - About a Son (2006)

Nafouknutá bublina, která se v podstatě nedá ani považovat za film. Nicméně uznávám, že přehnaná hodnocení jeho fanoušků jsou asi na místě. Já ho rozhodně taky respektuju v nejvyšší možné míře (jinak bych si to DVD nekupoval), ale snaha producentů vydělat na takovémhle načančaném nic je mi značně nesympatická a jsem si skoro jist, že Kurtovi by byla jakbysmet.

Flákač (1990)

"Man, I just had the weirdest dream back on the bus there. Do you ever have those dreams that are just completely real?" Linklater opět exceluje. Jak v první scéně před kamerou, tak ve zbytku filmu za ní. Dlouhými niternými zapálenými rozhovory, zajímavými postavy a netradičním způsobem vyprávění. Jako je mu to vlastní. Občas jsem přemýšlel, nebral-li to Linklater jako jakési scénáristické cvičení, které mělo za cíl vykreslení postav v co nejkratším čase a vymyšlení co nejroztodivnějších přechodů a příběhů. Nicméně nápad skvělý a jednoznačně cením.

Postel (1998)

Po počáteční nevoli přišlo usmíření a i mírné zaplesání, že takovéhle filmy u nás vznikají. Škoda, že jim však není věnován dostatek péče a pozornosti.

Konkurs (1963)

Když oni se ti Formanovi herci tak hezky koukají a mluví tak pěkně rozmile zvučně... Podobnost se současnou plejádou pěveckých soutěží je nasnadě. "Ale já vopravdu nic neumim... Vopravdu."

Třetí pole (2013) (studentský film)

Jardovi jedině 5 hvězdiček!