Božské dorty od Markéty (2013) (pořad)

Nadnesený název tohoto pořadu. Oceňuji, že Markéta umí nazdobit krásně dort, ale originálnější a vychytanější dorty dělá i moje kamarádka, vyučená kosmetička, která se všechno naučila sama. Pořád si říkám, čím právě Markéta uchvátila Primu na tolik, že má vlastní pořad. Podle mě jsou originálnější "dortáři".

Zlatý časy! (2013) (pořad) odpad!

Možná by to nebylo tak trapné, kdyby to neuváděl Dejdar, který se pitvoří a myslí si, že čím hlasitěji bude mluvit, tím bude zábavnější. Trochu mi to obsahově připomíná "Blafovanou", tedy televizní hru, kterou měl uvádět Joey Tribiani v Přátelích. Jenže v Přátelích to bylo myšleno v nadsázce, tohle asi vážně.

Blízko nebe (2005)

Hodně zvláštní film, jehož smysl jsem pochopila až na konci. Ale díky některým postavám jsem se bavila i během filmu - například kouzelník Ernie - výborný Petr Vaněk. Na poště si na něj vždycky vzpomenu :)

Habermannův mlýn (2010)

V Šumperku a v Bludově žije ještě dost pamětníků...

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Nuda...jedna hvězda za Trojana, Vetchého a Petra Vaňka :)

Tobruk (2008)

Africké horko a slunce hřálo o stošest a na české poměry velice dobře natočené. Trochu mě zklamal závěr, na můj vkus moc rychle utnuté a jak někteří poznamenali i takřka žádná charakteristika postav. Dám klidně čtyři. Celkově spokojenost a pochvala za odvahu. Proti jiným českým veledílům (Hřebejk a spol) to je výborný film.

Van Helsing (2004)

Od prapodivných triků a trapné animace (přechod z počítačově vytvořeného města do reálného atd.) až po vykulený výraz Dany Morávkové - děs. Jedna hvězda za Hugha.

Tajemství rodu (2013) (seriál)

Finančně jistě náročný projekt, avšak takto investované peníze jsou dobře investované (na rozdíl od některých seriálů). Výborně a poutavě natočené a především - pátrání po předcích má tu výhodu, že to může zaujmout kohokoliv bez ohledu na vzdělání, zázemí, náboženství, národnost, koníčky atd.. Prostě velká pochvala. A jakožto amatérský genealog s kurzem z genealogie se moc těším na další díly.

Definice lásky (2012) (TV film)

Menší moravské město :D Jedna za obsazení, jedna za hudbu a jedna za malé moravské město jako Brno ;)

Oddělen (2011)

Depresivní, avšak výborné. AB nezklamal a jsem ráda, že se po několika průměrných filmech objevil opět v něčem na úrovni. A ty slečny, co hrají Ericu a Meredith (Betty Kaye) - tak ty jsou výborné také. Stejně tak ostatní, stojí za to vidět.