Zakázané království (2008)

Tenhle druh filmu nijak zvlast nemusim, ale konkretne toto bylo celkem fajn a beze scen, ktere by u mne vyvolavaly svoji mirou demence zaludecni nevolnost... ***

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Slušně temná artmosféra, občas vata a prapodivné kotrmelce v ději a naprosto famózní animovaná bajka o třech bratrech a Smrti... což je bez debat zdaleka nejlepší část filmu! Jen teda jako cloveka, ktery necetl nikdy knizky s motivem HP, mne prekvapila zjevná vykradacka LOTR a motivu "neznicitelny prsten pana zla na retizku" postupne ovladajici sveho nositele a zde neznicitelni privesek na retizku, se zcela shodnou vlastnosti. Ja tom toho Froda proste chvilku videl :_) btw... Emme Watson to vazne sekne, pro zrzka je ji skoda ;o)

Život po životě (2010)

Filmy pod rezijnim vedenim Clinta Eastwooda mam zpravidla hodne rad, ale tenhle mi az tak uplne nesedl. Tri pribehy, ketre se nakonci trosku krkolomne protnou a vykresou prapodivny happyend. Nejlabsi a zaroven i trosku otrvany byl pro mne pribeh dvojcat s matkou fetackou. Velke + je v tomto filmu skvely Matt Damon, take dobra a charismaticka Cecilie De France film tahne nahoru. Ale celkove tentokrate spise slabsi ***

Hra o trůny (2011) (seriál)

Splneny sen fanouska dospele fantasy literatury. Skveli herci, uzasny scenar, skvele dialogy, kostymy, lokace v nichz se natacelo (Malta, Island, Chorvatsko,...). Vcera zacala na HBO prvnim dilem druha serie a vypada to jeste o kousek lepe nez serie prvni. Karty jsou rozdany, postavy zname, intriky se mohou rozjet na plne obratky hned od zacatku. Nepamatuji se, kdy naposledy jsem se nemohl dockat dalsiho dilu nejakeho serialu... u GoT II. se mi to prihodilo hned po prvnim dilu. 5* btw... a moje nejoblibenejsi postava, je to tezke protoze skvelych unikatnich a vyraznych charakteru je tam hromada, ale nejspis to je Jon Snow (vzdycky jsem mel rad vlky :_) V prubehu sedme serie musim troksu snizit hodnoceni, protoze cim novejsi serie tim nizsi kvalita deje, scenare, dialogu, chovani postav... jedine ceho je vic, je akce, protoze je na ni logicky diky popularite serialu vic penez... Prni tri serie skvele, dalsi dve dobre, predposledni dve (VI. a VII.) spise jen prumerne a posledni VIII. serie je doslova scénáristicke dno, bohuzel :_(.

Lidice (2011)

Vubec to nebylo zdaleka tak zle, jak tu plno odborniku hodnoti... ja cekal hruzu a byl naopak mile prekvapen... jedine ta scena atentatu, to se stat nemelo... srazi to film dolu :_( Naopak scena zplynovani deti v nakladnich autech, z te mi nebylo dobre... a pomerne dobre jsem chapal onoho nemeckeho vojaka, ktery si na zaklade toho prostrelil hlavu sluzebni pistoli... Dalsi velike plus filmu jsou opravdu skvely Roden a skvely Luknar.

Zdrojový kód (2011)

Takovej potencial mela zakladni myslenka pribehu a takovou (ubrecenou) cervenou knihovnu z toho nakonec udelali. Plus velmi mnoho nelogicnosti v deji a v jednani hlavnich postav. Zklamani :_(

Opravdová kuráž (2010)

Takove suse a bez servitku natocene, ale pritom krasne. Uzasna kamera a vyborna hlavni hrdinka, na 14 let mozna az moc dospela... holt Coenove ;o)

Tajemství Ocelového města (1978)

Pro malyho kluka byl tenhle film pro mne temer modla, dneska jsem ho videl po strasne dlouhy dobe znovu a ta nostalgie na mne dejchla, nemuzu jinak... na svoji dobu genialne natocene... a odpustim tomu i tu silenou nelogicnost v hlavni zapletce, ze zvysenim naloze o 20% v delu o pevne delce a naklonu hlavne (zabudovane ve skale) by se znacne zmenila trajektorie samotne strely a hlavne misto jejiho dopadu (prestrelili by), tudiz ikdyz slo o genilani vedce kteri to meli presne propocitany, timto krokem by cil pomerne jiste minuli, ikdyby se vystrel podaril :oT

Kruh (2002)

Obcas se stane zazrak a americky ramake cizojazycneho filmu se vazne povede, no ;o) Uzasna a verohodna Naomi Watts!

Nenarození (2009)

Velmi slusne a napinave natocena ptakovina. Ach ten scenar... nelogicnosti, krkolomne osli mustky v deji a "prekvapive sokujici" konec. Forma (obraz, kamera, zvuk, hudba i vetsina hercu) za **** obsah za * spis za 0 :oZ