Fargo - Kdo je králem popírání? (2017) (epizoda)

Epizoda jakoby tak trochu vypadla z jiného kultovního seriálu... tím myslím Městečko Twin Peaks... a není to pouze přítomností postavy Raye Wise v "bowlingové herně" ;)

Fargo - Zásada sporu (2017) (epizoda)

Epizoda trochu mimo ostatní dění, ale měla svojí originální a výbornou atmosféru a animované vsuvky byly opravdu povedené. ;)

Nabarvené ptáče (2019)

Zůstalo to bohužel celé tak nějak mezi... technické zpracování a především kamera jsou skvělé, tam se filmu nedá nic vytknout. Problém mám asi trochu s osobou pana Marhoula, což bude zapálený a schopný člověk, manager, ale měl by zůstat třeba jen u "produkce", protože bohužel není moc dobrý režisér a hlavně ani vypravěč (scénárista). Jeho filmy pak zůstávají vcelku povrchní a plytké a to i když si vybere kvalitní předlohu nebo zajímavé téma. Bohužel v Nabarveném ptáčeti bylo plno explicitně násilných scén, které na mě ale vůbec nepůsobily jak asi dle pána autora měly a byly spíše nechtěně komické a trochu až sebeparodické (příklad mlynáře a vydloubaných očí... to bylo trochu jak od Švankmajera). Navíc je celý film strašně roztříštěný a stává se z něj tak jen přehlídka scén(ek) samoúčelného násilí, které po nějakém čase začnou dokonce člověka nudit a vůbec ne šokovat. Bohužel, potenciál tu byl určitě daleko větší a asi právě "díky" příliš vysokým ambicím pana Marhoula (produkce, scénář i režie) je z toho "jen" průměrný ARTový film. Nicméně má veškeré mé uznání, že takový film/projekt dal dohromady a s takovým hereckým obsazením. Jen si i na tu uměleckou část měl najmout někoho kdo opravdu umí a má pro to cit. A mohli jsme tu mít opravdu skvělý film. Takhle prostě :oT

Smeč (1983) (TV film)

Socík v celé své "kráse", nebylo nezaměstnaných, ale nikdo nic moc vlastně opravdu nedělal.

Znovu 17 (2009)

Tak nějak nevyužitý potenciál... střední škola dle známé a mnohokrát viděné šablony, pár světlých okamžiků jinak spíš bohužel převládá nuda. Hlavně sympatický Efron plus Mann a k tomu protivný Perry. Opravdu mi naprosto nesedělo, že mladý Efron by byla ta samá osoba, co starý Perry.

Sviňa (2020)

Silné téma podané ale tak nějak děsně naivně a zjednodušeně. Zasloužilo si to lepší zpracování, možná třeba někdy až s odstupem. btw... hvězda navíc za to, že Marcinková ukázala prsa ;) nejlepší moment filmu

Cobra Kai (2018) (seriál)

Má to skvělé monety ale i naprosto hluchá místa. Asi stačila první série, protože potom se z toho stává už tak trochu telenovela s pořád stejnými a opakujícími se zvraty s "překvapením". Je fajn, že skoro šedesátiletý Ralph Macchio vypadá na čtyřicátníka ve formě. Ale nedivím se, když v původním filmu vypadal na třináct a bylo mu přitom dvacet tři let v reálu :_). William Zabka a jeho životní looserství baví zpočátku dost a celkem spolehlivě, než se začne opakovat v kruzích. Kupodivu nejsympatičtější postavu tu ztvárnila Courtney Henggeler, jejíž "Danielova manželka" je nejen krásná, sympatická, chápající,.... ale i chytrá, skoro až přehnaný ideál ženy (nevěřím že reálně takové někde existují :_). Mary Mouser, coby Danielova dcera, má sice velmi hezkou tvářičku, ale jinak je poměrně oplácaná a naprosto nesportovní typ holky, které to karate vůbec nebaštím (údery má vždy takové pomalé, měkké až vláčné :_). No a Tanner Buchanan coby syn Johnnyho to je taková ta dokonalá "punchable face", která střídá otcovské vzory rychleji a častěji než ponožky. Nedivím se, že ho v seriálu skoro každý chce mlátit :_). Určitě to není zcela špatné, ale na začátku třetí série mě nějak přestal seriál bavit a už mě nezajímalo, co bude dál... btw... ty dětské karate "rvačky" jsou spíš legrační než co jiného

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda) odpad!

Renč na někoho v České televizi asi něco ví... jinak nevím, proč pořád dostává zakázky?!? Točí už dvě dekády jen děsný s****y. :_(

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda) odpad!

Kdo a proč stále v ČT dává peníze na filmy/seriály Filipu Renčovi?!? Vždyť je to příšerný kýčař, člověk který dvacet let nenatočil nic, ale opravdu nic kloudného. A všechny honoráře, které dostane za tyhle své příšernosti, stejnak prožene okamžitě nosem :oZ

Nespavost (2009) (TV film)

Slušná záležitost v téměř "pouze" v ženské sestavě... pánové tu slouží spíše jako rekvizity, ale nevadí... ;)