Spectre (2015)

Ten model naprosto nesmrtelného a neprůstřelného agenta už mi dnes přijde prostě nudný a překonaný. Christopha Waltze mám rád, ale tady mi jako záporák přišel tak nějak nijaký a nevýrazný. A linka Bonda milovníka, kdy se opět (pokolikáté už) šíleně osudově zamiluje během mrknutí oka, přičemž daná dáma ho samozřejmě také bezedně a nekonečně miluje, to působí až sebeparodicky. :oT Aneb agent, který plastová pouta (pevnost kolem čtvrt tuny v tahu) rozerve jediným škubnutím zápěstí a vrtulníky sestřeluje z jedoucího člunu osobní pistolí ráže 7,65 mm, se nemůže brát tak vážně, jak se o to poslední filmy snaží a nebo nemůže dělat výše zmíněné věci... dohromady to nefunguje.

Devátá brána (1999)

Ten film má i přes mnoho (především technických ale i dějových) chyb a nesrovnalostí určité nemalé kouzlo. Protože mě pokaždé chytí a nepustí až do samého konce. A při každém dalším shlédnutí po letech v něm objevím něco nového, nějaký detail a potom to dává zas celé o něco větší smysl. Prostě mám ten film rád. A Emmanuelle Seigner je nenápadný ale výborný a dost sexy LCF ;) A pro místní kritiky, ne každý film musí být nutně a striktně doslovný a polopatický v každé scéně. Naopak, mě osobně ten konec dost seděl, 100x lepší něž nějaká explicitní scéna pro lidi s nedostatkem vlastní fantazie. Aneb na knihách i filmech je nejlepší a nejtajemnější vždy to neviděné, to co si sami představujeme a domýšlíme.

Drsný město (2020)

Pevně doufám, že šlo o velké sci-fi a ne o přiblížení stavu "fungování" policie ve Marseille. Aneb filmařina poctivá, herci dobří/slušní, ale ten příběh a scénář kulhal na obě nohy. Aneb všichni proti všem, kde se stírá rozdíl mezi gangstery a policajty, kde u obou funguje mnoho samostatných frakcí, které mezi sebou porůznu kolaborují i válčí. Plán na záchranu policejní jednotky od jejich velitele jsme vůbec nepochopil a přišel mi dementní od samého počátku. Jediné, co ten plán opravdu přinesl byla jen sílící spirála násilí a vraždění. To že si policisté mezi sebou posílají zcela normálně silně kompromitující SMS, když vědí, že ej vyšetřují z vnitřního... škoda mluvit. Nebo, že vůbec nikdo neřeší ani se slovem nezmíní o sebevraždě jejich kamaráda a kolegy, který předtím zabil i své děti a manželku (jde o úplně první scénu filmu... takže žádný spoiler)... divné, je v tomhle směru slabé slovo. Na slušné hodnocení to trochu vytáhl nečekaný ale zároveň i málo uvěřitelný konec. Drsné francouzské krimi mám rád, ale tady bohužel jde tak nějak o průměr. Film sráží nedomyšlený a velice těžko uvěřitelný scénář. Ještě mě zarazilo, kolik asi takový běžný policajt ve Francii bere, když jsem viděl jejich auta, domy, lodě... jakoby mafii práskal a nechal si platit úplně každý v tomhle filmu, jinak to není realita ani omylem :_)

Gentlemani (2019)

Po delší době opravdu povedenej a nadupanej Guy Ritchie, tak jak ho máme nejraději! McCounaughey, Farell a Hunnam vládnou a mě to baví ;_)

Případ od Viktoriiných vodopádů (1992) (TV film)

Christopher Lee má charisma a je i ve sedmdesáti zatracenej švihák a i vcelku dobrý Sherlock, ale dr. Watson mu tu úplně nesedl. Nejvíce to tu kazí asi ta televizní kamera. Malou zajímavostí je snad jen to, že představitelé Sherlocka a Watsona se narodili ve stejném roce a ve stejném roce i zemřeli, oba v požehnaném věku 93 let.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Parádně natočená kriminálka... skvělí herci, hudba i příběh a postavy... opravdová kvalita *palec nahoru*

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Tak hezky to začalo, mělo to potenciál, ale... jestli chcete udělat loupež století, vezmete si do party holku, která to nemá v hlavě v pořádku a svede okamžitě nejmladšího člena týmu, i když vztahy v týmu jsou zakázané hned jedním z prvních pravidel. Pak okamžitě při prvním kroku tak pečlivě naplánované loupeže se zachová zcela nesmyslně chaoticky spontánně a všechny ohrozí. Navíc si nevšimnete, že ti dva spolu pět měsíců každou noc p****, když celou dobu žijete pod jednou střechou se všemi ostatními. Kluk se do ní samozřejmě navíc až dětsky (je mu 17) zamiluje a z toho se pak už kupí jeden problém za druhým. A kdyby to bylo málo, přiberte do týmu klaustrofobika, co není schopnej ohlídat dva lidi při práci ve sklepě a ve snech vidí očima svého syna :_) Vzdal jsem to po čtvrtém dílu, to se nedalo, bolelo mě, jak strašně moc amatérsky se ti "lupiči" chovají. Chápu, že to musí mít nějaké dramatické zápletky, ale tohle bylo jak když si parta u piva řekne, deme udělat banku, zvednou se po deseti kouskách a jdou na to... plán by vycházel asi tak stejně, respektive disciplína a profesionalita toho týmu by byla podobná. :oT Opravdu škoda, první díl byl výborný a já čekal, že se to dál ponese v podobném duchu, ale bohužel...

1917 (2019)

Opravdu kvalitních válečných filmů není nikdy dost a opravdu kvalitních válečných filmů z první světové války už vůbec ne. Aneb tady dostáváme jeden z těch opravdu nejlepších. Herci, prostředí, atmosféra, hudba a především kamera, nikde není slabina. Nechápu, jak může nějaký ignorant napsat, že u toho usnul, nudil se nebo že by to mělo být kratší. Lidi asi opravdu dneska už blbnou z filmů o superhrdinech a chtějí ta pozlátka a neustálou cgi akci asi vidět všude, ať budou scénáře blboučké jakkoli, hlavně když to bude barevně blikat a pořádně vybuchovat?!? :oT

Staříci (2019)

Film nejvíce vypovídá o tom, že nejen zločiny komunismu ale především stáří bývá často opravdu kruté. A ten konec, to bylo paradoxně už spíše vysvobození než trest, bohužel. Celkem depresivní film. Vlastně tu není nic špatně, jen dané téma, tempo a hlavní hrdinové... to prostě není úplně můj šálek čaje a i jen sledování filmu mi bylo často nepříjemné. Jirka Schmitzer, jek je u něj obvyklé, hraje jako o život.