Vánoční příběh (2022)

Zjevný pokus o Lásku nebeskou po Česku. Jenže je tady skoro vše špatně. A přitom to mělo opravdu celkem slibný rozjezd a slušné herce, bohužel s přibývající minutáží rostla přímou úměrou i trapnost, nelogičnost a strašlivá kašírovanost děje. Jednotlivé linky propojené na sílu. Linka Lábus a Kaiser, trapná od samého začátku, ke konci přerostla v úplný bizár. Až líto mi bylo Piera Richarda, do čeho se to chudák namočil, i když jen na dálku a na chvilku. Vlastně nevím, jak jsem to byl schopný dokoukat do konce?! Ale to bylo asi tím, že jsem měl poslední cca třetinu filmu jen otevřenou pusu dokořán a opakoval si, že idiočtější to už být nemůže, ale ono mohlo, pořád... :) btw... paní režisérka ušla opravdu dlouhou cestu od skvělého Času sluhů, bohužel směrem strmě dolů

Saltburn (2023)

Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, námět těžce vykrádá legendárního Talentovaného pana Ripleyho. Herecké obsazení je skvělé. Té "zkažené" dekadence britské smetánky je tu možná až moc. Konec a naprosto absentující policie, která se vůbec nezajímala o přibývající úmrtí v jedné velmi vlivné rodině, to už bylo těžko uvěřitelné. Pár hodně nechutných scén, alespoň pro můj žaludek, působilo spíše samoúčelně snažíc se šokovat za každou cenu a děj nikam neposouvaly. Hudba i závěrečný taneček v rodinném sídle byly fajn. btw... jediný pro mne překvapující twist celého filmu bylo (pro)píchlé kolo :)

Princ Mamánek (2022)

Kdo čeká sluníčkovou pohádku plnou pitvoření, ten ať rovnou přepne. I když dvě poměrně protivně pitvořící se čarodějnice/hospodské se objeví bohužel i tady. Mě to bavilo dost, především kamera Jana Malíře je skvělá, ale ani herecké obsazení není vůbec špatné. Jen se možná sympatický ale i už značně proplešlý Honza Budař nemusel obsazovat i do hlavní role a mohl zůstat "jen" u režie, scénáře a hudby. Hororové prvky u pohádek miluji, viz. jedny z mých nejoblíbenějších Pana a netvor, Čarodějův učeň, O princezně Jasněnce a... *btw... scény z "říše Smrti" laděné celé pouze do šedo-zlaté jsou perfektní... a souhlasím, že věšet se kvůli ženský je pitomost (skvělý duch v podání Vladimíra Javorského ;)

Smrtonosná past (1988)

Naprostá klasika žánru z dob, kdy měl Bruce ještě i vlasy, pro někoho i vánoční. Jen to nestárne úplně dobře z pohledu určité naivity scén a postupů postav.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Výpravnější a hezčí než první díl (konečně filmová kamera), ale za to opravdu debilní scénář.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Místy vtipné a trefné, ale dost laciný a příšerný televizní vizuál (kamera).

Korunní princ (2015) (TV film)

Pohádka, kde fandíte "zlému" Hádkovi, kterého královští rodiče coby mladšího syna nehezky šikanovali, fandíte mu i proto že hlavní hrdina je naprostý ňouma, který se o nic nezasloužil a vítězí jen díky kouzelným předmětům, ke kterým přišel jak slepý k houslím. Nakonec jsme si přál, aby to tam pan Abrhám srovnal se zemí, bohužel ani to nevyšlo. btw... Pavel Kříž v bezvadné roli poskoka "zlého" prince... s Hádkem téhle pohádce s přehledem vládnou :)

Na seznamu smrti - Série 1 (2022) (série)

Dal jsem to za jednu noc, to asi hovoří za vše. Perfektní a dost drsný seriál, který jen v posledních dílech začíná být malinko překombinovaný, kdy už je tam těch twistů trochu moc, ale jinak celkově tady určitě *palce nahoru*

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Když pomalu usínáte i u nekonečné "akční" honičky v tuctucích, je prostě něco špatně. A jen čistá nostalgie to pro mě osobně už neutáhne. Všechny známé postavy včele s Indianou jsou prostě staré, dalo by se říct dokonce přestárlé, a i když mám Harrisona rád, tak jen pohled na jeho běhání je utrpení. Tohle prostě nebylo moc důstojné rozloučení legendy.

Betlémské světlo (2022)

Po technické stránce brilantní, obsahově však nezajímavé až místy plytké... pár dobrých a vtipných momentů, jinak ale neukotvená nuda bez nějaké dramatické nosné linky. Tereza aspoň ukázala, že je to pořád zatraceně sexy baba, za to hvězdička nahoru ;)