Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Když pomalu usínáte i u nekonečné "akční" honičky v tuctucích, je prostě něco špatně. A jen čistá nostalgie to pro mě osobně už neutáhne. Všechny známé postavy včele s Indianou jsou prostě staré, dalo by se říct dokonce přestárlé, a i když mám Harrisona rád, tak jen pohled na jeho běhání je utrpení. Tohle prostě nebylo moc důstojné rozloučení legendy.

Betlémské světlo (2022)

Po technické stránce brilantní, obsahově však nezajímavé až místy plytké... pár dobrých a vtipných momentů, jinak ale neukotvená nuda bez nějaké dramatické nosné linky. Tereza aspoň ukázala, že je to pořád zatraceně sexy baba, za to hvězdička nahoru ;)

Barbie (2023)

Tak cca do poloviny to byla opravdu zábava... pak to začalo ztrácet a měnit se v pouhou nudnou feministickou agitku :oZ Výprava skvělá, povedené vtípky a narážky na různé staré a vyřazené modely Barbie a výborně obsazená Margot Robbie coby živoucí Barbie (i ta jména mají dost podobná ;)

Café society (2016)

Tak tenhle Woody mě osobně bohužel dost nudil a Stewartce sem to celé ani nevěřil.

Nový papež (2020) (seriál)

Bohužel, myslel jsem si, že John Malkovich zde bude vládnout, ale popravdě jsem půl seriálu spíše jen čekal na návrat Lennyho. A když jsem se ho konečně dočkal, tak to celé vyšumělo tak trochu do nikam. Škoda promarněného potenciálu, jako Paolo Sorrentino je stále filmařský král a některé scény a znělky jsou úchvatné, nicméně kvalit Mladého papeže tentokrát nedosáhl a nepřekročil svůj vlastní stín. btw... a ta konečná dost násilná agitka o tom, jak jsou migranti ti dobří (zakládají rodiny s jeptiškami :_) a zlí teroristé jsou křesťanští fanatici, to celkem už bolelo :oZ

Oktopus (2023) (seriál)

Přiznávám, že bez Krobota v hlavní roli bych se na to asi nedíval. Některé případy lepší jiné horší, kde poznáte pachatele ve chvíli kdy prvně vstoupí před kameru (takových je tam bohužel hodně). A plno chyb, jako třeba bankovka z hodně starého případu vyloupené pošty, která má ale v detailním záběru široký ochranný proužek, tudíž nemůže být tak stará. Nechápu že si tohle neohlídají.

Thor: Ragnarok (2017)

Místy velmi vtipné a Cate Blanchett s kouřovým líčením očí hrozně sexy záporák ;)

Most - Série 1 (2011) (série)

Vím, že jde tak trochu o modlu a jeden z pilířů severské krimi jako žánru, ale já až tak nadšený nejsem. Samozřejmě herci jsou sympatičtí a dobře obsazení, ale ten případ, vyšetřování i chování elitních policistů má tolik děr, že to nelze přehlížet. Navíc hlavní pachatel záporák plní opravdu hodně po sobě jdoucích složitých plánů ve kterých ale může vždy s vysokou pravděpodobností zapracovat náhoda a mohou selhat, že je těžko k uvěřen, že mu vždy a vše vyjde. Je to takový až skoro Superman zločinu, což také není moc realistické, i když chápu že bez tohoto předpokladu by nebylo čím vyplnit celých skoro deset hodin první série. Konec mě také moc nepřesvědčil, kdy Švédsko/Dánské elitní policejní sbory *pozor mírný spoiler* místo odstřelovače pustí na most raněnou kriminalistku, aby to celé vyřešila ona. Jako čistokrevná kriminálka to za moc nestojí, jako zábavná minisérie se to celkem dá skousnout. btw... Celou dobu se přemýšlel, jak asi moc zapařené musí být ty kožené kalhoty, které "Saga Noren policie Malmö" za celou dobu sundá jen když má sex nebo jde spát?!? :_)

Loki - Season 2 (2023) (série)

Druhá sezona mě tedy vůbec nebaví, pravidelně u ní usínám nudou, přijde mi celá natočená v jedněch studiovejch kulisách TVA. Prostě  *meh*