54 hodin (2018) (seriál)

Nevěřím, že konec filmu byl podle skutečné události. Totálně rozstřílené auto kulkami ze samopalů a nikomu se nic nestalo? Jedinou obětí byla Silke a ta zemřela pistolí jednoho z únosců. Také pláč členů zásahového komanda, kteří věděli, co se stane, byl zu viel.

Definice lásky (2012) (TV film) odpad!

Některé epizody byly přímo definicí kýče. Nereálnost chování postav odpovídala červené knihovně, kdy nechcete po čtenáři, aby se aspoň trochu zamyslel.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Nemusím nic psát - AlfaNumerO to popsal poměrně přesně. Nic co by mělo nějaký přesah a spíš naopak natahovaná nabubřelá nuda. Která se schovávala za pompéznost. Tvůrci si dali tu práci, aby každý díl končil tak překvapivě, že divák zaraženě přemýšlel, co se to zase stalo. Laťku se ale pokaždé už nepodařilo překonat a ani vyrovnat. Byla vidět jen uměle natahovaná stopáž. Série klidně mohla mít díly čtyři a jen by to ději prospělo. Bohužel doba je už taková, že se tvůrci snaží šokovat. Nahotou, násilím, překvapením...Dětským vrahem? Nakonec vše skončí úplně plytce. Což bylo nakonec to nejlepší co mohli udělat. Ze své profese kameramana - vytáčelo mě, jak každý záběr na Nicol Kidman popírá světelnou realitu (dost se liší od okolních světelných podmínek. V detailních záběrech byla až příliš dosvěcovaná a vyhlazovaná. I při procházce parkem, postávání v šeru, hovorů s otcem, při jízdě taxíkem...prostě všude.

Lucy (2014) odpad!

Co na tom, že 90% času film nedává smysl a vymyká se logice? Nezpochybňuji pochybnou premisu, že člověk využívá kapacitu mozku z 10%. Ten film popírá elementární fyzikální zákony a ty platí pro jakoukoliv hodnotu inteligence. Respektive - nemá na ně vůbec vliv.

Viditelný svět (2011)

Úžasné. Naprosto civilní příběh s dokonalými herci. I za relativně malé peníze se dá udělat dobrý film, který je lepší než většina současné české provenience.

Staříci (2019)

Když si tak čtu ta zdejší hodnocení, jsem na rozpacích. Ukazuje to lidskou povahu pěkně na dlani. Film se líbí a těžko proti němu něco namítnout. Vlastně nemá žádnou chybu. Přesto má hodnocení nižší něž ubohé komedie cílící na nejnižší pudy. A to je právě ono. Lid si žádá chléb a hry - vlastně akci a krev. Případně aspoň napětí. Když to nedostane, umírá nudou. A stěžuje si, že film byl příliš zdlouhavý a tudíž nudný. Těžko takovému člověku vysvětlíte, že film o dvou stařících mezi důchodem a smrtí, z nichž jeden je na kolečkovém křesle, nemůže být akční. Film má dokonale vyvážené všechny složky. Kamera je klidná a široké záběry vyprávějí příběh, který není zbytečně přeplněný dialogy. Místo záběru je pečlivě vybrané, stejně jako rekvizity a prostředí. Stejný film hraný Al Pacinem a DeNirem by byl spolehlivý kandidát na festivalovou cenu.

Donnie Darko (2001)

Kde je sci-fi? To že se na konci hlavní hrdina vrátí v čase?

Jesus Christ Superstar Live (2018) (divadelní záznam)

Ubohé. Přepište bibli. Těším se na asijskou verzi, kdy bude Ježíš zápasníkem sumo a Máří Magdalena bude lovkyní perel.