Petr Pan (2003)

Překvapivě jemná, vtipná a skvěle obsazená verze Petera Pana. Dětští herci - představitelé Wendy a Petera - měli mezi sebou až nebezpečnou chemii. Démonický Jason Isaccs padouchy umí, Hooka stvárnil bez zbytečného přehrávání a s pečlivě odměřenou dávkou realismu i stylizace. Naštěstí ví, že hraje v pohádce, a nesnaží se vytvořit moderního rozpolceného hrdinu. I tak je ale jeho Hook šťavnatější postavana, než jistý blonďatý čaroděj. Celkový dojem dotváří hudba, a ta se tady opravdu povedla.

Předčítač (2008)

Silný snímek, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to nebyla nejlepší role Kate Winslet. Dovedu si představit, že původně vybraná Aňa Geislerová by obdařila postavu Hany přesvědčivější naivitou, ale i zlověstností. Kate je prostě příliš glamour na takovou roli.

Rocketman (2019)

Dvouhodinový videoklip na téma Eltonova života. Jestli byli jeho rodiče jenom z poloviny tak hrozní, tak chápu že se stal alkoholikem. Klasický realistický životopis to není, film je spíš vzdálený bratranec Sametové extáze. Zajímalo by mě, jak moc hlas Tarona Egertona ve studiu přibarvili, protože místy zní naprosto stejně jako Eltonův.

The Lodgers (2017)

Tak dobrý začátek a tak zmatený konec. Nějak se to tvůrcům rozpadlo pod rukama. Škoda.

What Keeps You Alive (2018)

Průměrný film, který ještě pohřbívá i na horor nelogické chování postav. Napětí, které ještě ze začátku jakž takž funguje, se brzy vytratí. Jednu hvězdu za představitelku záporačky, druhou za filmové lokace.

Švadlena (2015)

Na rozdíl od knižní předlohy je ve filmu kladen větší důraz na komickou stránku příběhu, podivínské charaktery... Což není nutně špatně, protože ubrečených filmů o křivdách z minulosti je dost a dost. Na Kate Winsletovou i Liama Hemswortha se pěkně dívá a Hugo Weaving má nejspíš občas potřebu vyvážit ty mužné a vážné hrdiny, které obvykle hraje, a objevuje se v pro něj netypické roli... Silné 4 hvězdičky a doporučuju fanouškům filmů od Kustorici.

Avengers: Endgame (2019)

Tolik hlavních postav v jednom filmu se asi nevidí každý den. To je právě důvod, proč poslední film Avengers trochu klopýtá. Ale co naplat - chlapcům a dívkám od Marvelu se to zase povedlo. 22 filmů z jednoho fikčního universa - Hvězdné války, jděte se bodnout!:-)

Suspiria (2018)

Upřímně, čekala jsem že to bude větší bomba. Na mě trochu příliš umělecké na hranici srozumitelnosti, na druhou stranu uznávám, že celkem hypnotické. No nic...

Creep 2 (2017)

V některých ohledech lepší, v jiných zase horší než jednička. Dynamika téhle dvojice funguje lépe, ale zase chybí moment překvapení, a tak divné scény, jako bylo koupání imaginárního dítěte v jedničce..

Creep (2014)

Začátek byl slibný, ale pak přibývaly chvíle, kdy jsem musela nahlas smát... Jo, dovedu si představit mnohem záživnější verzi :-) Jestli se vám zdála Noční můra z Elm street homoerotická, tak tady se už se subtextem ani neobtěžovali, no a svým způsobem to i romantické bylo:-)