Mocná síla soucitu (2010)

Bývalý DJ, nyní bezdomovec a aby toho nebylo málo, ještě na vozíku. Jednoho dne se stane zázrak a on má schopnost léčit neléčitelné. Otevírají se dvě cesty. Jedna duchovní – s pomocí kněze v podání Marka Ruffala nezištně pomáhat potřebným nebo stát se rockovou hvězdou a užívat si vše, co k tomu patří. No, sáhněme si do svědomí a upřímně si odpovězme, čemu bychom dali přednost my. Mark Ruffalo si poprvé okusil režii a hlavní roli svěřil svému kamarádovi Christopherovi Thorntonovi, pro kterého to byla zase první hlavní role. Podtrženo a sečteno – opravdu netradiční námět, velmi dobré herecké obsazení (Orlanda Blooma jsem vždy chtěla vidět v roli rozevláté rockové hvězdy ) a hlavně TO poselství, které se ke mně doneslo.

Donšajni (2013)

Já jsem pochopila, že šlo o osobní zpověď pana režiséra, taktéž mám ráda operu a Mozarta obzvlášť a pana Menzela si nesmírně vážím za nejeden film, ale… mně to prostě přišlo laciný, někdy dokonce až Troškoidní (opravdu jo). Chybělo tomu téma a taky dobrý scénář a hlavně ta nadsázka a humor, který nechyběl u ostatních filmů. Moc mne mrzí, že jsem si takhle zbytečně pokazila dojem z jinak bezchybné a skvělé režisérské kariéry Jiřího Menzela. Poslat tenhle film na Oscary? Velmi špatný vtip.

Jasmíniny slzy (2013)

Role dámičky „Ach Bože, jak hluboko jsem klesla“ seděla Cate dokonale, ale její "slzy" na konci filmu mě dostaly ještě víc. Wodyho dialogy nemají jako vždy chybu, ale… asi jsem poslední dobou viděla hodně výborných filmů, že mě krom Catina výkonu film jako celek prostě nijak zvlášť neoslovil.

Klub poslední naděje (2013)

Pane Matthew McConaugheyne omlouvám se, že jsem vás měla za průměrného herce. Kdyby mě někdo před tímhle snímkem řekl, že budete aspirovat na jakékoliv herecké ocenění, vysmála bych se mu. Z téhle role jsem se takříkajíc posadila na zadek a nebudu se divit, když si za pár týdnů tu zlatou sošku odnesete. Tleskám ve stoje! Film měl co říct, oceňuji, že cíleně nehrál na city.

Kapitán Phillips (2013)

Neokoukané téma, 100% napětí a výborný výkon Toma Hankse (na to už jsme zvyklí, ale ty scény na záchranném člunu a na ošetřovně mě zase přesvědčily, že je to jeden z nejlepších herců současnosti). A pokud byl film natočen věrně podle skutečnosti, tak je i pravý kapitán Richard Phillips vážně frajer.

Millerovi na tripu (2013)

Jennifer je většinou zárukou dobré komedie. Tentokrát to byl slabý průměr, vlastně pro mě spíš podprůměr. Ale ten striptýz, ten se ti Jennifer povedl!

Don Jon (2013)

Josífek Gordon-Levitt mě baví čím dál tím víc. A za to, že si ten originální příběh plný nadsázky napsal a zrežíroval sám má další body navíc. Bavilo mě to moc, nejvíc asi ta Jonova italská familie, včetně pravidelných návštěv kostela, společných obědů a stejných bílých tílek otce a syna. Scarlett prý byla napsána role přímo na tělo, povedlo se a předvedla výborný prototyp vyzývavého ženského „primitivečka“. Joseph zamakal, nahonil nějaký ten biceps navíc, neobsadil do hlavní role Channing Tatuma (hurá) a skvěle završil ten hattrick sám.

Legenda 17 (2013)

Mám ráda filmy založené na skutečnosti, mám ráda filmy ze sportovního prostředí, obzvlášť hokej vážně můžu a hlavně mám ráda Olega Menšikova. Díky tomu jsem se na film moc těšila a i přes některé neskutečné skutečnosti, jako již zmiňovaná akce na laně či opravdu podivně vypadající kanadští obránci, připomínající spíše lidoopy, jsem byla moc spokojená. Jen ty Rusy trochu podezřívám, že si to prostředí 70-tých let minulého století poněkud přikrášlili, viz. noční bistro, luxusně oblečená přítelkyně hlavního hrdiny, moderní tramvaj a pod. Nesmím ještě zapomenout pochválit výběr herce do titulní role, to je velký sympaťák! No a Menšikov, ten byl charismatický jako vždy…

Nic nás nerozdělí (2012)

Romantická představa o domku na pláži se rozplynula, Thajsko škrtám ze seznamu "Chci vidět" a radši znovu pojedu na Šumavu. Film byl napínavý, strhující a díky své autentičnosti i značně frustrující.

Taneček přes dvě pekla (1982) (TV film)

Jako dítě jsem tu vtipnou pohádku milovala a baví mě dodnes. "Když se šklebíš bez zelí, to strašně bolí pusa." :-)