Hodina zpěvu (1988) (pořad)

Milé, nevtíravé, vtipné. Nejen, že to baví naší malou dceru, ale i já se velmi bavím Svěrákovými hrátky s českými slovíčky. Některé díly jsou výborné, některé o něco horší, proto jedna hvězda dolů. Pro mne je to rozhodně jeden z nejlepších pořadů pro děti nabízený naší televizí.

Slavná alba: Metallica - Metallica (2001)

Výborný dokument o natáčení „Černého Alba“ a podrobný popis vzniku jednotlivých skladeb takřka od počátečního riffu. Ke spolupráci byl poprvé přizván producent Bob Rock, kterého kapela 3 měsíce "ignorovala" a testovala, co vydrží. Nakonec obstál a Hetfielda dokonce donutil chodit na hodiny zpěvu. Máte rádi Metallicu a Black Album? Tak to musíte vidět!

Lazebník sibiřský (1998)

Každý máme nějakou svojí srdcovku a tohle je ta má. Tenhle film má velkou ruskou duši. Nádherná výprava, krásná hudba a dechberoucí příběh o nenaplněné lásce Američanky Jane a ruského kadeta Andreje (Julia Ormond a Oleg Menšikov byli naprosto skvělí). Líbí se mi tahle doba carského Ruska, kdy čest byla jen jedna, kdy muži respektovali i nepsaná pravidla a zákony, byli kavalíři a důstojnost pro ně byla vším. Scéna z vlakového nádraží, kdy se s Andrejem přijdou rozloučit jeho kamarádi patří mezi mé nejsilnější filmové zážitky vůbec. No a tečka nakonec – též miluji Mozarta.

Nevědomí (2013)

Tenhle žánr opravdu nevyhledávám, ale musím uznat, že po dlouhé době jsem podobný film vydržela až do konce a nudila se jen chvilkami. Tom mě nezklamal, Morgan trochu ano (na herce jeho formátu), ale chápu, že každý rok nemůže točit Shawshank...Trochu nadržuju (asi euforie z toho, že jsem zase jednou viděla sci-fi) a dám 3 hvězdy.

RocknRolla (2008)

Mě tahle bláznivá honba za šťastným obrazem vážně bavila. Výborné herecké obsazení, obzvlášť výkon Marka Stronga, Toma Wilkinsona a Karla Rodena, který zahrál ruského „pseudo Abramoviče“ prostě výborně. Divoká parta ( Butler, Hardy) spíše sekundovala, ale rozhodně nezklamala.

Bernard a Doris (2006)

Nečekejte napětí, akci, vlastně se ani moc nezasmějete, ale co určitě dostanete, bude výborný herecký koncert Ralpha Finese a Susan Sarandon. Oba byli excelentní!

Metallica: One (1989) (hudební videoklip)

One patří k jedné z nejlepších a nejslavnějších skladeb kapely. Na tenhle sedmiminutový kousek se na koncertech vážně těším. Začne kanonádou výbuchů, při které málem ohluchnete, pak následuje pomalý, komorní začátek a končí to neuvěřitelně tvrdou metalovou řežbou. Ale zpět k videoklipu. To hlavní už zde bylo napsáno, budu jen pokračovat. Tento černobílý a vůbec první klip Metallici působil v devadesátých letech v záplavě pestrých videoklipů na MTV jako zjevení. Objevují se v něm ukázky z filmu z první světové války Johnny Got His Gun, ke kterému kapela zakoupila autorská práva. Byl natočen ve dvou verzích, první jak jí známe a druhá bez filmových ukázek. Videoklip byl nominován na cenu Grammy a díky němu získala skupina miliony nových fanoušků, včetně mne...

Metallica: Memory Remains, The (1997) (hudební videoklip)

The Memory Remains je první singl k albu Reload. Antigravitační klip na velké houpačce, Hetfield, který odhodil zbytek hřívy i knír alá Lemmy, úplně nová image celé kapely. Doprovodné vokály nazpívala anglická zpěvačka a herečka Marianne Faithfull, která si v klipu i zahrála (dáma s flašinetem). Inspiraci pro tuto skladbu našla Metallica ve filmu Sunset Boulevard. Premiéru na MTV měl videoklip v listopadu 1997. Pro mě osobně další výborná písnička a skvělý klip Metallici.