Památkáři (2014)

Zajímavý téma a výborný obsazení, kde tedy George udělal chybu? Přesně tam, kde se angažoval, scénář i režie stáli za dvě věci... Chvilku si to hrálo na válečný drama, který bylo k smíchu a chvíli si to hrálo na komedii, která byla k pláči. Kdyby to byl jeho první film, tak neřeknu, ale Den zrady a tohle? To snad nemohl točit ten samej Clooney!

Na cestě (2012)

Mě to sedlo a nenudilo ani trochu. Snad jednu výhradu bych měla a to obsazení Kristen Stewart, coby "nespoutané nestoudnice" (nepřesvědčila). Zato pánové Hedlund a Riley mne přesvědčili dokonale.

Ranhojič (2013)

Čekala jsem historický film a dostala pohádku. I tak spokojenost.

Hedvábná cesta (2007)

Hlavní hrdina byl všechno možný (divnej, oteklej, nesympatickej), jen ne šarmantní, jak se píše v obsahu. Ne vážně, já mám tyhle dobový romantický dramata ráda. Když ale nemá hlavní hrdina ani špetku charisma, tak to prostě musí ztrácet body. Líbila se mi hudba, exteriéry a závěr byl taky fajn.

Vše je ztraceno (2013)

Já - cholerik jsem nechápavě hleděla na toho klidného muže, jak se bez jakýchkoliv emocí vypořádává s nepřízní osudu a počasí. A nebudu zastírat, že mne potěšilo, když si Robert konečně ulevil a to jedno sprosté slovíčko vypustil. Moře mám ráda, ale radši se držím břehu a tak to taky zůstane. A ač jsem cholerik, tak velmi empatický, takže jsem většinu filmu (hlavně druhou půlku) dost trpěla. Díky za takové filmy! (Jo a taky jsem sháněla zcela zbytečně titulky :-)

První republika (2014) (seriál)

Ano, má to nedostatky. Ano, souhlasím s článkem v Týdnu, že by se seriál neměl jmenovat První republika, ale Sága rodu Valentů, ale... Já se těším na každý nový díl a co vím, tak celé mé rozvětvené příbuzenstvo též. A o tom to je. Určitě nadržuju, ale když tady vidím ty nespravedlivé odpady, dávám celé 4 hvězdy.

Frajeři ve Vegas (2013)

Dát dohromady tuhle čtyřku byl výbornej nápad a i když zápletka byla příšerná, tak mě to bavilo. Takhle nějak si představuju oddychovou komedii. Nicméně je mi jasný, že kdyby chybělo tohle vskutku hvězdný obsazení, byl by to spíš průšvih.

Diana (2013)

„Oficiálně jsem naštvaná“. Já taky Diano, já taky. Zasluhovala bys mnohem zajímavější zpracování. Kdybych u filmu ještě nestíhala sledovat olympiádu v Soči, tak bych snad měla problém to i dokoukat. Je to škoda, čekala jsem víc.

Senna (2010)

Nikdy jsem nepochopila proč většina mužů v mém okolí v neděli odpoledne zasedne k televizi a dvě hodiny kouká na několik formulí jezdících donekonečna na jednom okruhu. Dokonce jsem to i párkrát zkusila, abych třeba o něco nepřišla. Vypadalo to vždy dost podobně, Michael Schumacher odstartoval, Michael Schumacher je na první pozici, Michael Schumacher vyhrává a přebírá pohár za zvuků krásné italské hymny. Žádný velký zážitek, většinu času jsem díky tomu monotónnímu zvuku a neměnnému pořadí stejně prospala. Takže takový je můj postoj k F1. Co mě vůbec přimělo se podívat na tenhle dokument je, že jsem nedávno viděla Rivaly a to tedy bylo úplně jiný kafe. A tenhle životopisný film sestřihaný z dostupných videí opravdu charismatického Brazilce mě dostal ještě o něco víc. Určitě zatím nejlepší dokumentární film ze sportovního prostředí, co jsem viděla a moc mě mrzí, že jsem nikdy neviděla v akci Ayrtona, to bych určitě neusnula. :-)