• Krátkometrážní

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

Mám tu výhodu, že nejraději mám čtvrtý díl téhle ságy a seriál se tomu hrozně podobá. Navíc gore ve Vaultu 33, u BoS zase vynikly efekty. Herecky zatím v pohodě, Maximus mě zatím baví nejvíc. Super start super značky. Neskutečnej fan servis 5* a.k.a 95%

Jdi a dívej se (1985)

Chápu myšlenku a předání, surovost a syrovost té doby. Nikdo nebyl mentálně v pořádku, ať to byl Nácek, Žid nebo třeba kráva na poli, kolem které litá kalibr 50 a ona má v piči, respektive ve veménku. Nemůžu hodnotit filmografii, je to podaný jednoduše, staře a Sovětsky svazově. Vykreslení tehdejšího utrpení největší genocidy je asi v pohodě, ale můžu říct, že jsem viděl věci, který mě zasáhly víc, tady to bylo jen mlácení již mrtvého Rusa. Největší highlight byl s vypálením kostela, ale jak říkám, ani ťuk u mně. Hodně subjektivně by to bylo u mně za 2*, ale z úcty k látce a tématu dám objektivní 3* a.k.a 55%

Česko na grilu (2024) (pořad)

Hele, jednoduchá rovnice. Mám rád grilování, nemám rád České reality show a produkci, průměr jak víno. 3* a.k.a 50%

Hrozba smrti (2024)

Tohle mi nepřišlo tak dlouhý jak originál, ale to mi právě vadilo. Originál má svoje dobový kouzlo a hezkou choreografii soubojů. Tady to jen bere základní kostru příběhu a operuje s ní v moderním světě. Největším záporem je samotná postava, kdy 3/4 filmu v traumatu sedí za barem a nechává vše zajít do extrému a přitom tam je od toho, aby mu předcházel. V originále se Swayze mlátil co chvilku. A je tu hrozná překombinovanost vedlejších linek zbytečně. Držet se jen jedné hlavní a i chudák Dalton by se víc pobil. Některý kamerový lens a nálety během Conor vs Gyllenhaal byly šílený. Je to takovej hořkosladkej průměr, už to nikdy neuvidím narozdíl od originálu. 3* a.k.a 55%

Wonka (2023)

Hodnocení a hype kolem toho chápu, vidím i jisté kvality. Ale vůbec se mi to netrefilo do vkusu. Nejsem fanda ani sequelu s Deppem a celkově je mi celá čokoládová továrna i s Wonkou u prdele, ale Timothy je šikovnej, tak jsem to zkusil. Hudebně mě to nechytlo, Wonkův origin je sladký a originální jak Polská čokoláda, vizuálně to ale stálo za to. Neberte mé hodnocení nijak vážně, jestli Vás baví barevný muzikály tak prosím, směle do toho. 2* a.k.a 35%

Prázdniny pana Beana (2007)

Kde byl v prvním Beanově filmu prim vtip, situační humor, grimasy a narážky, tak v druhým už je to jen recyklát dětinského humoru, ohraných cliché vtipů a nulová snaha o to, držet scénář alespoň milimetr nad hovny. Ten malej zkurv mě sral celou dobu a nechápu přítomnost DaFrienda a Rodena. Jediný pozitivní je neúnavný Atkinson a věřím, že po tomhle postava Beana umřela definitivně a je to dobře, tohle patří do jiné doby a země. 2* a.k.a 30%

Smrt ve tmě 2 (2021)

Ve všech směrech horší jak první film, ale to se dalo čekat. Tam, kde byla jednička originální, tajemná, neotřelá a nápaditá, tak dvojka ve všem selhává. Jediný plus jsou fajn killy a hlavní herecká postava. Jinak úplně zbytečný pokračování. 2* a.k.a 35%

Neviditelné zlo (2024) odpad!

Levný, nudný, bez atmosféry, klasická tuctovka pro neznabohy hororu. Pro fajnovky nic dobrýho. Odpad

Supersex (2024) (seriál)

Skončeno v půlce, kdy mě osudový život největšího kokota v branži, absolutně nebral. Čekal jsem ostřejší pojetí, klidně i bez koz a vagín, trochu té šukací filozofie a ne naivního a urvanýho nymfomana. To i tuzemský Její tělo bylo lepší. Slabší průměr. 3* a.k.a 45%

Sisu (2022)

Špinavější a hajlující John Wick, Kostěj nesmrtelný. To k čimanovi sedělo. Efektivita killů, prostředí WWII a revenge výprava v pohodě, ale občas byla splašenější kamera a televizní look. Že to bude over the top jsem tušil, ale že až tak moc? Ostuda to není, solidní nedělní jednohubka viděna ve středu. 4* a.k.a 70%