• Thriller

Zlo (2012)

Joooj, to bolo čo? Pokus napodobniť Paranormal Activity alebo posledné vyháňanie diabla? Kamera rozklepaná, príbeh o hovne, traja chlapci sa hrajú na pátračov, hmmm... samé nadávky - rýdze slovenské. Otras! Jedna * iba za snahu o niečo, inak je to bullshit, strata času!

Vinou lásky (2011)

Zvláštny film. Asi ako je v Európe celkom neznáma japonská kultúra a zvyky.

Magnolia (1999)

Veľmi zaujímavý film. Pridlhý na môj vkus, ale zaujímavý. Nebola to strata času.

Jackpot (2011)

Nesbø je Nesbø. Odporúčam. Perfektné.

Čerešňový chlapec (2011) (TV film)

Myslím, že na to, že to je de facto inscenácia resp. TV film, to malo niečo do seba. Určite mi je toto bližšie ako niektoré tie béčkové americké prdičky s vysokými hodnoteniami (tzv. s..čky vydávajúce sa za kaviár - napr. taký "Savages"), pri ktorých človek zaspí v polovici filmu. Určite toto nebola strata času. Herecké výkony boli v celku fajn, obsadenie bolo na slovenské pomery vynikajúce, príbeh samotný bol úplne super, páčilo sa mi to. Pán Milan Kňažko je pán Herec, Zuzana Kanócz a Táňa Pauhofová - super. Mladší Gogál v pohode, ale vždy mi preblesklo hlavou Lóve ;-) ostatní herci tiež ok. Bodaj by STV točila viac takýchto filmov. Radšej niečo takéto, ako americké hnoje alebo tie hrané reality žumpy. Dávam tomuto 85% resp. 4*.

Repríza (2006)

Príliš poetické... Asi som nie vhodný divák na Trierove (oboch Trierovcov) filmy. Zmiešané pocity - a to mám teda severskú kinemagrafiu zvlášť rád.

Hypnotizér (2012)

Celkom to šlo. Kniha je vždy lepšia ako film. Adaptácia bola dosť verná. Určite to nie je strata času, i keď čakal som kapánek viac. 4*.

Krásné lži (2010)

Typickí Francúzi. Oddychovka. Romantika. Komédia s "dobrým" koncom :-)

Ve stínu (2012)

Podobné ako Hořící keř, avšak naň sa nechytá spracovaním. Toto je fakt slabý odvar. Nebyť Ivana Trojana, asi by som to ani nedopozeral. Slabé 3*(50%). Slovenskí a českí filmári sa ešte majú co učiť. Toto neviem, čo bolo, či krimi, či dráma... Rozpaky, i keď československú históriu mám rád. Na druhej strane nebol to celkom premrhaný čas. Čakal som však viac, aj vzhľadom na tak vysoké hodnotenie.