• Krátkometrážní

Muži revoluce (2012)

Od Piussiovej Mužov revolúcie ubehlo 12 rokov a z verejne známych slovenských revolucionárov si najviac dôstojnosti zachovali rozhodne Zajac a Gál. Pánis je známy uctievač Hitlera, Mečiar národný symbol mafie a primitivizmu, Budaj servilný obhajca Matovičovej katolicko-populistickej strany. Kňažko je sprofanovaný a dávno nikoho nezaujíma. A Čarnogurský, ako hlavný propagandista Putinovho imperialistického režimu, chodí rečniť na protesty komunistickej strany a opäť sa hrá na disidenta. A jediná šíriteľka odkazu Havla v tejto krajine, je z ľudu zvolená prezidentka, ktorá mala v čase revolúcie 15. Furt to nie je stratené. Film dobrý, s množstvom hodnotných archívnych záberov. Len nemusel byť zameraný celý na Budajovu minulosť.

Neznámý od jezera (2013)

Nechcem byť povrchný pokrytec; ani keby to bolo porno o lesbickej pláži, by som tie 3* asi nedal. Dva základné atribúty nudného filmu: žiadna pointa, žiadna hudba.

Paralelní matky (2021)

Moc zjednodušené, fakt trochu telenovela. Pri tom počte zvratov tam Pedro mohol dať aspoň viacej sexu. Taká Julieta bola oproti tomuto takmer o dve triedy vyššie.

Sněhulák (2017)

Ťažký fail. Nesba som nečítal, filmu som fandil. Fassbendera môžem. A i tak je on najväčším kameňom úrazu; jak jeho zle vyprofilovaná postava, ktorá úplne nezmyselne strieda emócie a ako detektív pôsobí úplne neschopne, tak jeho zvláštne zrežírovaný výkon, ktorý prelína neustálu apatiu sem-tam divnými úsmevmi, často čumením do blba s otvorenou hubou. Ten film nie je vôbec vygradovaný, vedie nás bez toho, aby naznačoval kam, scény za seba stavia ako chce a ja som snaď až do konca vôbec nepochopil, čo tam robil Val Kilmer. Sklamaný som hlavne pre meno režiséra, na ktorého oba predošlé filmy som dal 5*, aj pre nevyužitie postavy/herečky Rebeccy Fergusson, ktorá je dobre vymyslená, sexi a hot. Dve hviezdy za pár uhrančivých scén (úvod), krásnu kameru, sympatické prostredie. A že to nebola nuda.

Rozkoš (2021)

3*, pretože aj napriek skvele obsadenej herečke a celkovej zaujímavosti látky, sa tomu nepodarilo za celý čas predať myšlienku. A ono to chcelo. Ibaže si protirečili a nakoniec skúšali hľadať cestičky, ktoré už vydláždili iní.

Koncert pro Ukrajinu (2022) (koncert)

Jasné, honajz. V Rusku práve za rovnakú vec schválili 15 rokov basy, ale komunisti sme my. Z oportunistických zmrdov ako ty je mi na zvracanie.

Svědkové Putinovi (2018)

Ďakujeme Európskej únii, že počkala až kým začne v strede Európy skutočná vojna, než sa rozhodla zasiahnuť proti propagande nepriateľskej imperialistickej mocnosti, ktorá proti nám vedie hybridnú vojnu. Neskoro ako vždy.

West Side Story (2021)

Nádherne natočené, Spielberg by si z fleku zaslúžil oscara. Toho ale dostane Campionová, pretože jej film je nielen výborne natočený, ale aj relevantný pre dnešnú dobu. Spielberg (rovnako ako tento rok Joel Coen), natočil film pre seba, ktorý bude zaujímať jeho, filmových kritikov a fanúšikov originálu. A nikoho iného. Neviem si predstaviť, koho by dnes zaujal ktorýkoľvek song z West Side Story. A tak vznikol najväčší kasový prepadák jeho kariéry. Dúfam dostatočný odstrašujúci príklad nie pre tvorbu muzikálov, ale pre adaptovanie Shakespearea a ďalších mŕtvych látok a hudobných štýlov. Nechajte minulosť tak, alebo s ňou choďte do divadla. Tu máme 21. storočie.

Okupace (2021)

Už sa tu zase rozťahujú, svine červené.