• Krátkometrážní

Lupiči těl (1993)

Izolovanosť a stiesnenosť. Čím viac sa nákaza rozširuje, tým viac máte pocit, že pre hlavné postavy nakoniec nebude východiska (čo ešte utužuje nervózna hudba). Film má pomerne krátku stopáž a tak pekne ubehne až k záverečnej polhodinke, kde beznádej ešte stúpa, aby to nakoniec všetko zle dopadlo. Výborné béčko. Super spravené nechutnosti, hustá atmosféra, anjelsky krásna Gabrielle Anwar. 85%

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Veľmi pekná hororová rozprávka (alebo teda rozprávkový horor). Po Opoparchantovi si Selick napráva reputáciu na celej čiare.

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

Podobne depresívne a nepríjemné ako jednotka, ale o dosť menej desivé a scenáristicky zvládnuté. Postava Ginger vystupuje už len v halucinačných a snových sekvenciách, zato Emily Perkins nesklame, poteší pár nechutných detailov a terapia v podobe skupinovej masturbácie je už len čerešničkou na torte.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Námet mal potenciál prekonať jedničku (návšteva pekla), bohužiaľ Randel nie je Barker a celé to pokazil. Prehnané, po všetkých stránkach, a skúmanie Pinheadovej minulosti tiež nebol moc dobrý nápad. 50%

Phenomena (1985)

Takže klady: Predovšetkým napätie. Scény vraždenia sú zobrazené pomerne nechutne, čo pekne kontrastuje s nevinnou krásou dokonale obsadenej (vtedy štrnásťročnej) Jennifer Connelly. Prostredie sanatória pôsobí klaustrofobicky a atmosféra vôbec je zvládnutá na jedničku. A hudba - na rozdiel od ostatných sa prikláňam k názoru, že filmu prospela, aj keď je pre žáner netypická. Teraz zápory: Herci. Neviem kde ich Argento našiel, ale je to fakt dosť zlé a ani Jennifer to moc nezachraňuje. Scenár, to je škoda reči, ale čo je najhoršie a film zráža na úplné dno, sú jeho posledné zhruba dve minúty. Neverím, že som sa toho naozaj vo filme dočkal. Zážitok za 80%, záver tak 20%.

Cutlass (2007)

Autorský debut Kate Hudson. Milé, nostalgické retro. 70%

Chceš mě, chci tě (2009)

Úplná pohodička. butlerovi a Heigl to spolu sedí až prekvapivo dobre a celkovo ide o veľmi príjemný, vtipný film. Rozhodne to lepšie z žánru.

Umělec (2011)

Na každej jednej scéne je poznať obrovské množstvo práce, ktoré Hazanavicius (a vlastne všetci) odviedli. Každý jeden úsmev, všetká tá hra s tieňami a formou ako takou (hlavne moja obľúbená scéna na schodisku; natočená asi najkrajšie z celého filmu), bravúrne zvládnutá technická stránka, a Berenice Bejo, dodávajú Artistovi presne to čaro starých filmov a robia z neho naozaj krásnu poctu (nielen) starému Hollywoodu. Radosť pozerať.

Já jsem tady (2010)

Sci-fi romantika a la MTV. Toto mohli natočiť iba dvaja režiséri; Jonze alebo Gondry, a aj keď to natočil prvý z nich, má to srdce aj rukopis toho druhého. Osobnejšie ako všetky Jonzeho celovečeráky.

Fuck Me (2000)

V akčných scénach to sem-tam skoro až funguje (masaker v bordeli), keď ovšem neriešite detaily, ako prečo vlastne zabíjajú všetkých okolo, a celkovo motivácie postáv (hlavne postavy Karen Lancaume). Horšie je to ale s príbehom a sexom, ktorý je vo filme väčšinou úplne zbytočne a ešte k tomu zobrazený pomerne nevkusne. K hercom a scenáru sa ani nebudem vyjadrovať. 25%