• Krátkometrážní

Síla odvahy (2008)

Šlo to natočiť asi tak tisíckrát napínavejšie. Vzhľadom na potenciál témy, jej obsiahlosť, množstvo zvratov, erotičnosti, mučenia, prestreliek, celú tú "vybíjanú" medzi hlavnými postavami, a fakt, že sa to naozaj stalo. Mohla byť ďalšia Valkýra, neni. Dych som zadržal iba raz, pri rádiovom vysielaní v závere filmu, a skôr preto čo ohlasovalo, ako pre spôsob zobrazenia. 65%

Ségry (2015)

Práve preto, že mám rád Tinu Fey a (vďaka Parks and Recreation) aj Amy Poehler, ma Sisters srali ešte viacej. Dokonca tam padla tá veta: "Chovajte sa na svoj vek." Cítil som sa často trapne, scenár je na úrovni stupidnejších silvestrovských komédií, ústredné duo je skrátka zle obsadené, dobrá polka gagov mala byť zostrihaná tak na 50%, ten tlstý magor patrí do slasheru medzi prvé obete, a keď sa v pár náznakoch snažili hrať na vážnejšiu strunu, to už nebolo ani dôstojné. Díky aspoň za tých pár dobrých vtipov. "My sa Vás nesnažíme strápniť, len s Vami flirtujeme. Pretože ste spotený..." :D

Požáry (2010)

Nakoľko som už dlho nevidel lepšiu pointu, zaokruhlujem trochu dohora. Ten film si to zaslúži. Má dobrých hercov, úžasnú kameru a Radiohead. Na konci som si vybavil zaverečné verše z Rómea a Júlie. Ani neviem prečo, nejde tu o žiadnu love story, o Júliu, a o Rómea už vôbec. Dva dopisy, dva!

The Stoning of Soraya M. (2008)

Sequel k Umučeniu Krista. :) Dýchať chvíľu možno nebudete, ale ja sa pýtam; dá sa vôbec zhruba 10minútová scéna kameňovania natočiť nepôsobivo? Je to drsné. A keď konečne zabudnete, že ide o americký film, niekomu nepôjde naštartovať.

Poslední přežije (2015)

Alebo tri. Až na pár zádrhelov v logike, nie je asi nič podstatné, čo by som tomu filmu vytkol. Asi len .... Dnes už toto asi nestačí. Rutina a la Milla

Tráva (2005)

"Heroin? Kéž by to byl jenom heroin..."

Já, Olga Hepnarová (2016)

Ešte väčšia nuda ako Ida. Nabudúce by to chcelo úplne bez slov, zato s penetráciou. Vizuál pekný. Edit: Musím to zvýšiť. Som nespokojný s mnohým, ale po zhliadnutí Lidy Báarovej, mi to v rámci českého filmu prijde jak vrchol filmáriny

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Ťažká nálož vtipných hlášok, väčšinou nechcene, chvíľami bohužial chcene. Bohužial, pretože mi chvíľkami pripomínali francúzske crazy komédie, ktoré (mierne povedané) nemusím. No a nechcene Belphegor atakuje topku najblbších filmov všetkých čias; všetko je zle a smiešne a tupo; vlastne som na tom filme nenašiel jediný detail, ktorý by nebol ukrutný shit. Taaaak veliký odpad a on ešte išiel vole do kín. Srandy kopec

Pan Dokonalý (2015)

Anča Kendrick je super herečka, pretože ona je v skutočnosti úplne hnusná upratovačka a dokáže to sem tam zahrať tak, že je pekná, roztomilá a my jej to všetci veríme. 70 percent; Miestami odtrhnuté od reality snáď po hranicu sci-fi, ale po celý čas ťažká pohoda. A RZA si trhol geniálnu postavu - zaňho tie bodíky na vrch

Šedá zóna (2001)

Čisto čo do exploitácie, je to asi na rovnakej úrovni ako Saulov syn. Jeden z tých fakt depresívnych, s vysokým počtom mŕtvych. Charaktery sú bohužial značne v pozadí a hlavne príbeh je, na tak originálny námet, skoro až tuctový. Toho všetkého vraždenia, holých mrtvol, trhania nechtov a tak, toho je tu ale vážne hodne, tak sa to celkom kompenzuje. Za tri a pol