Silverado (1985)

Vsechna westernova klise pohromade - vcetne duelu dvou lidi ve vyprazdnene ulici, cerneho kovboje co nema ve meste na ruzich ustlano, bandity s paskou pres oko, z hlavy sestrelovanych klobouku, chytani cloveka do lasa, cviceni na plechovkach, a Kevina Costnera. Plus par bonusu, jako napriklad podivne prehravajici postava Johna Cleese. Propad celkem zaslouzeny.

Iron Man (2008)

Rocky Balboa, Rambo 4, Transformers, Zelvy Ninja, Indiana Jones... a ted Iron man. Americane se porad jeste neprobudili z soku 9/11 a tak se nam vraceji osmdesata leta, pani Millerova. S vetsim rozpoctem a lepsimi triky, obcas lepe maskovanymi klise, ale na te same vlne, kde je svet cernobily, a pokud se nekde ve filmu vyskytuje seda, je nutne ji dohledat lupou. A divaci na to zjevne znovu slysi. Tri hvezdy jsou skoro az moc.

Monstrum (2008)

Ctyri hvezdicky, ale prosly tesne. Klidne tu muzou byt tri, nebo i dve, podle toho jaky je kdo divak. Ma Cloverfield lepsi namet nebo herce nez Godzilla? Nema. Lepsi lepsi priseru, lepsi zvraty, nejake poselstvi? Ne. Lepsi konec? Nez Godzilla ano, ale podobny konec jsme uz v jistem filmu z roku 1999 tocenem podobnym zpusobem taky videli. Jediny originalni (coz je navic sporne, takze rekneme originalni ve spojeni s celovecernim katastrofickym filmem) prvek je forma handycamu. Ktera ovsem pro kazdeho neni - nekoho dle hodnoceni dokaze silene svenkovani do deje zrejme vtahnout, jine lidi (typu ja) z nej ale tahle zvolena forma neustale vytrhava. Az jednou udelaji Japonci remake toceny na nejakou minikameru - celovku, tak to treba dopadne lip.

Byl jsem lynčován (1936)

V ledascem podobne s Langovym " Vrah mezi námi ", ale pro mne celkove naivnejsi, a s vyjimkou sceny s davem pred veznici mene pusobive. Langovy starsi filmy mam radsi.

Soumrak bohů (1969)

Pohled na vyvoj zelezarske rodinne firmy a osudy jejich clenu, mezi ktere vstupuje v perzonifikaci mefistovskeho clena SS Aschenbacha nove Nemecko. Ti, kteri se s nim spoji, sice ziskaji mnoho, ale nakonec prijdou o mnohem vic, vcetne svoji duse.

Adamova jablka (2005)

Vyborne rozehrano, skoda jen vyvoje kolem druhe tretiny az do konce filmu a nekterych mystickych a patetickych vsuvek, vcetne neprilis uveritelneho konce.

Nepohodlný (2005)

Dle autora knizni predlohy je realita jeste podstatne horsi.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Z predstavy takoveho zpusobu zivota a zebricku hodnot se mi dela trochu soufl.

Sbohem, baby (2007)

Ktera nase rozhodnuti jsou dobra? Ktera spatna? Ktera mohou byt dobra, a stejne dovest nas, nebo nekoho jineho ke spatnemu konci?

Caligula (1979)

Zhnuseni se nedostavilo, sex a nasili jsem bral jako umelecky vygradovane zobrazeni doby. Diky vybornym hercum rozhodne prijemnejsi film (tedy alespon pro mne), nez napriklad Felliniho Satyricon, nebo lecktery Pasolini.